Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:36 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Импреза към WRX/STI/BRZ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 12:26 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
През 2017 избързах и купих Импреза нормална, но напоследък се замислям сериозно за смяна на моята с нещо по-мощно или по-забавно.

В момента карам 2010 Импреза Хеч с 2.0R мотор от по-старата генерация и съм набутал 2 торби пари по части (Италианка), но тия 164 коня направо ги усещам заспали след като се качих на BRZ и на STi, та имам питане към хора, които са карали WRX + STi като всекидневна кола:

- струва ли си за дневно каране, карам основно градско по 30 км. дневно основно по булевардите в извън пиково време, поради смени на работа
- бензина и поддръжката на STi ще ми дойдат на ръба на парите, но мога да дам необходимите пари за поддръжка, да смятам ли, че разход от 17-18 градско е реалистичен за 2007+ STi

Големия ми мерак е BRZ, но има само 1 за предлагане и е 40000 лв., та се насочвам към WRX 2008 или STi 2008+ (обичам си хеча и съм свикнал) и затова исках да попитам преди да правя каквито и да е крайни планове дали си струва смяната.

В момента нормалната Импреза си върви идеално, но просто искам турбото и усещането за залепяне, което при 2.0 с тия коне и ускорение няма как да стане :)

Ще съм благодарен на мнение дали си струва подмяна към турбо версия, за да знам дали иначе да си спестявам за BRZ и да си го взимам натам, ако мненията са, че не си струва. Понеже е едно да се качиш за 10 км. тест драйф, а друго е да си биеш поддръжката всекидневно. Благодаря за всяко мнение на колегите, които могат да отделят време :)

Чет Яну 31, 2019 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
БРЗ ще ти умалее след 1 месец а и не става за градска всекидневена кола. Поне според мен ( карах на Тони колата малко в София ) - не върви като спортна кола, отделно че е ниска и твърда.

СТИ - 2 години съм карал такава всеки ден, но по-старото поколение 2002-2003, което си е пълноценна кола - има приличен багажник и т.н.
Подръжката не е по-скъпа от другите Субара, в зависимост колко запазен екземпляр ще намериш.

ВРХ - този хеч дето си харесал е най-тъпият ВРХ - направи се е Пежо 307/308, по-скоро гледай старото купе.

Ако ще ти е градска евридей кола - ВРХ е по-добрият вариант, не мисля че има смисъл от СТИ. Разхода ще е до 15-17 в града и 10-12 извън.
По-лесно ще се намери читав ВРХ отколко СТИ.

Чет Яну 31, 2019 4:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 27, 2010 11:01 pm
Мнения: 1017
Местоположение: Варна
Автомобил: Volvo, Legacy 2.5 GT, A6 Allroad
Рейтинг: 70
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Погледни Legacy 2.5 GT, по-новичко, след 2010 ще ти влезе в бюджета, та и ще можеш да го ъпгреднеш. Мисля, че има форумно за продажба в момента.

Аз карам модела от 2005 година и съм предоволен и от вървежа, и от разхода.

_________________
BMW e 'религия' като SUBARU, но докато едните са в небето, другите са при звездите.

Пон Мар 18, 2019 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не че нещо, но точно това GT няма много опции за сериозен ъпгрейд. :)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Вто Мар 19, 2019 9:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 27, 2016 12:26 pm
Мнения: 20
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
GT-то съм гледал, също и Spec B, но са Legacy, a паркирането, особено в центъра е мега тегаво, както и си е кораб и е различна возията. Иначе са красавици, като си правих компютъра за 2.0R в Люлин и минаха 2-3 броя. Просто ми е голяма за момента :)

Кефя се на по-малките колички тип хечбека като моята и искам или ъпгрейд на спортно (WRX, STi) или BRZ понеже съм влюбен във външния вид (Едно 86GT 2014 спира всеки ден до мен :) )

165 коня на 2.0R на Импрезата са ми идеални за градско и спокойно извънградско, но в момента не съм обвързан с деца и семейство и искам да си поиграя малко преди да се налага да взимам по-голяма кола или джип :)

Чет Мар 21, 2019 12:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
unwe2010 написа:
..... но в момента не съм обвързан с деца и семейство и искам да си поиграя малко преди да се налага да взимам по-голяма кола или джип :)


Правилно. Възползвай се от момента, че после "ръчната спирачка" се дърпа най-вече откъм финанси, което те принуждава да си зарежеш емоцията и да преминеш към по-рационално решение, освен ако не изкарваш доволно много пари, така че жената да не ти мрънка поддържайки си бегачка само за твоя емоция, нямайки друг положителен принос към семейството, а само разходи :)

Чет Мар 21, 2019 1:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 7:13 pm
Мнения: 218
Местоположение: Trun,Schweiz
Skype: dancho.ch
Автомобил: subaru Impreza 20d Limited S
Рейтинг: 200
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако можеш да си го позволиш без финансови натоварвания давай! Сега е момента когато си млад и свободен. И за да бръкна още малко с пръст в раната виж какво са направили тези юнаци с любимото ти BRZ.
https://www.autoscout24.ch/de/d/subaru- ... 10%26r%3d5
Барнали са го до 272 кончета, но не е проблем да станат и 320 :) :) :)

Съб Мар 30, 2019 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор