Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:53 pm



Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Моля за съвет 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Педала на съединителя как е като усещане при натиск? В смисъл по-лек, по-тежък, неравномерност някаква дали се усеща в хода му по-различна от нормалното? Това, което ми хрумва е и някаква увреда на механизма/лоста за отделяне на съединителя - да е останал в отворена/отлепена позиция поради някаква причина.

Повечето от останалите неща които обсъждаме биха дали силен/характерен шум в момента на повредата или след това...

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Чет Сеп 13, 2018 2:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 8:27 pm
Мнения: 11
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Всичко си е нормално, съединителя си отделя нормално и скоростите се включват леко

Чет Сеп 13, 2018 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
...
Съединителят при този модел нямам наблюдения да умира така внезапно. Ако е съединител, как предлагаш да влизат спокойно скоростите?
......


На мен ми се е случвало само веднъж да ми умре съединител - единствено на Justy-то и се случи точно това, което описва колежката - включваше и си изключваше от скорост без проблем(сменях постоянно от 1-ва на задна и обратно), но липсваше триене между дисковете и "ръмжеше на място" на скорост без да помръдва. Когато Тенчо го отвори тогава - пристискателят се беше полирал направо.
Но все пак то беше Suzuki Swift, а нe Impreza, така че нека не ми се приема за меродавно мнението. Изразих го, понеже случаят с колежката ме подсети точно за моята ситуация тогава и сметнах, че може да е аналогичен проблемът. Затова и попитах какво е било състоянието на съединителя.

Чет Сеп 13, 2018 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва да се помъчите да видите, с втори човек в колата, дали жилото на ръчката за бавни / бързи не е скъсано в неутрално положение. Намира се зад държача на тампона на скоростната. Мисля, че някой с по- дълга ръка може да намести ръчно механизма в едно от двете положения (при изключен двигател !!!!). За съжаление повече само с гледане и голи ръце не може да се направи. Дори и да си закупите части от БГ, някой ще трябва да разглобява/сглобява доста неща на канал/подемник.

Никъде не съм имал намерение да намесвам пола - просто ако нещо се търкаля по земята може да хвърли малко светлина върху загатката. Имах случай преди доста години, при който съпругата звъни на мой приятел и описва точно същата ситуация. Тогава нямаше телефони и след оглед на място се оказа, че нещо виси - кардана, а колата беше със задно :giggle:

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Сеп 13, 2018 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 8:27 pm
Мнения: 11
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не не, аз наистина се извинявам, че не мога да обясня какво се случва, шофьор съм от 15г и за пръв път се сблъсквам с нещо такова( а аз карам адски много), не изключвам вероятността да е съединител! Последно чупих съединител преди 10г, но тогава го усетих че ще отиде няколко дена преди това( беше на друга кола), а сега нямам отговор и за себе си

Чет Сеп 13, 2018 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор