Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Повреда в управлението на вентилатора към купето на Импреза 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 3:59 am
Мнения: 43
Местоположение: Враца
Skype: vigben
Автомобил: Subaru Outback 4 Impeza 1.6tsi
Телефон: 0877945049
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте уважаеми колеги. Бих искал да ви питам след като имам следният електрически проблем:
платката която управлява степените на вентилатора за купето, на Импрезата ми, изгоря замених я с друга и пак изгоря някакво съпротивление по нея или предпазител не ми е понятно как точно се казва, качвам го на смимка. Та въпроса ми е дали е възможно както е видно от снимката да го свържа с едно проводниче и да го пробвам дали ще работи или ако някой от вас има идея какво да направя да ме посъветва да не направя по голяма беда. Може ли вентилатора да го товари, като в момента работи само на макс без проблем но не мога да го регулирам. Моля Ви помагайте аз много много не разбирам и май ще направя някоя по голяма беда.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Юни 23, 2022 7:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 57
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако на това място е имало предпазител, това което си направил изобщо не е добре. Предпазителят е затова, когато тока във веригата се повиши първо той да изгори. Така както си го направил рискуваш да изгори нещо друго.
Някои хитреци на битовите керамични предпазители след като изгорят сменят проводника с друг без да се съобразяват с неговото сечение. Някои по-крайни дори слагат пирон. Груба грешка. Така се палят инсталации и стават пожари.

Чет Юни 23, 2022 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Окт 23, 2012 3:59 am
Мнения: 43
Местоположение: Враца
Skype: vigben
Автомобил: Subaru Outback 4 Impeza 1.6tsi
Телефон: 0877945049
Рейтинг: -15
Кофти...
Отговори с цитат
angel_che написа:
Ако на това място е имало предпазител, това което си направил изобщо не е добре. Предпазителят е затова, когато тока във веригата се повиши първо той да изгори. Така както си го направил рискуваш да изгори нещо друго.
Някои хитреци на битовите керамични предпазители след като изгорят сменят проводника с друг без да се съобразяват с неговото сечение. Някои по-крайни дори слагат пирон. Груба грешка. Така се палят инсталации и стават пожари.

Здравейте, благодаря ви за отговора и мнението. Бих искал да знам дали знаете параметрите на този предпазител и дали може да се подмени. По принцип развалях и проверих вентилатора се върти без проблемно не знам от къде идва проблема.Устснових че и запалката не работи, така че не знам какво да направя Ако имате идея за решение моля ви да споделите ще ви бъда безкрайно признателен.

Пон Юни 27, 2022 7:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 4:40 pm
Мнения: 654
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback H6
Телефон: 0898612194
Рейтинг: 194
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-доброто и безопастно решение е да закараш колата в сервиз.

Пон Юни 27, 2022 7:56 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 57
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не пазиш ли това което си разпоил. При всички положения не това което многократно гори е проблема, а нещо друго. Ако наистина е било предпазител, то точно това му е работата. Както ти каза колегата, локализацията на проблема трябва да се установи от човек разбиращ от това.

Пон Юни 27, 2022 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор