Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:03 am



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Централно заключване актуатор моторче 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Интересуват ме размери или точен модел на моторчето за централното заключване на Forester SG 2003-2005. Искам предварително да си намеря и тогава да отворя капсулования елемент. В друга тема видях Mabuchi FC-280, но са доста варианти. Прилагам снимка от интернет и някои модели за ориентир. Един дори има и оразмерена червячна предавка.

Mabuchi 3V~24V 334-line
Mabuchi FC-280PC-22125
Mabuchi FC-280SC-14260

Прикачени файлове:
actuator FC-280.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Апр 15, 2019 2:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:14 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 TD 2011
Рейтинг: 18
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет колега,

не знам дали може да си смениш само моторчето и/или пластмасите наоколо (разбирай да може да ги поръчаш отделно).

Аз имах подобен проблем и си смених целия механизъм на заключването на вратата (актуатора заедно със жилата).

[Edit] Да се самокоригирам: явно в ebay всичко може да се намери :). Но може би освен моторчето ще е хубаво да си подготвен и с пластмасовите елементи.

Поздрави.

Вто Апр 16, 2019 8:02 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
wesel написа:
Привет колега,

не знам дали може да си смениш само моторчето и/или пластмасите наоколо (разбирай да може да ги поръчаш отделно).

Аз имах подобен проблем и си смених целия механизъм на заключването на вратата (актуатора заедно със жилата).

[Edit] Да се самокоригирам: явно в ebay всичко може да се намери :). Но може би освен моторчето ще е хубаво да си подготвен и с пластмасовите елементи.

Поздрави.


Благодаря, колега. Подготвен съм. Ако пазиш старото и е от SG, моля за размерите или модел на моторчето.

Вто Апр 16, 2019 8:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей колега какъв е точно проблема с тоя механизъм не отключва и заключва ли? Ако е това 100% е моторчето механиката е яка на изрод принципно.
Имах същият проблем с моето легаси и си купих от алиекспрес 4 моторчета за около 30 лв но бяха с кръгла ос но тези които са за машинките ни се водят: D Shaft с полу кръгла ос в формата на D. Но са по скъпи и то не малко та за това с една пиличка си изпилих осите и всичко е ОК само дето са китайски и трябва да се смени + и - на буксата но аз просто срязах кабелите и ги вързах на обратно и вече няма проблеми с централното близо 3 години. Ето линк мисля че това ще ти свърши работа ако оста ти е 20мм.
https://www.aliexpress.com/i/3296467868 ... 23d9dztS35
Поздрави :hello:

Сря Апр 17, 2019 6:46 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
BadMad написа:
Здравей колега какъв е точно проблема с тоя механизъм не отключва и заключва ли? Ако е това 100% е моторчето механиката е яка на изрод принципно.
Имах същият проблем с моето легаси и си купих от алиекспрес 4 моторчета за около 30 лв но бяха с кръгла ос но тези които са за машинките ни се водят: D Shaft с полу кръгла ос в формата на D. Но са по скъпи и то не малко та за това с една пиличка си изпилих осите и всичко е ОК само дето са китайски и трябва да се смени + и - на буксата но аз просто срязах кабелите и ги вързах на обратно и вече няма проблеми с централното близо 3 години. Ето линк мисля че това ще ти свърши работа ако оста ти е 20мм.
https://www.aliexpress.com/i/3296467868 ... 23d9dztS35
Поздрави :hello:


Поръчах такова:
https://www.ebay.com/itm/For-Lexus-Toyo ... 2749.l2649

Като му дойде времето, ще пиша за резултата.

Пон Апр 22, 2019 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор