Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Грешка P0600 при WRX 08 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Авг 02, 2020 4:51 pm
Мнения: 24
Автомобил: Impreza WRX
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги, днес за сефте ми се наложи да използвам OBD модула, който си взех за да проверя грешка.
Докато си карах просто ми светна чека и след него тази за VDC-то, хил холдъра, ABS и круиза също мигаше. Викам си "ей ся ще спра някъде да видя ква грешка хвърля". Спирам аз и гледам P0600 и проверявам в гугъл и доколкото разбирам от това, което чета е че или акумулатора подава оставка (което знам че не е проблема със сигурност) или някоя система (или повече от една) е спряла да комуникира с ECM-a. Тоест, най-вероятно някъде има хлабава връзка. Викам си "пък ще стигна там за където съм тръгнал и тогава ще го мисля" и паля пак аз колата и тръгвам обаче след няколко минути както си светеха гореспоменатите лампи, тези за ABS-a и хил холдъра изчезнаха и останаха само VDC-то и круиза :-?
Като стигнах на дестинацията реших да изчистя грешката за да си направя експеримент дали ще светне отново и след това карах още 20-30 километра, но не се появи нищо. След още малко четене в гугъл обаче, в някъв сайт пишеше че тая грешка се появява след определен брой стартирания на колата, през които не е била установена връзка на съответната система със ЕСМ-а.

Та мисълта ми сега е със информацията отгоре може ли да се стигне до някъв извод, коя система е проблемната и има ли някоя леснодостъпна букса или конектор, които мога сам да пръсна с контактен спрей ако случайно се появи пак тая грешка? Или е по-добре да не пипам? Че аз не съм и някъв супер технически запознат, особено с електрониките :D

П.С. тая тема я пускам по-скоро малко да си почешем езиците и евентуално в бъдеще на някой ако може да е от полза. Пък ако имам късмет, може и да намеря някакво решение

Съб Сеп 10, 2022 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор