Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:12 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Грешка P0600 при WRX 08 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 02, 2020 4:51 pm
Мнения: 24
Автомобил: Impreza WRX
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги, днес за сефте ми се наложи да използвам OBD модула, който си взех за да проверя грешка.
Докато си карах просто ми светна чека и след него тази за VDC-то, хил холдъра, ABS и круиза също мигаше. Викам си "ей ся ще спра някъде да видя ква грешка хвърля". Спирам аз и гледам P0600 и проверявам в гугъл и доколкото разбирам от това, което чета е че или акумулатора подава оставка (което знам че не е проблема със сигурност) или някоя система (или повече от една) е спряла да комуникира с ECM-a. Тоест, най-вероятно някъде има хлабава връзка. Викам си "пък ще стигна там за където съм тръгнал и тогава ще го мисля" и паля пак аз колата и тръгвам обаче след няколко минути както си светеха гореспоменатите лампи, тези за ABS-a и хил холдъра изчезнаха и останаха само VDC-то и круиза :-?
Като стигнах на дестинацията реших да изчистя грешката за да си направя експеримент дали ще светне отново и след това карах още 20-30 километра, но не се появи нищо. След още малко четене в гугъл обаче, в някъв сайт пишеше че тая грешка се появява след определен брой стартирания на колата, през които не е била установена връзка на съответната система със ЕСМ-а.

Та мисълта ми сега е със информацията отгоре може ли да се стигне до някъв извод, коя система е проблемната и има ли някоя леснодостъпна букса или конектор, които мога сам да пръсна с контактен спрей ако случайно се появи пак тая грешка? Или е по-добре да не пипам? Че аз не съм и някъв супер технически запознат, особено с електрониките :D

П.С. тая тема я пускам по-скоро малко да си почешем езиците и евентуално в бъдеще на някой ако може да е от полза. Пък ако имам късмет, може и да намеря някакво решение

Съб Сеп 10, 2022 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор