Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Смняна на двигател , 1.6 - към 2.0 Информация ? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здр Колеги , може ли на бързо едно пояснение какво точно сменям по колата с новият двигател , имам само двигател 2.0 125 , калата е Импреза 2000г седан , какво още трябва да се вземе и смени по колата Благодаря ! :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Нед Мар 18, 2018 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=6&t=21997&start=0

Нед Мар 18, 2018 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
да гледах го това но на мен ми изпадна 2.0 и никаде не видях малко повече информация какво точно ще трябва да се смени понеже от скоро се занимавам като цяла с коли и ми липсва като цяло теорията и ще ми бъде много добре ако може някои да ме въведе в цалата работа :)

Пон Мар 19, 2018 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Приятелю, ако нямаш хабер от коли и очакваш да ти обясним в два реда какво да направиш за тази конверсия веднага ти казвам - не става така. Време е да впрегнеш ентусиазма да работи за теб и да се справиш с теорията, а след това да задаваш въпросите.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Мар 19, 2018 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,
1.6 и 2.0 не са особенно различни като електроника и механика.
На теория освен ЕКУ(заедно с прилежащите имобилайзер модул и ключ), генерация,воден радиатор заради дебелината(да се провери) на питата аз бих проверил евентуално и eкологията - EGR клапан и Surge solenoid защото си спомням ,че 1.6 май нямаше ,но е много вероятно и да има и като цяло зависи от модификацията(годината на производстно и нормите на пазара за който е произведена) на колата.
Има сайтове с ЕКУ-пинаути като :
http://www.northursalia.com/modificatio ... iring.html
И ако напишеш в Google EJ16 -> EJ20 engine swap ще излезнат поне 10 теми от международни форуми с достатъчно информация по въпроса.

Аз лично бих прехвърлил и спирачките минимум тъй като тези които идват с 1.6 не са подходящи за по-мощен мотор(те и за 1.6 не са но това е друг въпрос).
Много добре си направи сметката дали времето ,нервите и усилията които възнамеряваш да инвестираш си струват и си предвиди едни минимум 500 лв за узаконяване плюс минимум два или три дни в техностест/декра и КАТ .
Дано да съм бил полезен,
Поздрави,
Васил

Нед Мар 25, 2018 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря ти колега , точно това търсих като отговор Благодаря :)

Вто Мар 27, 2018 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор