Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Импреза към WRX/STI/BRZ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 12:26 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
През 2017 избързах и купих Импреза нормална, но напоследък се замислям сериозно за смяна на моята с нещо по-мощно или по-забавно.

В момента карам 2010 Импреза Хеч с 2.0R мотор от по-старата генерация и съм набутал 2 торби пари по части (Италианка), но тия 164 коня направо ги усещам заспали след като се качих на BRZ и на STi, та имам питане към хора, които са карали WRX + STi като всекидневна кола:

- струва ли си за дневно каране, карам основно градско по 30 км. дневно основно по булевардите в извън пиково време, поради смени на работа
- бензина и поддръжката на STi ще ми дойдат на ръба на парите, но мога да дам необходимите пари за поддръжка, да смятам ли, че разход от 17-18 градско е реалистичен за 2007+ STi

Големия ми мерак е BRZ, но има само 1 за предлагане и е 40000 лв., та се насочвам към WRX 2008 или STi 2008+ (обичам си хеча и съм свикнал) и затова исках да попитам преди да правя каквито и да е крайни планове дали си струва смяната.

В момента нормалната Импреза си върви идеално, но просто искам турбото и усещането за залепяне, което при 2.0 с тия коне и ускорение няма как да стане :)

Ще съм благодарен на мнение дали си струва подмяна към турбо версия, за да знам дали иначе да си спестявам за BRZ и да си го взимам натам, ако мненията са, че не си струва. Понеже е едно да се качиш за 10 км. тест драйф, а друго е да си биеш поддръжката всекидневно. Благодаря за всяко мнение на колегите, които могат да отделят време :)

Чет Яну 31, 2019 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
БРЗ ще ти умалее след 1 месец а и не става за градска всекидневена кола. Поне според мен ( карах на Тони колата малко в София ) - не върви като спортна кола, отделно че е ниска и твърда.

СТИ - 2 години съм карал такава всеки ден, но по-старото поколение 2002-2003, което си е пълноценна кола - има приличен багажник и т.н.
Подръжката не е по-скъпа от другите Субара, в зависимост колко запазен екземпляр ще намериш.

ВРХ - този хеч дето си харесал е най-тъпият ВРХ - направи се е Пежо 307/308, по-скоро гледай старото купе.

Ако ще ти е градска евридей кола - ВРХ е по-добрият вариант, не мисля че има смисъл от СТИ. Разхода ще е до 15-17 в града и 10-12 извън.
По-лесно ще се намери читав ВРХ отколко СТИ.

Чет Яну 31, 2019 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Погледни Legacy 2.5 GT, по-новичко, след 2010 ще ти влезе в бюджета, та и ще можеш да го ъпгреднеш. Мисля, че има форумно за продажба в момента.

Аз карам модела от 2005 година и съм предоволен и от вървежа, и от разхода.

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Пон Мар 18, 2019 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не че нещо, но точно това GT няма много опции за сериозен ъпгрейд. :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Мар 19, 2019 9:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 12:26 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
GT-то съм гледал, също и Spec B, но са Legacy, a паркирането, особено в центъра е мега тегаво, както и си е кораб и е различна возията. Иначе са красавици, като си правих компютъра за 2.0R в Люлин и минаха 2-3 броя. Просто ми е голяма за момента :)

Кефя се на по-малките колички тип хечбека като моята и искам или ъпгрейд на спортно (WRX, STi) или BRZ понеже съм влюбен във външния вид (Едно 86GT 2014 спира всеки ден до мен :) )

165 коня на 2.0R на Импрезата са ми идеални за градско и спокойно извънградско, но в момента не съм обвързан с деца и семейство и искам да си поиграя малко преди да се налага да взимам по-голяма кола или джип :)

Чет Мар 21, 2019 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
unwe2010 написа:
..... но в момента не съм обвързан с деца и семейство и искам да си поиграя малко преди да се налага да взимам по-голяма кола или джип :)


Правилно. Възползвай се от момента, че после "ръчната спирачка" се дърпа най-вече откъм финанси, което те принуждава да си зарежеш емоцията и да преминеш към по-рационално решение, освен ако не изкарваш доволно много пари, така че жената да не ти мрънка поддържайки си бегачка само за твоя емоция, нямайки друг положителен принос към семейството, а само разходи :)

Чет Мар 21, 2019 1:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако можеш да си го позволиш без финансови натоварвания давай! Сега е момента когато си млад и свободен. И за да бръкна още малко с пръст в раната виж какво са направили тези юнаци с любимото ти BRZ.
https://www.autoscout24.ch/de/d/subaru- ... 10%26r%3d5
Барнали са го до 272 кончета, но не е проблем да станат и 320 :) :) :)

Съб Мар 30, 2019 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор