Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Impreza STI 2008 VS 2011 Hatchback - мнения 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Фев 17, 2018 5:53 pm
Мнения: 2
Автомобил: Skoda
Телефон: 0888522257
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте младежи,

намислил съм да се поглезя с хубава кола и се чудя дали някой има опит или може да деде насока в посока на някоя от двете STI-ки които съм си харесал.
Много се изкефих на хетчбека, покарах 2 дни в чехия една такава и се запалих много. В последсвие разбрах, че има два варианта с някакви по съществени разлики.
Вариант 1 - Impreza STI 2009 Hatchback
Вариант 2 - Impreza STI 2011 Hatchback

Въпросът ми е има ли някаква осезаема разлика в поведението и в поддръжката, например конструктивни дефекти, които са отстранени в следващата верси. Ще се радвам ако някой може да сподели челен опит :) Също и с какво трябва да внимавам при поупката на такава машина ;)

Благодаря.

Нед Фев 18, 2018 5:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 21, 2015 9:25 pm
Мнения: 8
Автомобил: Subaru 2008
Телефон: 0887562250
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей
Няма голяма разлика между двете STI- ки ,основното е предната броня и няколко бутона в повече на волана! Импреза Sti hatch от 2008 до към 2009 можеш да откриеш по- лесно със оригинални Рекаро седалки,след 2009 повечето екземпляри са със по -нисък клас седалки!
Колата върви и изглежда страхотно(може би най красиво изглеждащото Субару,не само според мен)подръжката е най-добре да се прави с оригинални части!
Пътния данък е солен,минимум 560 лева в зависимост къде живееш!
Дано да съм бил полезен

Вто Мар 13, 2018 9:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има ли някакви врътки при регистрацията на нов автомобил (в случая STI) така че да се плаща по-малък данък ?

Нед Мар 18, 2018 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
НАК простата която знам е ако някъде ти сбъркат киловат с конски сили или регистрираш като товарна.
Но това са цигании всъщност


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нед Мар 18, 2018 9:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 9:43 pm
Мнения: 282
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
НАК простата която знам е ако някъде ти сбъркат киловат с конски сили или регистрираш като товарна.
Но това са цигании всъщност


Sent from my iPhone using Tapatalk

Колата регистрирана веднъж след завода, знам, че не можеш да си я регистрираш както искаш.
Аз знам врътка,че ако КАТ нямат модела на двигателя (например при версии произвеждани само за япония) - ти предлагат да си избереш от наличните двигатели от серията.

Пон Мар 19, 2018 12:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Tisho09 написа:
Има ли някакви врътки при регистрацията на нов автомобил (в случая STI) така че да се плаща по-малък данък ?

Абе градски, аз ти гарантирам, че данъка ще ти е най-малкия проблем/харч с тази кола. Купувай смело, ако само това те спира.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Мар 19, 2018 7:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 12, 2013 1:04 pm
Мнения: 380
Местоположение: Варна
Автомобил: STI
Рейтинг: 245
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Tisho09 написа:
Има ли някакви врътки при регистрацията на нов автомобил (в случая STI) така че да се плаща по-малък данък ?

Абе градски, аз ти гарантирам, че данъка ще ти е най-малкия проблем/харч с тази кола. Купувай смело, ако само това те спира.


Просто проучвам кое как е. :beer:

Пон Мар 19, 2018 7:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
https://youtu.be/Wq0DRgrZELE

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Сря Мар 21, 2018 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чудих се дали да пиша за тази промяна в темата, но видеото, което постна е доста по-подробно и нагледно. Накратко - колата има променено окачване в посока на по-добра управляемост и по-нисък комфорт.
Понеже доста дълго търсих тези тампони се оказа, че може би тази промяна не е за всички пазари, на които се предлага STi.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Мар 21, 2018 4:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 12:24 am
Мнения: 1414
Местоположение: смолян
Автомобил: STI (GVB)
Рейтинг: 225
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тук също добре е обяснена разликата!!
https://youtu.be/0EYaMGCxaP4

PS.а по наблюдателните може даже да разберат с какво масло се кара ;)

_________________
"ladies and gentlemen the wing is back :)"

Сря Мар 21, 2018 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор