Отговори на тема  [ 104 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Особености на Субару Импреза II (2001 - 2007) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nuHokuo написа:
...Също така кои от моделите го имат, от какво зависи дали има тази екстра или не, защото забелязвам че на 80% от автомобилите по обявите "липсва"....

Всички атмосферни хечбеци/комбита с ръчни скорости имат бавни скорости. Всички останали нямат (седан, турбо, пикап, автоматични скорости).

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Чет Авг 30, 2012 9:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Голям фън са тези бавни между другото :)

И да разсея едни съмнения, които съм чувал - не е нужно да се спира, за да се превключва от/на бавни, поне не и при 2.0R комби модела.

Пет Окт 12, 2012 8:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
в момента карам Justý 99-та година, което всъщност е Сузуки и обмислям да си се кача на истинско Субару - Impreza, като съм се спрял на 2001-2002-ра година модификацията с ръчни скорости. Притеснява ме единствено, че блокирането на двойното става посредством вискомуфа, тъй като в момента моята е блокирала и съм изключил двойното от раздатката да не товари колицата. Четох много за вискомуфите и общо взето получавам впечатление, че трябва да бягам от тях - дават често дефекти и са скъпи. Видях, че ги рециклират, но нещо не ми вдъхва доверие.
Можете ли да ми кажете нещо повече за виското при Impreza-та, надеждна ли е? Може ли също някой да ме ориентира с колко мога да повдигна просвета й и къде го правят кадърно, така че да нямам ядове после?
Благодаря ви предварително.

Вто Окт 30, 2012 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 6:50 am
Мнения: 3
Skype: ivan_studenoto
Автомобил: subaru
Телефон: 0889318429
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Купих "Субаро" Импреза 1.6 -2005г.комби.По всички данни личи ,че е на80000км.Смених масло и филтри. Дайте съвет дали да сменя агренажния ремък ролките и водната помпа или само ремъка и ако има видимо износени ролки.Трябва да се има в предвид,че цялата тази смяна струва около500-700лв.

Сря Фев 06, 2013 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ilievivan1 написа:
Купих "Субаро" Импреза 1.6 -2005г.комби.По всички данни личи ,че е на80000км.Смених масло и филтри. Дайте съвет дали да сменя агренажния ремък ролките и водната помпа или само ремъка и ако има видимо износени ролки.Трябва да се има в предвид,че цялата тази смяна струва около500-700лв.

Честито, колега, много безаварийни километри ти пожелавам. Като за начало пише се Субару, все пак сме във форума :) Относно ролките и ремъците: изборът си е лично твой, но имай предвид че оригиналните се сменят на 100 000 км, което означава, че дори и колата наистина е на 80 хил. (което честно казано откровено ме съмнява) не им остава много. Според мен при начално обслужване си се сменят ремъка, ролките и водната помпа, защото иначе има голям шанс да ти се наложи да повтаряш процедурата и евтиното да ти излезе доста по-скъпо. Този двигател, до колкото помня, не среща клапани при скъсан ремък, но не е ли по-добре да не разбираш по трудния начин? Всеки си прави сам сметката, но аз лично бих дал парите, за да ми е спокойна главата.

Сря Фев 06, 2013 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 6:50 am
Мнения: 3
Skype: ivan_studenoto
Автомобил: subaru
Телефон: 0889318429
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря много за съвета!Извинявам се за правописната грешка! Наистина ще сменя всичко.Интересувам се за тестване на газовата уредба.Тя е фабрична и в един автосервиз ми казаха ,че това може да стане само във специализиран сервиз.Ако някой знае къде има такъв да подскаже.Благодаря предварително.

Чет Фев 07, 2013 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ilievivan1 написа:
Благодаря много за съвета!Извинявам се за правописната грешка! Наистина ще сменя всичко.Интересувам се за тестване на газовата уредба.Тя е фабрична и в един автосервиз ми казаха ,че това може да стане само във специализиран сервиз.Ако някой знае къде има такъв да подскаже.Благодаря предварително.


честито и от мен и много радости с машинката.

За да те насочи някой към сервиз пиши първо от къде си :)

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Чет Фев 07, 2013 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много пъти е споменавано във форума, че "фабрична" газова уредба на Субару няма. Има такива които са монтирани от дилърите преди колата да е продадена и те поемат гаранцията. Но според мен различните дилъри монтират различни газови уредби. Така че първо трябва да разбереш каква марка е уредбата и съответно да търсиш сервиз.

_________________
www.plaskom.com

Чет Фев 07, 2013 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 9:20 am
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
Skype: andypeters0n
Автомобил: Subaru OUTBACK B13 H6 3.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.

_________________
Born to Ride! Forced to Work...

Сря Фев 13, 2013 11:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007).

Колега,да не прозвучи малко като "off topic",но не е ли по добре,щом не ти харесва този модел,просто да поизчакаш малко и да си вземеш това което ти харесва.Знам,че всичко опира до пари,но все пак едва ли ще ти излезе по-евтино да правиш такива упражнения.Парите,които най-вероятно ще ти се наложи да дадеш за всичките неща които си упоменал-калници,броня,фарове,капак(при положение,че въобще е възможно да се направи),няма да са малко.

Сря Фев 13, 2013 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.


Всичко можеш да направиш, щом то се дават много пари колкото за още една кола :) с една дума - безмислено е. Няма да стане както си мислиш ;)

Пон Апр 08, 2013 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 9:16 pm
Мнения: 378
Местоположение: Габрово
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.

Колегата _DANIEL_ е правил такава трансплантация :
viewtopic.php?f=12&t=12892&p=167645#p167645,
така , че евентуално той може дати е от полза ! :good:

_________________
Subaru Leone GL 1800 4WD (’89MY)

Съб Апр 13, 2013 8:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виждам, че по продажните сайтове се среща два вида Impreza II Bugeye:
С такива фарове
Изображение

и с такива
Изображение
Въпрос: каква е разликата? Първия вид фабрично ли се слагат при някаква модификация?
От първия вид съм виждал дори с мигач, разположен над дългите и късите... :-~

Пон Юни 03, 2013 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И още един въпрос - защо на някои от bugeye Imprez-ите в центъра на таблото е оборотомера, а на някои скоростомера?
И при двата случая скоростомера е в км/ч. :-?

Вто Юни 04, 2013 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Що за Импреса е тази. Озадачава ме този 1,6 Турбо двигател 150кс. Има ли такова чудо или е неточна обявата?




http://suchen.mobile.de/auto-inserat/su ... res=EXPORT

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Пон Авг 12, 2013 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
няма такова заводско, пише че е правено, коет е доста тъпо.

Чет Авг 29, 2013 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 6:41 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru outback 2000
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, имам един въпрос свързан с двигателя от импреза 2 ген.(кръглите фарове) 2.0 125 к.с. ... вярно ли е, че има склонност да криви блока от третото прегряване :( ... наистина ли се получава лесно това нещо при него... знам че има доста хора с такива коли, които могат да дадат мнение .
Благодаря предварително ! :)

Вто Фев 11, 2014 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен

Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 3:34 pm
Мнения: 4
Автомобил: Honda CR-V
Рейтинг: -36
Кофти...
Отговори с цитат
Аз искам да питам за импреса 2003-2005 2.0I 125hp колко гори градско и извън градско бензин и газ ? :)

Чет Авг 21, 2014 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1845
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
lider92 написа:
Аз искам да питам за импреса 2003-2005 2.0I 125hp колко гори градско и извън градско бензин и газ ? :)


Използвайте търсачката: viewtopic.php?f=1&t=4934

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Чет Авг 21, 2014 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2014 2:46 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, с риск да се повторя но моля да ме извините ( още съм "пресен" във форума ), може ли някой който разбира да ми обясните каква е разликата между STi i WRX моделите на SUBARU. Има ли разлика и каква е тя в: окачване, диференциали и скорости. Предварително благодаря.

Пон Сеп 15, 2014 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  стр Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор