Отговори на тема  [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Моля за съвет 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Педала на съединителя как е като усещане при натиск? В смисъл по-лек, по-тежък, неравномерност някаква дали се усеща в хода му по-различна от нормалното? Това, което ми хрумва е и някаква увреда на механизма/лоста за отделяне на съединителя - да е останал в отворена/отлепена позиция поради някаква причина.

Повечето от останалите неща които обсъждаме биха дали силен/характерен шум в момента на повредата или след това...

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Чет Сеп 13, 2018 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 8:27 pm
Мнения: 11
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Всичко си е нормално, съединителя си отделя нормално и скоростите се включват леко

Чет Сеп 13, 2018 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
...
Съединителят при този модел нямам наблюдения да умира така внезапно. Ако е съединител, как предлагаш да влизат спокойно скоростите?
......


На мен ми се е случвало само веднъж да ми умре съединител - единствено на Justy-то и се случи точно това, което описва колежката - включваше и си изключваше от скорост без проблем(сменях постоянно от 1-ва на задна и обратно), но липсваше триене между дисковете и "ръмжеше на място" на скорост без да помръдва. Когато Тенчо го отвори тогава - пристискателят се беше полирал направо.
Но все пак то беше Suzuki Swift, а нe Impreza, така че нека не ми се приема за меродавно мнението. Изразих го, понеже случаят с колежката ме подсети точно за моята ситуация тогава и сметнах, че може да е аналогичен проблемът. Затова и попитах какво е било състоянието на съединителя.

Чет Сеп 13, 2018 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва да се помъчите да видите, с втори човек в колата, дали жилото на ръчката за бавни / бързи не е скъсано в неутрално положение. Намира се зад държача на тампона на скоростната. Мисля, че някой с по- дълга ръка може да намести ръчно механизма в едно от двете положения (при изключен двигател !!!!). За съжаление повече само с гледане и голи ръце не може да се направи. Дори и да си закупите части от БГ, някой ще трябва да разглобява/сглобява доста неща на канал/подемник.

Никъде не съм имал намерение да намесвам пола - просто ако нещо се търкаля по земята може да хвърли малко светлина върху загатката. Имах случай преди доста години, при който съпругата звъни на мой приятел и описва точно същата ситуация. Тогава нямаше телефони и след оглед на място се оказа, че нещо виси - кардана, а колата беше със задно :giggle:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Сеп 13, 2018 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 8:27 pm
Мнения: 11
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не не, аз наистина се извинявам, че не мога да обясня какво се случва, шофьор съм от 15г и за пръв път се сблъсквам с нещо такова( а аз карам адски много), не изключвам вероятността да е съединител! Последно чупих съединител преди 10г, но тогава го усетих че ще отиде няколко дена преди това( беше на друга кола), а сега нямам отговор и за себе си

Чет Сеп 13, 2018 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор