Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:39 pm



Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Особености на Субару Импреза II (2001 - 2007) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nuHokuo написа:
...Също така кои от моделите го имат, от какво зависи дали има тази екстра или не, защото забелязвам че на 80% от автомобилите по обявите "липсва"....

Всички атмосферни хечбеци/комбита с ръчни скорости имат бавни скорости. Всички останали нямат (седан, турбо, пикап, автоматични скорости).

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Чет Авг 30, 2012 9:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Голям фън са тези бавни между другото :)

И да разсея едни съмнения, които съм чувал - не е нужно да се спира, за да се превключва от/на бавни, поне не и при 2.0R комби модела.

Пет Окт 12, 2012 8:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
в момента карам Justý 99-та година, което всъщност е Сузуки и обмислям да си се кача на истинско Субару - Impreza, като съм се спрял на 2001-2002-ра година модификацията с ръчни скорости. Притеснява ме единствено, че блокирането на двойното става посредством вискомуфа, тъй като в момента моята е блокирала и съм изключил двойното от раздатката да не товари колицата. Четох много за вискомуфите и общо взето получавам впечатление, че трябва да бягам от тях - дават често дефекти и са скъпи. Видях, че ги рециклират, но нещо не ми вдъхва доверие.
Можете ли да ми кажете нещо повече за виското при Impreza-та, надеждна ли е? Може ли също някой да ме ориентира с колко мога да повдигна просвета й и къде го правят кадърно, така че да нямам ядове после?
Благодаря ви предварително.

Вто Окт 30, 2012 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 6:50 am
Мнения: 3
Skype: ivan_studenoto
Автомобил: subaru
Телефон: 0889318429
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Купих "Субаро" Импреза 1.6 -2005г.комби.По всички данни личи ,че е на80000км.Смених масло и филтри. Дайте съвет дали да сменя агренажния ремък ролките и водната помпа или само ремъка и ако има видимо износени ролки.Трябва да се има в предвид,че цялата тази смяна струва около500-700лв.

Сря Фев 06, 2013 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 1:56 pm
Мнения: 136
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: Forester S Turbo MY99
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ilievivan1 написа:
Купих "Субаро" Импреза 1.6 -2005г.комби.По всички данни личи ,че е на80000км.Смених масло и филтри. Дайте съвет дали да сменя агренажния ремък ролките и водната помпа или само ремъка и ако има видимо износени ролки.Трябва да се има в предвид,че цялата тази смяна струва около500-700лв.

Честито, колега, много безаварийни километри ти пожелавам. Като за начало пише се Субару, все пак сме във форума :) Относно ролките и ремъците: изборът си е лично твой, но имай предвид че оригиналните се сменят на 100 000 км, което означава, че дори и колата наистина е на 80 хил. (което честно казано откровено ме съмнява) не им остава много. Според мен при начално обслужване си се сменят ремъка, ролките и водната помпа, защото иначе има голям шанс да ти се наложи да повтаряш процедурата и евтиното да ти излезе доста по-скъпо. Този двигател, до колкото помня, не среща клапани при скъсан ремък, но не е ли по-добре да не разбираш по трудния начин? Всеки си прави сам сметката, но аз лично бих дал парите, за да ми е спокойна главата.

Сря Фев 06, 2013 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 6:50 am
Мнения: 3
Skype: ivan_studenoto
Автомобил: subaru
Телефон: 0889318429
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря много за съвета!Извинявам се за правописната грешка! Наистина ще сменя всичко.Интересувам се за тестване на газовата уредба.Тя е фабрична и в един автосервиз ми казаха ,че това може да стане само във специализиран сервиз.Ако някой знае къде има такъв да подскаже.Благодаря предварително.

Чет Фев 07, 2013 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 10:34 am
Мнения: 954
Местоположение: Варна; Габрово
Автомобил: Impreza 2,0
Рейтинг: 470
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ilievivan1 написа:
Благодаря много за съвета!Извинявам се за правописната грешка! Наистина ще сменя всичко.Интересувам се за тестване на газовата уредба.Тя е фабрична и в един автосервиз ми казаха ,че това може да стане само във специализиран сервиз.Ако някой знае къде има такъв да подскаже.Благодаря предварително.


честито и от мен и много радости с машинката.

За да те насочи някой към сервиз пиши първо от къде си :)

_________________
Не ми казвай колко си учил, кажи ми колко си пътувал

Чет Фев 07, 2013 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много пъти е споменавано във форума, че "фабрична" газова уредба на Субару няма. Има такива които са монтирани от дилърите преди колата да е продадена и те поемат гаранцията. Но според мен различните дилъри монтират различни газови уредби. Така че първо трябва да разбереш каква марка е уредбата и съответно да търсиш сервиз.

_________________
www.plaskom.com

Чет Фев 07, 2013 4:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 9:20 am
Мнения: 24
Местоположение: Sofia
Skype: andypeters0n
Автомобил: Subaru OUTBACK B13 H6 3.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.

_________________
Born to Ride! Forced to Work...

Сря Фев 13, 2013 11:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007).

Колега,да не прозвучи малко като "off topic",но не е ли по добре,щом не ти харесва този модел,просто да поизчакаш малко и да си вземеш това което ти харесва.Знам,че всичко опира до пари,но все пак едва ли ще ти излезе по-евтино да правиш такива упражнения.Парите,които най-вероятно ще ти се наложи да дадеш за всичките неща които си упоменал-калници,броня,фарове,капак(при положение,че въобще е възможно да се направи),няма да са малко.

Сря Фев 13, 2013 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.


Всичко можеш да направиш, щом то се дават много пари колкото за още една кола :) с една дума - безмислено е. Няма да стане както си мислиш ;)

Пон Апр 08, 2013 2:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 06, 2008 9:16 pm
Мнения: 378
Местоположение: Габрово
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Noodles написа:
Имам следната питанка относно фейса на колата. Пред закупуване на седан от 2001 година със кръгли фарове (ако ме питат мен, в лицето изглежда малко стресната тази кола, ама карай :shock: ) Тъй или иначе - този изглед ми е най-малко любимия - и питанката ми е следната: в по късен момент, бих ли могъл да сваля и сменя калниците, бронята, капака и фаровете на тази вариация на колата, с такива от втората или третата и ревизия (2002-2005, 2005-2007). :-~ надявам се, все някой да се е опитвал да прави такава конверсия.

Колегата _DANIEL_ е правил такава трансплантация :
viewtopic.php?f=12&t=12892&p=167645#p167645,
така , че евентуално той може дати е от полза ! :good:

_________________
Subaru Leone GL 1800 4WD (’89MY)

Съб Апр 13, 2013 8:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виждам, че по продажните сайтове се среща два вида Impreza II Bugeye:
С такива фарове
Изображение

и с такива
Изображение
Въпрос: каква е разликата? Първия вид фабрично ли се слагат при някаква модификация?
От първия вид съм виждал дори с мигач, разположен над дългите и късите... :-~

Пон Юни 03, 2013 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 2:24 pm
Мнения: 704
Местоположение: Пловдив
Skype: demomanbg
Автомобил: WRX '02 & 2.0X '04
Рейтинг: 177
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И още един въпрос - защо на някои от bugeye Imprez-ите в центъра на таблото е оборотомера, а на някои скоростомера?
И при двата случая скоростомера е в км/ч. :-?

Вто Юни 04, 2013 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Що за Импреса е тази. Озадачава ме този 1,6 Турбо двигател 150кс. Има ли такова чудо или е неточна обявата?




http://suchen.mobile.de/auto-inserat/su ... res=EXPORT

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Пон Авг 12, 2013 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 10:13 am
Мнения: 831
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5 CVT Limited
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
няма такова заводско, пише че е правено, коет е доста тъпо.

Чет Авг 29, 2013 4:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 11, 2014 6:41 pm
Мнения: 6
Автомобил: subaru outback 2000
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, имам един въпрос свързан с двигателя от импреза 2 ген.(кръглите фарове) 2.0 125 к.с. ... вярно ли е, че има склонност да криви блока от третото прегряване :( ... наистина ли се получава лесно това нещо при него... знам че има доста хора с такива коли, които могат да дадат мнение .
Благодаря предварително ! :)

Вто Фев 11, 2014 6:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Изгонен

Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 3:34 pm
Мнения: 4
Автомобил: Honda CR-V
Рейтинг: -36
Кофти...
Отговори с цитат
Аз искам да питам за импреса 2003-2005 2.0I 125hp колко гори градско и извън градско бензин и газ ? :)

Чет Авг 21, 2014 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
lider92 написа:
Аз искам да питам за импреса 2003-2005 2.0I 125hp колко гори градско и извън градско бензин и газ ? :)


Използвайте търсачката: viewtopic.php?f=1&t=4934

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Чет Авг 21, 2014 3:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2014 2:46 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, с риск да се повторя но моля да ме извините ( още съм "пресен" във форума ), може ли някой който разбира да ми обясните каква е разликата между STi i WRX моделите на SUBARU. Има ли разлика и каква е тя в: окачване, диференциали и скорости. Предварително благодаря.

Пон Сеп 15, 2014 4:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор