Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Oбслужване в Бургас? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

От скоро се сдобих със Субару Импреза 2.0 GX 2003г. и съответно искам да обслужа автомобила си както трябва. Не говоря за масло и филтри, а за ангренаж и водна помпа.
Закупих си частите от Стимо ООД във Варна.
Бях се спрял на сервиз Велтран (Приста), които приеха колата, разглобиха я и ми се обадиха да ми кажат след 2 часа, че понеже е автоматик и било по-сложно и няма как да я обслужат. ](*,)
Звънях в Бош/интермарина и ми отказаха, защото не съм закупил частите от тях. ](*,)

Може ли някой да препоръча читав сервиз, в който да са извършвали обслужване на автоматик?
Ако не в Бургас, към кой бихте ме насочили?

:beer:

Пет Ное 14, 2014 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 2:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: Враца
Телефон: 0884522179
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет!
Подходил си много грешно. И ще обясня защо.

Ако погледнеш в Мобилето има на обяви 520 Субарута, 3000 фолксгадена и толкова Опела и то защото сайта не позволява повече от 3000 обяви на марка, та мисълта ми е при такова съотношение на марките, дали на някой нормален сервиз му се е случвало да види или ремонтира Субару, едва ли, или се броят на тръстите на едната ми ръка, я крушка на фар да смени я да напомпят гума. А и след като прави някое Субару се налага някой софийски сервиз да я дооправя, примери бол в пространството.

Правилния подход според мен е първо да проучиш къде наистина могат да те правят, мястото за тези въпроси е точно тук, но не след като вече някой е оакал нещата. Пиша това не за да се заяждам, а за да помогна с насоки към предприелите стъпките на ремонти.
Има раздел сервизи и по-точно бели сервизи, лошото е, че почти всички са в София. И не е далече за такива важни неща, земя като една човешка длан, поне аз не бих се спрял от растоянието. Пък и освен обслужването ще ми направят качествен преглед за да си знам състоянието на колата.

Тук ще се включат колегите от морето, много са и са коректни, да те насочат за близък сервиз, че ти си разглобен. И дано частите са качествени, че и с тях си е проблем, има във форума няколко човека които се занимават само с това(продажба на оригинални части).
Успех с ремонта, форума е страхотен и ще ти помогнат!
Поздрави!

А и ако си на зор, да реагираш до часове с търсенето на сервиз, влезни в Срещи и мероприятия - Срещи в Бургас и вземи тел. на някой от "чатещите" там, за да те насочат за сервиз.
 1

Пет Ное 14, 2014 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

Благодаря за отговора и информацията.
Преди да се насоча към сервиз, естествено се консултирах с член на форума от Бургас, който е ползвал услугите на горепосочения сервиз. Беше доволен от услугата, но с моята кола ги затрудни това, че е автоматик. Не са успели да блокират шайбата на коляновия вал, за да започнат с ремонта.. (при механичните се включвало на скорост, при автоматици..не знаели..)

Надявам се да получа препоръка за точното място и дори и да е в друг град не е проблем да се придвижа.

Поздрави!

Пет Ное 14, 2014 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега разходи се до Варна за едно кафе и торта или ти е далеч?
:)
Ако колата е още в сервиза и чака ми пиши на лични да ти обясня как без никакъв специален инструмент ще си "блокираш" шайбата. Опасявам се обаче, че това няма да е единствената пречка пред тези "майстори".
:good:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Ное 14, 2014 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Баси майсторите,за първи път чувам такъв проблем да има и то в СЕРВИЗ. :facepalm: :shock: ](*,)
Надявам се в най скоро време да се оправиш колега,моята не съм я обслужвал в Бургас и не мога да те насоча ,но изчакай малко да се събуди бургаската група и ще те насочат къде да отидеш.

Пет Ное 14, 2014 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

Очертава се идване до Варна, защото в Бургас явно няма да го бъде..
Ще се насоча към сервиз от препоръчаните във форума и се надявам да се реши бързо проблема.

Благодаря за отговорите и поздрави! :beer:


Последна промяна monios2 на Съб Ное 15, 2014 2:28 pm, променена общо 1 път


Съб Ное 15, 2014 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет, monios2,

Наистина , повече от година и половина , откакто съм собственик на колата , аз не съм видял и чул препоръчан сервиз за Субару в Бургас. Реално , аз посещавам един мой приятел който е собственик на малък автосервиз и му се доверявам напълно, понеже знам как читаво работи. Предварително се подковавам със сервизните описания и заедно правим нещата. Досега , проблеми никакви по колата , само смяна на консумативите , ангренаж, ролки , масла , водна помпа и тампони на предните носачи и монтиране на ксенони. Преди време дочух от друг собственик на Субару за сервиз, който се намирал под надлеза Владимир Павлов някъде, но не съм го посещавал. До колкото разбрах , е бил при Митака в София и после е започнал тук в Бургас. Мога да ти дам телефона на лични , за да не става реклама. Представителството и сервиза на Субару в Комлука не ми се посещава , поради ред описания от препатили във форума.

Ако все пак има такъв сервиз в Бургас , надявам се колегите да споделят , за да знаем все пак къде да идем когато се наложи.

Поздрави!



monios2 написа:
Привет!

Очертава се идване до Варна, защото в Бургас явно няма да го бъде..
Ще се насоча към сервиз от препоръчаните във форума и се надявам да се реши бързо проблема.

@ico_tech прекалено съм нов във форума и все още не мога да пращам лични. Ще съм благодарен на препоръка за сервиз. :beer:

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Съб Ное 15, 2014 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Писах на ЛС

Съб Ное 15, 2014 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 354
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление такова е положението в Бургас - няма майстори. Аз се борих сам с предишната кола - Легаси 2,0 МТ, 2000 година. Сам си сменявах ремъците и ролките. За целта си направих тула за законтряне на шайбата на коляновия вал.
viewtopic.php?f=7&t=10345
Тук съм описал как трябва да се направи тула. Не е като оригиналния, но върши работа.
Ако искаш обади се да поговорим -
0888225194 Петко Минев

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Съб Ное 15, 2014 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:

Съб Ное 15, 2014 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gy74 написа:
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:



Напишете ги , няма да страдат все пак, от малко известност в общността на субару собствениците.

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Нед Ное 16, 2014 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gy74, явно са тайни, апокрифни майстори, щом толкова упорито не се споделят. ;-)

an1id написа:
gy74 написа:
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:



Напишете ги , няма да страдат все пак, от малко известност в общността на субару собствениците.

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Пон Ное 17, 2014 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Чух ,че в М.Рудник,околовръсно в сервиз Шампион ,правили няколко Субару коли.
Майсторчето му викали Йоржо.
Най-добре идете и говорете на място. :hello:

Пон Ное 17, 2014 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодарим , ще пуснем агентите :)

gy74 написа:
Чух ,че в М.Рудник,околовръсно в сервиз Шампион ,правили няколко Субару коли.
Майсторчето му викали Йоржо.
Най-добре идете и говорете на място. :hello:

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Вто Ное 18, 2014 12:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

В крайна сметка се насочих към препоръчан сервиз във Варна, от чиито услуги останах много доволен.
Хоратата са си професионалисти и са съвсем наясно с нещата, които правят и се хващат да правят.
При първо обслужване, исках колата да се огледа от хора, които са по-запознати със Субару, и от които ще получа информация за състоянието на автомобила.
Преди да започнат работа огледаха и провериха състоянието на колата, след това получих доста съвети за поддръжката и най-важното свършиха си работата.

Много съм доволен от услугите на сервиза и бих го препоръчал на всеки, но се надявам да се намери читав майстор и в Бургас и да се спестява това ходене до Варна.. Колкото и да не му се иска на човек да ходи по сервизи, понякога се налага..

Благодаря и на всички включили се по темата за съветите и коментарите! :beer:

Сря Ное 19, 2014 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:48 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Skype: iliiikata
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0884704412
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:)

Чет Фев 08, 2018 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:48 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Skype: iliiikata
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0884704412
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет господа...
При първото и единствено обслужване на моят автомобил до сега използвах услугите на механик на име Яни.
Препоръча ми го познат, който си е обслужвал Аутбека при него.
Оказа се че мъжагата се занимава с японски автомобили и най вече Тойота. Сервиза му се намира зад автомивка СБА. к-с "Славейков"
Останах доволен, извърши смяната на ремъците бързо и обърна внимание на автомобил..
:good:

Чет Фев 08, 2018 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: Здравейте,колеги!
Имате си вече сервиз само за Субару в Бургас:
http://1040.bg/?gclid=Cj0KCQjw9tbzBRDVA ... H2EALw_wcB

_________________
Subaru Workshop 1040

Съб Мар 21, 2020 2:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор