Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:48 am



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. 
Автор Съобщение
Отговори с цитат
Здравейте колеги, въпроса ми е каква е нормалната температура или къде стой стрелката нормално при Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. Прави ми впечатление че в градски условия понякога вдига малко над средата между двете средни черти на индикатора и после сваля. Това без климатик, колата е с газ. Перката за охлаждане върти винаги когато я погледна. Нов съм в марката и не намирам много инфо по въпроса...

Сря Окт 26, 2022 9:55 am
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SLav4a написа:
Здравейте колеги, въпроса ми е каква е нормалната температура или къде стой стрелката нормално при Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. Прави ми впечатление че в градски условия понякога вдига малко над средата между двете средни черти на индикатора и после сваля. Това без климатик, колата е с газ. Перката за охлаждане върти винаги когато я погледна. Нов съм в марката и не намирам много инфо по въпроса...


Малко под средата.
Мини през читав сервиз за диагностика - това което описваш са начални симптоми на духнали гарнитури.

Сря Окт 26, 2022 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 26, 2022 9:45 am
Мнения: 9
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговора колега,това което мога да допълня е че колата го прави в задръстване с малки обороти, не при високи. По скоро като я натискаш си седи малко под средата. Минал съм към 2000км засега и никога не е минавала втората чертичка седяла е за няколко минути под нея на около 2-3мм примерно. Може ли да препоръчате сервиз или човек при който да я закарам за диагностика?

Сря Окт 26, 2022 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 86
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Не казвате в кой град се намирате и ще е малко трудно да ви дадем съвет. Във форума има тема за бели сервизи, може да се запознаете.
Успех!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Сря Окт 26, 2022 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Здравейте за София става дума. Да добавя само че не губи антифриз и парното работи без проблеми. Прави това движение от време на време и никога не стига до втората черта а седи на горе долу същото разстояние под нея колкото над първата през повечето време. Ще оставя колата при първа възможност, мога ли да я карам така като следя температурата и има ли друг варянт освен гарнитури глави?
Благодаря

Сря Окт 26, 2022 4:05 pm
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Paintmaster, Агента и/или Любо в зависимост кой ти е по удобен като локация

Може да караш така, но трябва да следиш температурата да не минава средата. Като тръгне нагоре пускай парното на отопление на макс за да я охладиш.
Междувременно не пречи да измиеш радиатора - напръскай го с Меглио и го изплакни със слаба или средна струя

Сря Окт 26, 2022 7:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
...и капачката на радиатора смени. Пробвай 2-3 дни само на бензин как ще е.

Чет Окт 27, 2022 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Отговори с цитат
Здравейте колеги, оказа се проблем в перката. Едната не работеше и другата въртеше на бързи обороти. износен беше ротора, смених го на ул Раковски. Почистих и радиатора както ме посъветвахте. Сега колата работи нормално. Благодаря за отговорите.

Съб Ное 05, 2022 10:55 am
Върнете се в началото
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор