Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Forester ++ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
пиша за първи път във форума, досега бях само читател.
Искам да благодаря на всички, които са дали тук безценни съвети при избор на нов Форестър, но най-вече на тези, които споделиха опита си от взаимоотношенията си с бат Буби.
Всъщност от доста години се оглеждам за читав сравнително проходим автомобил за да заменя старата си кола, но нито примамливите евтини 3-4 годишни канадки по автокъшите, нито по-достъпните нови SUV-ове на нашия пазар не можаха да ме грабнат. Първите, защото е ясно какви коли могат да стигнат на тази цена на противоположното полукълбо, вторите поради купищата компромиси с качествата и моделите за парите си. Така в годините желанието ми се избистри за Субару и конкретно за Форестър, а надеждата ми беше да намеря някой приятел/добър познат, който да може да ми избере/намери/внесе читава кола от някъде. Отказаха ми - един защото знаеше какво внася брат му, друг защото беше честен да ми каже че той с такъв риск при това за малко по-нова кола не би се заел и така останах пак в лутане. И така след ровене в този форум срещнах много пъти похвали и подхвърляния че има човек (бат Буби), който може да свърши точно това, което аз исках. В резултат - месец по-късно съм радостен собственик на фейслифтнатия Forester IV. Изключително запазен автомобил дори и за 65-те си хил. км. Обикновено споменаването за бивш собственик пенсионер(ка), който си е пазил колата и я е карал много малко си е виц, но в случая бат Буби стигна до бившия (единствен) собственик, и истината беше точно такава. И тя се потвърди и от информацията на представителството-продавач, чийто дългогодишен клиент си продава чрез тях неизползваемата от него кола, и също от вида на колата, която се усеща почти като нова. Не споменавам, че километрите, сервизната история, качеството на поддръжката - всичко е както на човек би му се искало като си купува втора ръка кола. И колата наистина радва.
Но ще ви кажа, че аз лично бях повече впечатлен от нещо друго. Видях как се прави бизнес, точно по начина, по който много ми се е искало да го видя, но и в най-добрите примери почти винаги е имало по някой компромис. Не си представях, че ще мога да се доверя и да пратя пари на напълно непознат човек и да очаквам, че той ще защитава изцяло моя интерес при пълна прозрачност на процеса, на неговия комисион и ангажименти, че ще държи на думата си точно както сме чували в едни по-скоро исторически разказчета от възрожденско време. Аз имах чувството, че съм единствения и най-важен клиент за този човек и той се раздава за мен, а при минимално неудовлетворение от негова страна за нещо, което би могло да е недостатък или проблем по колата - той го приспада като разход/цена от своя комисион. Пък неговият съработник (да ползват тази хубава нашенска думичка) - човекът с теста на място и транспорта до бг Ванко е съшият образ: пътува човекът над 100км да ми добави само втори комплект джанти, спазарява, купува и веднага се връща в работата си и ми проверява на стенд джантите (в неделя!), вижда че едната е крива и прави втори курс за да ги върне на продавачите (иска съдействие и от полицията за цялата акция и те наистина помагат). И цялото това упражнение е за чия сметка мислите? Не, не е за моя. След като не е намерил читава стока, аз не му дължа нищо.
Не знам... някой може да си помисли, че ви пудря мозъците или правя някаква реклама. Сигурно и аз понякога съм скептичен ако някой ми говори такива неща. Но пък тези, които са работили с тях знаят, че не преувеличавам, даже сухичко поднасям факти.
Господ да ги благослови тези хора за решението им и постоянството им да работят по начин, който им дава спокоен сън. Радвам се, че в България или свързани с България срещам такива хора, с които можеш да работиш на доверие и дадена дума и които се отнасят почтенно - към работата си, клиентите си и по този начин и към себе си и семействата си.
Извинявам се за малко дългия пост, но мисля че на такива добри почини трябва да им бъде отделено време и внимание за да имаме всички и желанието да работим според съвестта си и да си кажем - е, в България не се случват само гадни неща.

А, и да не забравя, все пак сме във форум за автомобили Субару :), ето го красавецът ми от вече 5 дни:
 39

Нед Май 30, 2021 1:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 16, 2010 10:25 am
Мнения: 57
Местоположение: Смолян
Автомобил: Subaru Impreza XV 2011 AT
Рейтинг: 94
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Честито и много безаварийни километри. Не е лошо някоя снимка да качиш.
Историята ти е абсолютно същата като при мен само, че аз взех Impreza на 60хил. км. пак от представителство.
Относно Боян, подкрепям мнението ти. Изключително прозрачно и честно отношение с клиентите с които работи.
Относно колата, автомобилите buyback са най-хубавите в съотношение цена/качество, защото караш почти нов автомобил на 1/3 от цената му. Другия плюс, като вземеш кола от представителство е, че те (представителството) никога няма да изкупят кола в лошо състояние или ако има някакви забележки ще ги отстранят задължително преди да я продадат, защото иначе ще си развалят репутацията.

Нед Май 30, 2021 8:06 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
angel_che написа:
Честито и много безаварийни километри. Не е лошо някоя снимка да качиш.
Историята ти е абсолютно същата като при мен само, че аз взех Impreza на 60хил. км. пак от представителство.
Относно Боян, подкрепям мнението ти. Изключително прозрачно и честно отношение с клиентите с които работи.
Относно колата, автомобилите buyback са най-хубавите в съотношение цена/качество, защото караш почти нов автомобил на 1/3 от цената му. Другия плюс, като вземеш кола от представителство е, че те (представителството) никога няма да изкупят кола в лошо състояние или ако има някакви забележки ще ги отстранят задължително преди да я продадат, защото иначе ще си развалят репутацията.


Благодаря за пожеланията, радвам се, че и ти имаш същия позитивен опит с Боян, а предполагам и със Субару-то.
Качвам тук малко снимки, понеже не намерих никакъв начин да редактирам първоначалния си пост, а линкът към гугъл фотос не върши работа.
Прикачени файлове:
IMG_4636.jpg

Прикачени файлове:
IMG_4635.jpg

Прикачени файлове:
IMG_4637.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Май 30, 2021 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубаво е да се публикуват такива отзиви, браво. Връщат вярата, че човечността не е безвъзвратно изгубена в милата ни родина.
От ежедневни преживявания човек остава с чувството, че само мошеници и тарикати сме останали да живеем в тази държава.
Браво за Форко, страхотен е. Кола, която си заслужава бъдещата грижа и инвестиции. Със здраве да й се наслаждаваш и само хубави преживявания с нея.

Пон Май 31, 2021 8:21 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-добри пожелания към ползвателите на колата и да трупате само хубави мигове ! Благодарности от екипа ни за "задълбоченият" разказ ! По някой път нещата протичат супер гладко, по някой път се натрупват повече пречки и неволи, по някой път не успяваме на 100 % да се стигне до идеализиран позитивен край.....но, стараем се колкото имаме възможност и ни позволяват ситуациите да донесем максимално радост на хората и да им се случи нещо хубаво, като ще си позволя една поправка - целта ни е не да въртим бизнес, а един качествен термин от едно време : "приятелска взаимопомощ " . В крайна сметка трябва да се проумее, че за да се сдобие човек с нещо хубаво, трябва да има нужната финансова възможност, която да се насочи в правилната посока....това е!

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Юни 02, 2021 7:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 29, 2021 11:57 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
bat bubi написа:
Най-добри пожелания към ползвателите на колата и да трупате само хубави мигове !

Благодаря, Боби!!

bat bubi написа:
Благодарности от екипа ни за "задълбоченият" разказ ! По някой път нещата протичат супер гладко, по някой път се натрупват повече пречки и неволи, по някой път не успяваме на 100 % да се стигне до идеализиран позитивен край.....но, стараем се колкото имаме възможност и ни позволяват ситуациите да донесем максимално радост на хората и да им се случи нещо хубаво, като ще си позволя една поправка - целта ни е не да въртим бизнес, а един качествен термин от едно време : "приятелска взаимопомощ " . В крайна сметка трябва да се проумее, че за да се сдобие човек с нещо хубаво, трябва да има нужната финансова възможност, която да се насочи в правилната посока....това е!

Мда, думичката бизнес има противоречива и често отрицателна конотация в съвремието ни и още повече в нашата и някои други страни (казвам го със съжаление). Може би пак се връщам исторически когато за някои личности положили основата на големи корпорации принципът е бил например "I would rather lose money than trust." (Робърт Бош) и в този аспект се доближава повече до това което ти казваш "приятелска взаимопомощ".
Но те разбирам и приемам с удоволствие поправката :).

И нека ви се връщат добрините. :beer:

Нед Юни 13, 2021 12:38 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 7:00 pm
Мнения: 13
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Супер изглежда Форестер-а. С удоволствие да го караш. И аз в момента си търся кола и бих взел точно такава.

Нед Юни 13, 2021 11:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 16, 2019 12:29 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 3 генерация
Телефон: 888941793
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Честито ! Много безаварийни км , много позитиви да Ви носи! Изглежда много,много добре ! От къде е внесен ако не е тайна?

Вто Ное 09, 2021 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор