Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:45 pm



Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Особености на Субару Импреса III (2008 - ) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 8:25 am
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,питането ми е за Subaru Impreza 2.0 150 к.с. бензинка ,тази кола практична ли е за градски автомобил , какъв комфорт има и изобщо ще помоля за малко инфо относно този автомобил .

Пон Апр 28, 2014 3:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:28 pm
Мнения: 35
Автомобил: WRX 99
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей. Имам наблюдения над Форестър със същия двигател, също автоматик. Въпреки, че Форестъра е малко по-тежък, в градски условия колата се държи много добре. Двигателя изглежда, че малко се тормози, но като цяло е удобна. Не е особено пъргава, имайки предвид, че е 150 кс., разхода градско е около 12-13, извънградско 9. Цялостните ми впечатления са, че за Форестър този двигател с автомат е слаб. За импрезата предполагам е по-добре положението, но не очаквай да лети :)

Вто Апр 29, 2014 10:30 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 13, 2012 8:25 am
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
не съм уточнил ,че ме интересува за Impreza 2008 и след тая година .
по скоро ме интересува окачване,комфорт как е при тези автомобили ,разбира се от значение и разход на гориво и цени за подръжка
след като автомат форестър дава разход 9 предполагам,че на този автомобил ще е по нисък но все пак ще се надявам на мнения от хора които имат познания .

Вто Апр 29, 2014 10:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За бензин : градско-11-12; извънградско- 6.8 съм стигал
За дизел имам наблюдения за Forester - градско 6.8.

Вто Апр 29, 2014 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 10:26 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Добър вечер на всички !
Интересувам се от Impreza 2.0D Sport 2009 година,какви са мненията Ви ?

Пон Окт 06, 2014 10:56 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 1:33 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги-Субаристи!
От вчера съм щастлив, защото закупих ипреза 2.0 дизел боксер, днес се регистрирах, въпреки че посетявам този форум от много време без регистрация.
Имах Трибека 2006 година и я смених за Имреза 2010 дизел. Приятели казват, че не е равностойно, но взимайки предвид чудовищен разход на трибеката реших да я сменя с дизелово субару с ръчни скорости, т.к. всички казват,че газта за Н6 двигателя е била много вредна. Както и да е, не мога да се нарадвам на лекичката импреза с 2 пъти по-нисък разход и по-добра динамика...
Ако може да ми помогнете с няколко въпроса:
1- Имаше цяла статия за разхода на гориво на дизелово субару. Средно посочват средните стойности в града - около 6-7 литра/100 км.
И то - за легаси дизел. Моя разход в момента 9,2 на 100км., и ми стана чудно, дали е нормално... (или пък импрезата от 2010 е по-тежка от легаси 2009).
2- Да ми кажете, по своите наблюдения, дали си струва да и сменям масло ролки и филтри и основни консумативи в оторезиран сервиз (т.к. незнам как за този двигател, но с Н6 където и да го правя, нямаше проблеми).
3- Ако можете да ми дадете още допълнителна информация, много ще съм ви благодарен.

Вто Окт 14, 2014 1:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
от една седмица и аз съм горд собственик на Subaru Impreza 2.0R Comfort (1994ccm, 110kW, 150PS) трета генерация бензин/LPG (с допълнително монтирана LPG уредба) с дата на производство съгласно VIN: 21.07.2007 и първа регистрация 28.09.2007.

В момента съм в търсене на запалителни свещи за моя двигател и се натъкнах на нещо интересно:
1) 2.0 бензиновите Импреси произведени след 09.2007 съгласно сайта на NGK са с код на двигателя EK20 и се препоръчва свещ NGK ILFR6B (6481) с GAP: 0,8mm. - http://www.ngk.de/nc/en/product-finder/ ... R6B/18651/
2) 2.0 бензиновите Импреси произведени в интервала 01.2008 - 02.2010 съгласно сайта на NGK са с код на двигателя EJ204 и се препоръчва свещ NGK SILFR6A11 (5468) с GAP: 1,1mm. - http://www.ngk.de/nc/en/product-finder/ ... A11/18649/

Въпреки, че автомобила ми е произведен през 2007 в книжката към колата е написано, че свещите трябва да бъдат NGK SILFR6A11, но този модел свещи е за моделите от 01.2008.

Съгласно VIN-a двигателя е класифициран като ENGINE: 2000CC EMPI DOHC NA (204), а като моделна година е посочено - A ('08MY). Може ли някой еднозначно да ми каже кой код на двигател е това: EK20 или EJ204?
Аз предполагам, че това е някаква грешка на NGK, защото това (204) от VIN-a е твърде вероятно да е част от EJ204. Правилно ли е моето предположение?

П.П.1: Тук е възможно да откриете архив с проспектите за всички модели и модификации на Субару на немски - http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... preza.html

П.П.2: Ако е възможно нека някой модератор/администратор редактира заглавието на тази тема от Особености на Субару Импреса III (2008 - ) на Особености на Субару Импреса III (2007 - 2012). Съгласно данните в немското Wiki:
Цитат:
Am 3. April 2007 präsentierte Subaru die nächste Generation des Impreza auf der New York International Auto Show, der ab dem 9. September 2007 auf dem deutschen Markt erhältlich war.

Пет Окт 17, 2014 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 1:33 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Браво колега!

Безаварийно каране!
Иначе и аз от седмица карам такава импреза дизел, нямам думи да опиша радоста си...
Особено след като съм слезнал от Трибеката, тази импреза много ме радва с динамиката си..
Дано да е само здрав двигателя, всичко останало в Субару се оправя лесно.

Ако можете да ми дадете по-конкретна информация за разхода и в града на (2.0 LPG).
Интересно ми е да направя сравнение.

Пет Окт 17, 2014 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Selfjean написа:
Браво колега!

Безаварийно каране!
Иначе и аз от седмица карам такава импреза дизел, нямам думи да опиша радоста си...
Особено след като съм слезнал от Трибеката, тази импреза много ме радва с динамиката си..
Дано да е само здрав двигателя, всичко останало в Субару се оправя лесно.

Ако можете да ми дадете по-конкретна информация за разхода и в града на (2.0 LPG).
Интересно ми е да направя сравнение.


12 градско във Варна (ако има значение града) - нормално каране за сегашния сезон.

Съб Окт 18, 2014 9:53 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз разход чисто градско сигурно никога няма да мога да засега, защото профила на моето предвижване 85% магистрала, 10% междуградско и 5% градско. Но градското в Германия няма нищо общо с градското в България.

Може ли да споделите точността на показанията за разход на борд-компютъра. При мен за изминати 225км от пълнене на бутилката показва 8,6л/100км като постоянно пада. В началото беше 12,6. Това са А-показанията, които по принцип нулирам при всяко пълненене на газовата бутилка. В-показанията ги нулирам като пълня бензиновия резервоар.

Разочарован съм от показанията на скоростопоказателя - до 60км/ч лъже с 5км/ч. В смисъл, показание - 60км/ч, реална - 55км/ч (измерена с GPS). Особено плачевно става положението при над 90км/ч - там разминаването е точно 10км/ч. И това в диапазона до 140км/ч по спидометър (130км/ч реална). До един месец ще имам данни до 180км/ч, но предварителните ми очаквания са разминаване с около 15км/ч. От всичките ми автомобили до сега такова огромно разминаване не съм виждал.
Възможна ли е някаква калибрация?

Съб Окт 18, 2014 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 1:33 pm
Мнения: 18
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
не ли това зависи от гумите, каква погрешност има в измерванията на скороста?

Нед Окт 19, 2014 8:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Гумите са с препоръчания от производителя размер 205/55 R16, като са монтирани на оригинални джанти 28111FG01 (6,5 x 16", ET 55). Така че според мен разминаванията се дължат на нещо друго.
Все пак след като монтирам зимните гуми (които са на железни джанти) ще проверя дали има подобрение на точността. Аз лично нямам такива очаквания, защото зимните ми гуми са същия размер като летните.

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Нед Окт 19, 2014 4:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А може просто сателитната връзка да се забавя :)

Пон Окт 20, 2014 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извърших измервания с три различни навигационни устройства и два различни навигационни софтуера с оригинални алуминиеви джанти с летни гуми и оригинални железни джанти със зимни гуми, като и двата комплекта гуми са с размер 205/55 R16, и мога да потвърдя отклонението от 5км/ч при скорости до 60км/ч и отклонение от 10км/ч при скорост от 140км/ч.
При 140км/ч и оборотомер на точно 4000об/мин измерената (и според мен реална) скорост е 130км/ч.
Може ли още някой да извърши подобно сравнение на скорост - показание на спидометър / показание на навигационно устройство?

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Вто Ное 04, 2014 9:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 6:57 pm
Мнения: 63
Автомобил: Impreza STI
Рейтинг: 20
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
От чисто любопитство, STI моделите славят ли се със здравина или 2.0 двигателите си остават най-здравите ? Че се начетох на доста негативни мнения за 2.5 двигателите, но основно за hawkeye

Вто Ное 18, 2014 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
CE107 написа:
Извърших измервания с три различни навигационни устройства и два различни навигационни софтуера с оригинални алуминиеви джанти с летни гуми и оригинални железни джанти със зимни гуми, като и двата комплекта гуми са с размер 205/55 R16, и мога да потвърдя отклонението от 5км/ч при скорости до 60км/ч и отклонение от 10км/ч при скорост от 140км/ч.
При 140км/ч и оборотомер на точно 4000об/мин измерената (и според мен реална) скорост е 130км/ч.
Може ли още някой да извърши подобно сравнение на скорост - показание на спидометър / показание на навигационно устройство?


На всички коли на които съм сравнявал "показание на спидометър / показание на навигационно устройство" са давали отклонение в +8/10% за спийдомера с изключение на американски Аутбек където показанията бяха еднакви. Наблюденията ми не само при Субару, но и при други марки автомобили.

_________________
www.plaskom.com

Вто Ное 18, 2014 6:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За малко повече от месец съм врътнал малко над 4 000км. При допълване на бензиновия резервоар засякох разход от 0,6л/100км. Средния разход на LPG за сега е 9,8л/100км.
Без значение дали външната температура е 0°C или 15°C превключва от бензин на газ след около 5км, когато колата е престояла минимум 5 часа без да е палена.

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Вто Ное 25, 2014 9:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
7 месеца и почти 29 000км откак колата е в мои ръце - стана време за нова смяна на масло и реглаж на клапани.

След поставяне на летните гуми и промяната към лятно съотношение на пропан-бутан от търговците, разхода на газ мина под 9,0л/100км. След последната настройка на температурата за прехвърлне от бензин на газ, разхода на бензин също спадна от 0,6 на 0,4л/100км.

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Съб Май 23, 2015 7:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 24, 2015 3:59 pm
Мнения: 84
Skype: hyankov
Автомобил: Subaru Impreza 2009 2.0 MT 150hp
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,

Абе нещо не мога да намеря VIN decoder който да разчете моя VIN - JF1GH7LW49GXXXXXX (малко съм го цензурирал).

Пробвах тук: http://www.auto-parts.spb.ru/cat/su/su2.mycat че и тук - http://www.subaru.com/vehicle-recalls.html (даже ми казва че VIN-а е невалиден).

What the heck? Пред очите ми е.

Съб Дек 26, 2015 9:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Фев 21, 2016 11:31 am
Мнения: 24
Автомобил: Subaru Impreza 1.5 AT '08
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Тази седмица купих Subaru Impreza 1.5 AT, 2008г. Закарах я за преглед в сервиз subaruland на околовръстното близо до Симеоновско шосе. Всичко по колата уж е ОК. Има за смяна 2 тампона отпред и свещи. Нов ангренажен ремък и сменено масло на скоростната кутия в сервиз Gemini-4. Ремъка незнам кога точно, но маслото на автомата е сменено на 94000 км. В момента колата е на 97000. Има газова уредба със смазване на клапаните, но човека в сервиза ми каза, че е с механично смазване и е по-добре да ми сложат електронно. Има и навигация и камера за задно виждане + парктроник отзад, подгряване на предните седалки. Всичко работи и свети на първо четене. Дано така си и остане :) Имам няколко въпроса колеги:

1. Къде бихте ме посъветвали да отида за газта. Да подчертая, не е модела Bi-Fuel, а газта е слагана допълнително. До сега съм карал единствено Ауди А3 1.9TDI и нямам никакъв опит с
бензинки и още по-малко с такива + газ

2. Ако може да ми пратите user/service manual за колата, ще съм Ви много благодарен. Намерих някакви в нета, но са все за субару за американчетата, а там 1.5 мотор няма :D Онея под 2.5 не признават май :)

3. Както колегата по-горе е написал и аз гледам моя VIN и ми казва, че не открива такъв в тяхната база - странна работа да му се невиди.

4. Ще я снимам и ще кача снимки (да ви се похваля - xa-xa). От снимките ако може да ми кажете на какво Ви прилича навигацията и откъде да и намеря manual. Като я включа се показва емблемата на субару, картата е на iGo, има bluetooth мога си подключвам телефона, изглежда супер харабийска с копчета от двете страни, включително зелена и червена слушалка от дясната страна на дисплея, който е и тъчскрийн, но не мога да определя дали е оригиналната.

Нед Фев 21, 2016 11:55 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор