Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:59 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Придърпване и нестабилни обороти на свободна 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 7:51 pm
Мнения: 12
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Така започвам с обяснението, чел съм и темите, но моето май е комбинация от всичко. Импрезата е 2.0 125 коня...При ускоряване между 1500-2500 оборота горе долу придърпва като придърпването е придружено понякога с леки пригърмявания от ауспуха. Отделно ако подавам газ малко по- плавно пак се усеща, но малко по- леко. Докато всичко това се случва ми светва чек-а за двигателя като в повечето време си свети постоянно, но ако стана по- настойчив в ускорението докато прави това почва да присвятква и след малко се успокоява. Колата е с нов ГИ Фобос, отделно смених свещите и кабелите за тях тъй като първия път като стана, когато се връщах от София направо беше трагедия....даже и мощност нямаше тогава и трещеше все едно пиратки хвърлям. На свободен ход оборотите играят леко и чат пат, а да тръгне все едно да гасне и дросела мръдне малко да качи оборотите до 1000 и пак връща. Преди да сменя свещите и кабелите веднага след онова хитово прибиране, за което говорех прочетох грешките и бяха следните: P0171 - Адаптация за въздух/ гориво; бедна смес ; P0302 -недобро запалване във 2 цилиндър; P0303- недобро запалване в 3 цилиндър; P1235- мулти цилиндър-открита засечка. Всичко това се случва и на газ и на бензин, но при бензина тласъците се усещат малко по-слабо, но малко. С тия гърменета в ауспуха се съмнявах за газоразпределението, но ако беше оттам щеше в целия диапазон на оборотите да го прави предполагам, и тока го елиминирах със смяната на свещите и кабелаците. Дроселовата клапа не съм я гледал сигурно е за чистене, но тя няма да предизвика гърмене в колекторите....това с бедната смес ме накланя за смукателен проблем евентуално....просто няколко неща едновременно. Някакви идеи или опит?

Сря Дек 26, 2018 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор