Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:46 am



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Смняна на двигател , 1.6 - към 2.0 Информация ? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здр Колеги , може ли на бързо едно пояснение какво точно сменям по колата с новият двигател , имам само двигател 2.0 125 , калата е Импреза 2000г седан , какво още трябва да се вземе и смени по колата Благодаря ! :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Нед Мар 18, 2018 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=6&t=21997&start=0

Нед Мар 18, 2018 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
да гледах го това но на мен ми изпадна 2.0 и никаде не видях малко повече информация какво точно ще трябва да се смени понеже от скоро се занимавам като цяла с коли и ми липсва като цяло теорията и ще ми бъде много добре ако може някои да ме въведе в цалата работа :)

Пон Мар 19, 2018 8:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Приятелю, ако нямаш хабер от коли и очакваш да ти обясним в два реда какво да направиш за тази конверсия веднага ти казвам - не става така. Време е да впрегнеш ентусиазма да работи за теб и да се справиш с теорията, а след това да задаваш въпросите.
Успех.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Мар 19, 2018 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет,
1.6 и 2.0 не са особенно различни като електроника и механика.
На теория освен ЕКУ(заедно с прилежащите имобилайзер модул и ключ), генерация,воден радиатор заради дебелината(да се провери) на питата аз бих проверил евентуално и eкологията - EGR клапан и Surge solenoid защото си спомням ,че 1.6 май нямаше ,но е много вероятно и да има и като цяло зависи от модификацията(годината на производстно и нормите на пазара за който е произведена) на колата.
Има сайтове с ЕКУ-пинаути като :
http://www.northursalia.com/modificatio ... iring.html
И ако напишеш в Google EJ16 -> EJ20 engine swap ще излезнат поне 10 теми от международни форуми с достатъчно информация по въпроса.

Аз лично бих прехвърлил и спирачките минимум тъй като тези които идват с 1.6 не са подходящи за по-мощен мотор(те и за 1.6 не са но това е друг въпрос).
Много добре си направи сметката дали времето ,нервите и усилията които възнамеряваш да инвестираш си струват и си предвиди едни минимум 500 лв за узаконяване плюс минимум два или три дни в техностест/декра и КАТ .
Дано да съм бил полезен,
Поздрави,
Васил

Нед Мар 25, 2018 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Мар 18, 2018 5:51 pm
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря ти колега , точно това търсих като отговор Благодаря :)

Вто Мар 27, 2018 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор