Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. 
Автор Съобщение
Отговори с цитат
Здравейте колеги, въпроса ми е каква е нормалната температура или къде стой стрелката нормално при Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. Прави ми впечатление че в градски условия понякога вдига малко над средата между двете средни черти на индикатора и после сваля. Това без климатик, колата е с газ. Перката за охлаждане върти винаги когато я погледна. Нов съм в марката и не намирам много инфо по въпроса...

Сря Окт 26, 2022 9:55 am
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SLav4a написа:
Здравейте колеги, въпроса ми е каква е нормалната температура или къде стой стрелката нормално при Температура Импреза 1.5 автомат 2007г. Прави ми впечатление че в градски условия понякога вдига малко над средата между двете средни черти на индикатора и после сваля. Това без климатик, колата е с газ. Перката за охлаждане върти винаги когато я погледна. Нов съм в марката и не намирам много инфо по въпроса...


Малко под средата.
Мини през читав сервиз за диагностика - това което описваш са начални симптоми на духнали гарнитури.

Сря Окт 26, 2022 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 26, 2022 9:45 am
Мнения: 9
Автомобил: Impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговора колега,това което мога да допълня е че колата го прави в задръстване с малки обороти, не при високи. По скоро като я натискаш си седи малко под средата. Минал съм към 2000км засега и никога не е минавала втората чертичка седяла е за няколко минути под нея на около 2-3мм примерно. Може ли да препоръчате сервиз или човек при който да я закарам за диагностика?

Сря Окт 26, 2022 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 26, 2018 6:54 pm
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
Автомобил: '08 Outback H6
Рейтинг: 154
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Не казвате в кой град се намирате и ще е малко трудно да ви дадем съвет. Във форума има тема за бели сервизи, може да се запознаете.
Успех!

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Сря Окт 26, 2022 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори с цитат
Здравейте за София става дума. Да добавя само че не губи антифриз и парното работи без проблеми. Прави това движение от време на време и никога не стига до втората черта а седи на горе долу същото разстояние под нея колкото над първата през повечето време. Ще оставя колата при първа възможност, мога ли да я карам така като следя температурата и има ли друг варянт освен гарнитури глави?
Благодаря

Сря Окт 26, 2022 4:05 pm
Върнете се в началото
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Paintmaster, Агента и/или Любо в зависимост кой ти е по удобен като локация

Може да караш така, но трябва да следиш температурата да не минава средата. Като тръгне нагоре пускай парното на отопление на макс за да я охладиш.
Междувременно не пречи да измиеш радиатора - напръскай го с Меглио и го изплакни със слаба или средна струя

Сря Окт 26, 2022 7:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
...и капачката на радиатора смени. Пробвай 2-3 дни само на бензин как ще е.

Чет Окт 27, 2022 7:26 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Отговори с цитат
Здравейте колеги, оказа се проблем в перката. Едната не работеше и другата въртеше на бързи обороти. износен беше ротора, смених го на ул Раковски. Почистих и радиатора както ме посъветвахте. Сега колата работи нормално. Благодаря за отговорите.

Съб Ное 05, 2022 10:55 am
Върнете се в началото
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор