Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:54 pm



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Oбслужване в Бургас? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

От скоро се сдобих със Субару Импреза 2.0 GX 2003г. и съответно искам да обслужа автомобила си както трябва. Не говоря за масло и филтри, а за ангренаж и водна помпа.
Закупих си частите от Стимо ООД във Варна.
Бях се спрял на сервиз Велтран (Приста), които приеха колата, разглобиха я и ми се обадиха да ми кажат след 2 часа, че понеже е автоматик и било по-сложно и няма как да я обслужат. ](*,)
Звънях в Бош/интермарина и ми отказаха, защото не съм закупил частите от тях. ](*,)

Може ли някой да препоръча читав сервиз, в който да са извършвали обслужване на автоматик?
Ако не в Бургас, към кой бихте ме насочили?

:beer:

Пет Ное 14, 2014 1:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 18, 2011 2:06 pm
Мнения: 96
Местоположение: Враца
Телефон: 0884522179
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет!
Подходил си много грешно. И ще обясня защо.

Ако погледнеш в Мобилето има на обяви 520 Субарута, 3000 фолксгадена и толкова Опела и то защото сайта не позволява повече от 3000 обяви на марка, та мисълта ми е при такова съотношение на марките, дали на някой нормален сервиз му се е случвало да види или ремонтира Субару, едва ли, или се броят на тръстите на едната ми ръка, я крушка на фар да смени я да напомпят гума. А и след като прави някое Субару се налага някой софийски сервиз да я дооправя, примери бол в пространството.

Правилния подход според мен е първо да проучиш къде наистина могат да те правят, мястото за тези въпроси е точно тук, но не след като вече някой е оакал нещата. Пиша това не за да се заяждам, а за да помогна с насоки към предприелите стъпките на ремонти.
Има раздел сервизи и по-точно бели сервизи, лошото е, че почти всички са в София. И не е далече за такива важни неща, земя като една човешка длан, поне аз не бих се спрял от растоянието. Пък и освен обслужването ще ми направят качествен преглед за да си знам състоянието на колата.

Тук ще се включат колегите от морето, много са и са коректни, да те насочат за близък сервиз, че ти си разглобен. И дано частите са качествени, че и с тях си е проблем, има във форума няколко човека които се занимават само с това(продажба на оригинални части).
Успех с ремонта, форума е страхотен и ще ти помогнат!
Поздрави!

А и ако си на зор, да реагираш до часове с търсенето на сервиз, влезни в Срещи и мероприятия - Срещи в Бургас и вземи тел. на някой от "чатещите" там, за да те насочат за сервиз.
 1

Пет Ное 14, 2014 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

Благодаря за отговора и информацията.
Преди да се насоча към сервиз, естествено се консултирах с член на форума от Бургас, който е ползвал услугите на горепосочения сервиз. Беше доволен от услугата, но с моята кола ги затрудни това, че е автоматик. Не са успели да блокират шайбата на коляновия вал, за да започнат с ремонта.. (при механичните се включвало на скорост, при автоматици..не знаели..)

Надявам се да получа препоръка за точното място и дори и да е в друг град не е проблем да се придвижа.

Поздрави!

Пет Ное 14, 2014 3:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега разходи се до Варна за едно кафе и торта или ти е далеч?
:)
Ако колата е още в сервиза и чака ми пиши на лични да ти обясня как без никакъв специален инструмент ще си "блокираш" шайбата. Опасявам се обаче, че това няма да е единствената пречка пред тези "майстори".
:good:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Ное 14, 2014 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Мнения: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Баси майсторите,за първи път чувам такъв проблем да има и то в СЕРВИЗ. :facepalm: :shock: ](*,)
Надявам се в най скоро време да се оправиш колега,моята не съм я обслужвал в Бургас и не мога да те насоча ,но изчакай малко да се събуди бургаската група и ще те насочат къде да отидеш.

Пет Ное 14, 2014 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

Очертава се идване до Варна, защото в Бургас явно няма да го бъде..
Ще се насоча към сервиз от препоръчаните във форума и се надявам да се реши бързо проблема.

Благодаря за отговорите и поздрави! :beer:


Последна промяна monios2 на Съб Ное 15, 2014 2:28 pm, променена общо 1 път


Съб Ное 15, 2014 1:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет, monios2,

Наистина , повече от година и половина , откакто съм собственик на колата , аз не съм видял и чул препоръчан сервиз за Субару в Бургас. Реално , аз посещавам един мой приятел който е собственик на малък автосервиз и му се доверявам напълно, понеже знам как читаво работи. Предварително се подковавам със сервизните описания и заедно правим нещата. Досега , проблеми никакви по колата , само смяна на консумативите , ангренаж, ролки , масла , водна помпа и тампони на предните носачи и монтиране на ксенони. Преди време дочух от друг собственик на Субару за сервиз, който се намирал под надлеза Владимир Павлов някъде, но не съм го посещавал. До колкото разбрах , е бил при Митака в София и после е започнал тук в Бургас. Мога да ти дам телефона на лични , за да не става реклама. Представителството и сервиза на Субару в Комлука не ми се посещава , поради ред описания от препатили във форума.

Ако все пак има такъв сервиз в Бургас , надявам се колегите да споделят , за да знаем все пак къде да идем когато се наложи.

Поздрави!



monios2 написа:
Привет!

Очертава се идване до Варна, защото в Бургас явно няма да го бъде..
Ще се насоча към сервиз от препоръчаните във форума и се надявам да се реши бързо проблема.

@ico_tech прекалено съм нов във форума и все още не мога да пращам лични. Ще съм благодарен на препоръка за сервиз. :beer:

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Съб Ное 15, 2014 2:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Писах на ЛС

Съб Ное 15, 2014 3:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 19, 2007 5:08 pm
Мнения: 945
Местоположение: Бургас
Автомобил: Lexus LS 460, 2007
Рейтинг: 345
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За съжаление такова е положението в Бургас - няма майстори. Аз се борих сам с предишната кола - Легаси 2,0 МТ, 2000 година. Сам си сменявах ремъците и ролките. За целта си направих тула за законтряне на шайбата на коляновия вал.
viewtopic.php?f=7&t=10345
Тук съм описал как трябва да се направи тула. Не е като оригиналния, но върши работа.
Ако искаш обади се да поговорим -
0888225194 Петко Минев

_________________
LEXUS LS 460, V8, 4.6, 2007
TOYOTA LAND CRUSER 200, V8, 5.7, 2008
TOYOTA CHR HYBRID GR SPORT, 2.0, 2023

Съб Ное 15, 2014 9:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:

Съб Ное 15, 2014 10:57 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gy74 написа:
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:



Напишете ги , няма да страдат все пак, от малко известност в общността на субару собствениците.

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Нед Ное 16, 2014 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
gy74, явно са тайни, апокрифни майстори, щом толкова упорито не се споделят. ;-)

an1id написа:
gy74 написа:
Сервизи и майстори си имаме в града,още не ми се е налагало да ходя до София на майстор или до Варна. :hello:



Напишете ги , няма да страдат все пак, от малко известност в общността на субару собствениците.

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Пон Ное 17, 2014 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 1:36 pm
Мнения: 674
Местоположение: Бургас
Skype: hit_kolor
Автомобил: Subaru impreza 2.0R,MY06
Телефон: 0897808143
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Чух ,че в М.Рудник,околовръсно в сервиз Шампион ,правили няколко Субару коли.
Майсторчето му викали Йоржо.
Най-добре идете и говорете на място. :hello:

Пон Ное 17, 2014 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил YIM
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 25, 2013 3:23 pm
Мнения: 80
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback III
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодарим , ще пуснем агентите :)

gy74 написа:
Чух ,че в М.Рудник,околовръсно в сервиз Шампион ,правили няколко Субару коли.
Майсторчето му викали Йоржо.
Най-добре идете и говорете на място. :hello:

_________________
Subaru Outback 2.5 AT 2004

Вто Ное 18, 2014 12:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 14, 2014 1:04 pm
Мнения: 20
Местоположение: Бургас
Skype: monios2
Автомобил: Subaru Оutback III 2,5
Телефон: 0887454547
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Привет!

В крайна сметка се насочих към препоръчан сервиз във Варна, от чиито услуги останах много доволен.
Хоратата са си професионалисти и са съвсем наясно с нещата, които правят и се хващат да правят.
При първо обслужване, исках колата да се огледа от хора, които са по-запознати със Субару, и от които ще получа информация за състоянието на автомобила.
Преди да започнат работа огледаха и провериха състоянието на колата, след това получих доста съвети за поддръжката и най-важното свършиха си работата.

Много съм доволен от услугите на сервиза и бих го препоръчал на всеки, но се надявам да се намери читав майстор и в Бургас и да се спестява това ходене до Варна.. Колкото и да не му се иска на човек да ходи по сервизи, понякога се налага..

Благодаря и на всички включили се по темата за съветите и коментарите! :beer:

Сря Ное 19, 2014 10:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:48 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Skype: iliiikata
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0884704412
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
:)

Чет Фев 08, 2018 3:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:48 pm
Мнения: 5
Местоположение: Бургас
Skype: iliiikata
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0884704412
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет господа...
При първото и единствено обслужване на моят автомобил до сега използвах услугите на механик на име Яни.
Препоръча ми го познат, който си е обслужвал Аутбека при него.
Оказа се че мъжагата се занимава с японски автомобили и най вече Тойота. Сервиза му се намира зад автомивка СБА. к-с "Славейков"
Останах доволен, извърши смяната на ремъците бързо и обърна внимание на автомобил..
:good:

Чет Фев 08, 2018 3:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 14, 2010 7:00 pm
Мнения: 866
Местоположение: София
Skype: dessito80
Автомобил: Impreza2.2Т ,Impreza H6,Subaru SVX
Рейтинг: 170
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:good: Здравейте,колеги!
Имате си вече сервиз само за Субару в Бургас:
http://1040.bg/?gclid=Cj0KCQjw9tbzBRDVA ... H2EALw_wcB

_________________
Subaru Workshop 1040

Съб Мар 21, 2020 2:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор