Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:27 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Сенник (слънцезащитна козирка) 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет!

Чудех се да ли да не пиша в раздела "направи си сам", но тъй като нищо не съм направил (все още), а търся съвет пиша тук.

От няколко дни шофьорския сенник (слънцезащитна козирка) изобщо не иска да се задържа в прибрано състояние (към тавана на колата) и едвам-едвам стои неподвижен, ако е отворен напред към стъклото. Опитвах се да го натисна към оста, около която се върти, но ефект (почти) няма. Не мога да оставя колата в това състояние, защото е опасно за движение и искам да реша този проблем - не знам как.

Минава ми идеята да наблъскам клечки за зъби в отвора на оста, но много ме съмнява че това ще е трайно решение.

Не ми се ще да търся сенника от коли за части, защото няма как да съм видял състоянието на детайла и не съм склонен да плащам за сенник в същото състояние като моя. Освен това в каталога сенника е с номер 92011FG061ME но пише че се е влагал в интервала 03.2010 - 12.2010 и нищо чудно сенник от кола произведена 2008 да не може да се монтира на мястото на моя.

В един руски форум намерих следното:

Солнцезащитные козырьки на ранних Импрезах ломаются - есть такое!

В процессе производства артикул этой детали менялся 2 раза:
На самых ранних машинах ставили 92011FG060ME - они ломаются

У меня машина 2009 года - стоят уже 92011FG061ME - за 6 лет не сломался не один

А с 2010 года начали ставить 92011FG062ME - вот его и следует приобретать для замены!
(Со стороны пассажира артикул, соответственно - 92011FG072ME)

Брать с разборки - как кота в мешке, неизвестно какого артикула вам достанется...


И опитах да намеря къде мога да закупя гореспоменати 92011FG062ME, но не откривам нищо...

Моля ако някой е изпадал в подобна ситуация и е успял да намери решение да сподели.
:beer:

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Съб Авг 28, 2021 12:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Питай доставчиците на оригинални части, имат тема в Сервизи форуми по номера ще ти кажат цена и срок на доставка.

Иначе да - това говорят, че трябва да се смени с новата версия
https://www.drive2.ru/l/5792666/

Съб Авг 28, 2021 12:42 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще потърся нова част, но се чудя дали има някакво временно решение (освен демонтаж), защото направо си е опасно с такъв свободно мандахерцащ се сенник.

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Съб Авг 28, 2021 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега имах същия проблем. От Субару ми поискаха над 200лв. Чупи се пластмасата вътре. Потърси сиот кола на части Импреза и Форестър от едни и същи години са еднакви

Нед Авг 29, 2021 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Заех се да потърся сенник от Forester, както ме посъветва колегата Be happy 1 и дори попаднах на следната обява (и бях готов да ги купя на часа):

Изображение

но след разговор по телефона с продавача, той ме увери че категорично няма да станат за Impreza III и няма смисъл да пробвам. И това ме отказа да пробвам със сениците от Forester от тези години.

Така че продължавам с търсенето на решение....
:beer:

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Пон Авг 30, 2021 9:50 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да доуточня. Чупи се пластмасата на държача. Взимаш държача и внимателно се чисти в стария сенник пластмасата вътре. При м е го направиха момчетата в моргата на STI в Обеля. После си намерих от Импреза дизел за мястото до шофьора, че и той замина.

Пон Авг 30, 2021 8:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не постигнах никакъв успех в търсенето сенник втора ръка - нямаше нито един наличен. Интересен факт е че в постсъветското пространсвто (Русия, Украйна, Беларус) имаше десетки предложения за оригиналния сенник от онлайн магазини в най-различни държави и градове и при това бяха маркирани като налични - едва ли ще науча някога дали тези наличности са били реални. Намерих едно предложение в eBay (на цена $45), с доставка от Емирствата, но нямам опит с този тип пазаруване и не посмях да се уча на стари години. И нищо повече...

А сърце юнашко не трае! ;) Затова послушах съвета на един колега да потърся в Aliexpress. Явно японските другари наистина са се изложили със сенниците на Impreza от тези години на производство, защото на първото търсене с думите "sun visor Subaru impreza" излязоха над 20 предложения в сравнително тесен диапазон на цените (за неоригинална част) и то именно за това поколение на модела - нито за по-старите, нито за по-новите. Направих обстойно проучване и избрах магазин с достатъчно добро описание, петдесетина продажби и 17 отзива (някои със снимки). Накрая си плюх в пазвата против уроки и поръчах това:

Изображение

като най-много да "изгоря" с осемдесетина лева (сенника да не дойде, да не става или да е пълен боклук), които няма да ме съборят финансово.
Дано да няма драми с митници и т.н. (по новите правила), в описанието на стоката пишеше че в цената се съдържа ДДС-то.

Чакам с нетърпение доставката и ще споделя резултата.
:beer:

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::

Сря Сеп 01, 2021 9:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, драсни после, доста хора ще спасиш. Аз като търсих, повече от месец се мъчи, ужасно е

Сря Сеп 01, 2021 6:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 06, 2020 8:20 am
Мнения: 44
Автомобил: Impreza III 2.0R
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет!

Получих сенника 15 дни след като го поръчах (1 септември - 16 септември). Тъй като продавача е включил ДДС-то в цената и понеже не надхвърля някаква сума (забравих точно колко) пратката дойде в пощенския клон за адреса който бях заявил, получих SMS да отида да си я приема и я взех без да дължа нищо.

Сенника беше опакован в картонена кутия, но без никакви фиксации и предпазни материали (балончета, стиропори) в кутията. Предполагам че са счели че няма какво да се счупи при подмятането на пратката насам-натам - оказа се точно така, но за пръв път получавам нещо от Китай без да е опаковано поне в балончета. В доставката НЯМА винтчета за монтаж - трябва да се ползват наличните.

За съжаление не можах да направя (фото) сравнение със счупения сенник, защото няколко дни след последния ми пост пластмасовия елемент с който се монтира към покрива се счупи (явно от напъните ми да "оправя" положението ;) ) и сенника се оказа у дома (карахме десетина дни без сенник), но го сложих на неподходящо място (в съседство с разделните отпадъци) и жена ми го изхвърлила (това го разбрах едва когато го потърсих за да направя фотосесията.....).

Сравних преди монтажа новия сенник с другия - от страната на пътника (не можах да направя снимки) - има някаква разлика в цвета, но като цяло си се вписа в интериора съвсем добре.

Нямаше никакви проблеми с монтажа - малко по-трудно се завива винта който не се вижда изцяло на последната снимка, но не е болка за умиране. Единствения "страшен" момент беше първото завъртане на сенника около оста на въртене, защото беше доста тежко и придружено със доста неприятни звуци. След едно-две завъртания всичко стана ОК. Самия сенник изглежда доста добре, огледалцето е качествено. Леко ме дразни крещящия стикер с предупрежденията (засега няма да го махам) - доколкото си спомням оригиналния сенник също имаше стикер, но как точно изглеждаше изобщо не помня.

Като цяло съм много доволен от развитието на нещата със сенника. Цялото удоволствие ми излезе $49.45 (малко повече от 82 лева) и сега имам нов (неоригинален) сенник, който се надявам да изкара поне няколко години. Продукта не изглежда страшно китайско менте но въпреки това не мога да му дам повече от 5.33 по шестобалната система :D

Добавям линк към магазина и продукта който поръчах в Aliexpress - може да е от полза за някого.

:beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R MT; EJ204 :::::

::::: Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::
::::: Lancia Dedra 1.6 LS SW 159B9.000 :::::
::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
 45

Нед Сеп 19, 2021 11:04 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Идеално изглежда. Стикерите от вътре са малко по- различни, но това е без значение. Проправи пътека колега. Благодаря за информацията.

Вто Сеп 21, 2021 10:05 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор