Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Придърпване и нестабилни обороти на свободна 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Дек 10, 2018 7:51 pm
Мнения: 12
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Така започвам с обяснението, чел съм и темите, но моето май е комбинация от всичко. Импрезата е 2.0 125 коня...При ускоряване между 1500-2500 оборота горе долу придърпва като придърпването е придружено понякога с леки пригърмявания от ауспуха. Отделно ако подавам газ малко по- плавно пак се усеща, но малко по- леко. Докато всичко това се случва ми светва чек-а за двигателя като в повечето време си свети постоянно, но ако стана по- настойчив в ускорението докато прави това почва да присвятква и след малко се успокоява. Колата е с нов ГИ Фобос, отделно смених свещите и кабелите за тях тъй като първия път като стана, когато се връщах от София направо беше трагедия....даже и мощност нямаше тогава и трещеше все едно пиратки хвърлям. На свободен ход оборотите играят леко и чат пат, а да тръгне все едно да гасне и дросела мръдне малко да качи оборотите до 1000 и пак връща. Преди да сменя свещите и кабелите веднага след онова хитово прибиране, за което говорех прочетох грешките и бяха следните: P0171 - Адаптация за въздух/ гориво; бедна смес ; P0302 -недобро запалване във 2 цилиндър; P0303- недобро запалване в 3 цилиндър; P1235- мулти цилиндър-открита засечка. Всичко това се случва и на газ и на бензин, но при бензина тласъците се усещат малко по-слабо, но малко. С тия гърменета в ауспуха се съмнявах за газоразпределението, но ако беше оттам щеше в целия диапазон на оборотите да го прави предполагам, и тока го елиминирах със смяната на свещите и кабелаците. Дроселовата клапа не съм я гледал сигурно е за чистене, но тя няма да предизвика гърмене в колекторите....това с бедната смес ме накланя за смукателен проблем евентуално....просто няколко неща едновременно. Някакви идеи или опит?

Сря Дек 26, 2018 8:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор