Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:48 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Купих си Импреза! 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 7:51 pm
Мнения: 12
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, днес си купих Импреза 2003 комби, 2.0 125 коня; да ми е жива и здрава, но все пак има проблеми като всяка 15 годишна кола, за които бих искал да питам.
1) Излезе ми Check engine- грешката показва проблем с ЕГР клапана....предполагам е замърсен...има ли нещо специфично за него, къде се намира?
2)Свети ми постоянно пиктограма за отворена врата, макар че всичко е затворено???
3)Дистанционното на ключа изобщо не иска да работи(смених му батерията)...в тази частност и централното заключване...
4)Има някакъв светещ кръг на клемореда, където си вкарвам ключа за запалване...и той свети постоянно...
5)Има поне няколко изгорели крушки по таблото, има ли някакъв манюъл за разглобяване, за да си ги сменя...(не намерих такъв) или поне насоки.
6)Какво масло (вискозитет) и колко е необходимо за двигателя...отделно ми е първата 4х4 предполагам и на диференциала също се сменя.
На този етап за няколко часа и малко каране това съм забелязал....сигурен съм че ще има и още. Ако имате някакви съвети или насоки дори и за други неща, които не са споменати ще съм благодарен да ги чуя. Благодаря!

Пон Дек 10, 2018 8:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=1&t=15245

Добре дошъл в сектата и много безаварийни километри.
Почети горният линк и ползвай търсачката - на повечето въпроси има отговори, отделно че в линка ще намериш ръководство ( потребителско и сервизно ).

Пон Дек 10, 2018 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 6:45 pm
Мнения: 238
Местоположение: София
Автомобил: Форестър 2006 2.0Х 158кс.
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Дистанционното няма да работи, докато има отворена врата. В твоя случай някой датчик на вратите не работи коректно и дава сигнал, че вратата е отворена. Трябва да намериш къде е проблема. Светещия ринг на ключа е свързан с горния проблем, т.е. когато се отвори врата, той светка, и угасва няколко секунди след затварянето й.

Вто Дек 11, 2018 8:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 7:51 pm
Мнения: 12
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за информацията, а за ключа...проблема беше в датчика на багажника, но като го затвориш по-стабилно се оправи.

Сря Дек 12, 2018 2:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
htopalov написа:
Благодаря за информацията, а за ключа...проблема беше в датчика на багажника, но като го затвориш по-стабилно се оправи.


По въпроса с багажника,има едни гумени тампони които се навиват и отвиват(намират се в краищата на багажната врата),които служат за точно регулиране на затварянето на вратата до нужното ниво.
Май сложно го обясних,та като затвориш багажника да не стърчи или потъва много вратата.Виж да не са се поразвили и да не подпират много.

Сря Дек 12, 2018 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 25, 2017 7:47 am
Мнения: 10
Местоположение: Варна
Автомобил: Impreza II 2.0 GG WAGON
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Таблото се вади супер лесно, буквално ти трябва една къса и дълга кръстата отвертка ;) https://www.youtube.com/watch?v=QgK20qGFlus

Вто Яну 15, 2019 9:39 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 7:51 pm
Мнения: 12
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
unliving написа:
Таблото се вади супер лесно, буквално ти трябва една къса и дълга кръстата отвертка ;) https://www.youtube.com/watch?v=QgK20qGFlus

Аз с времето и търсене се оправих..вече върви безаварийно

Вто Яну 15, 2019 9:50 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор