Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:11 am



Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
 Особености на Субару Импреса III (2008 - ) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 28, 2016 7:15 pm
Мнения: 3
Автомобил: subaru imprezia
Телефон: 0899917527
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
[quote="ganks7a"]Някои да има наблюдения над импреза 1.5 автомат 2009 г. Благодаря предварително![moje li da mi kajete impreza 2009 godina 2000 kubika 150 konq dizel dali moje da mu sloja dvigatel na 2010 ili 2011

Нед Фев 28, 2016 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 6:23 pm
Мнения: 67
Местоположение: Bulgaria Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 GT Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, как стои проблема с ръждата при този модел? Интересувам се от хечбек - а. Разбрах, че 1.5 бил здрав мотор, макар че е бавен и щом имаме здрави мотор, скорости и 4х4, то остава въпроса с ръждата, защото колите идват масово от Швейцария, а знаем останалото. Съжалявам, ако питането ми не е за тук, но не откривам нищо. :)

Нед Мар 13, 2016 5:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен фланеца на гърнето е много зле. Гайките и главите на болтовете доста са се заоблили. Разбира се всичко това е поправимо.
Имам слаба повърхностна ръжда по носачите и стабилизиращата щанга, което мисля че е нормално за кола 2008г.
По шасито и калниците нямам абсолютно нищо.

Пон Мар 14, 2016 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 6:23 pm
Мнения: 67
Местоположение: Bulgaria Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 GT Turbo
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря, колега! Най много ме притесняват калниците и шасито, но щом няма проблеми е добър знак. :)

Пон Мар 14, 2016 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 03, 2014 8:27 pm
Мнения: 108
Местоположение: Deutschland
Автомобил: Impreza МY08 2.0R Comfort LPG ex
Рейтинг: 148
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За 2г и изминати от мен малко над 82 000 км. - време между два TÜV-a - мога смело да твърдя, че това е най-здравия автомобил, който аз съм притежавал до сега. Единствените влизания в сервиз са били за планови обслужвания на течности, ремъци и свещи.
Явно и начина ми на шофиране щади доста спирачната уредба, защото не получих никаква забележка за състояние на накладки и дискове.

Надявам се колата да може да ме отведе до поне 680 000км, колкото е изминал Peter Schmidt от Kirchhain с неговото Legacy и за мен някой ден да напишат една малка колконка (стр.42) в DRIVE - http://www.subaru.de/fileadmin/download ... rive56.pdf

_________________
Ein Mercedes hat 1 Stern...
Gute Hotels haben 5...
EIN SUBARU HAT 6 STERNE!!!

Нед Окт 09, 2016 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 25, 2012 10:57 pm
Мнения: 59
Рейтинг: 68
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко глупав въпрос от мен - защо нямат на таблото датчик за температурата на двигателя? :)
В една от снимките на тази обява ясно се вижда.

Нед Окт 16, 2016 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
MitkoIvanov написа:
Малко глупав въпрос от мен - защо нямат на таблото датчик за температурата на двигателя? :)
В една от снимките на тази обява ясно се вижда.


Имат светлинна индикация синя/червена.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 17, 2016 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте , от седмица и аз съм със Субару с двулитровият двигател, колата страшно ми пасна. Имам питане, волана ми се вижда малко тежък , при Вас така ли е или е симптом за проблем..

Съб Ное 19, 2016 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери си гумите дали са с правилното налягане
 2

Съб Ное 19, 2016 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси, ще погледна, предишната беше с ел. Усилване и волана беше много лек,така че го има и момента с привикването към хидравликата

Нед Ное 20, 2016 7:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Be happy 1 написа:
Мерси, ще погледна, предишната беше с ел. Усилване и волана беше много лек,така че го има и момента с привикването към хидравликата


Може да е от самите гуми.
При мен имаше осезаема разлика след като смених моите с чисто нови.
 2

Нед Ное 20, 2016 11:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мерси за съветите :bow: , от вчера е с нови обувки и определено има подобрение, между празниците ще влезе в бокса за масла и филтри и ще прегледаме и рейката, че сълзи хидравлична течност по малко.

Нед Дек 04, 2016 7:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Нед Дек 04, 2016 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:


По двигателя ROFL ROFL
2.0 и 2.5 са различни.
Иначе оборудването на 2.0R Sport е същото като на WRX (брони, прагове, дифузьора на задната броня, спортните седалки).

Нед Дек 04, 2016 5:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Tisho09 написа:
Aleks ps4 написа:
Колеги, привет!!! Тъй като огледах една Импреза 2.0 150 кс. 2008г. имам едно питне. Отзад има букви WRX, но ми се струва, че предишният собственик ги е слагал просто така. По какво да позная, дали е WRX? Нямам много наблюдения, но поне знам, че седалките трябва да са по-спортни. Не търся специално WRX, но съм и хвърлил око. Колата е със keyless go запалване. Със газов инжекцион, поставен в Италия. Иначе мисля да я карам във сервиза на Любо да я погледнат, защото със сегашната ми импреза така се наиграх преди две години, че не мисля да се вкарвам във филма пак. Мерси предварително на отзовалите се със съвет! :beer:


По двигателя ROFL ROFL
2.0 и 2.5 са различни.
Иначе оборудването на 2.0R Sport е същото като на WRX (брони, прагове, дифузьора на задната броня, спортните седалки).

Сигурен бях ... но аз да си питам. :) Въпросният автомобил е със италианска газова, дали няма да ми създава проблеми. Дилъра каза, че била Bi-Fuel. Чесно казано на тест драйв ми хареса много. Направо съм на никъде. :-~

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Пон Дек 05, 2016 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всичко ще си проличи след първото обслужване.

Пон Дек 05, 2016 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0
 2

Пон Дек 05, 2016 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 07, 2015 11:24 pm
Мнения: 132
Местоположение: Перник
Автомобил: Subaru Impreza 2.0R 150hp 2007
Телефон: 0878137942
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

Колеги, тотално ви оплетох с моите коментари ... Съжалявам. Ето направо линк на импрезата:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gtsaiy
Молбата ми е който кара такава да сподели каквото и да е, съвети и насоки, ще ми е от полза. Относно газовата ми казват, че щом е Италианка и с газ, то е карано доста. Реално като я карах не ми се стори зле, но моята импреза е 1.6 95 кс. тъй че сравнение не мога да направя. :pardon: За обслужването не ми е притеснено знам горе долу какви пари ще е. Тази газова само ме притеснява.

_________________
За всеки влак си има пътници !!! ... Само моя е товарен обаче !

Пон Дек 05, 2016 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Aleks ps4 написа:
ico_tech написа:
При тези газови обикновено се налага подмяна на компоненти, защото модификацията на инсталираната BRC доколкото съм чувал не се поддържа от софтуера на газаджиите. Иначе това е най-богато оборудваната версия на Импреза от тези години (само автомат). Спортните седалки са в пакета. Джантата би трябвало да е 17".

Колеги, тотално ви оплетох с моите коментари ... Съжалявам. Ето направо линк на импрезата:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gtsaiy
Молбата ми е който кара такава да сподели каквото и да е, съвети и насоки, ще ми е от полза. Относно газовата ми казват, че щом е Италианка и с газ, то е карано доста. Реално като я карах не ми се стори зле, но моята импреза е 1.6 95 кс. тъй че сравнение не мога да направя. :pardon: За обслужването не ми е притеснено знам горе долу какви пари ще е. Тази газова само ме притеснява.


Трябва да си голям идиот да снимаш кода на ключовете..
Като допълнение - няма нищо общо с WRX пакета. Двигателя е мит, трябва обстойно да се прегледа.
Аз с моята за 3 години съм нямал абсолютно никакви проблеми. Само смяна на масло, ремъци и всички останали течности.
За всяко Субару важи проверката на виско муфата (междинния диференциал). Потърси темата където беше описано как се проверява.

Пон Дек 05, 2016 9:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Извинявам се за тъпия въпрос, но аудиото на колата нещо ми е доста слабичко, при Вас как е. Не са избушени говорителите но чак на половината на скалата усилване се вади нормален звук, което е странно. Играх си с настройките, но помогна само донякаде, вярно че не е съществено, но леко се дразня.

Сря Дек 14, 2016 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор