Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:14 pm



Отговори на тема  [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
 Forester II 2,5 XT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен ми се случи да сменя 3 термостата един след друг, докато уцеля нормално работещ. Първите 2 не отваряха, 3тия, като дойде зима се оказа, че не затваря добре. ОЕМ, разбира се.
Та, да. Трябва да се следи винаги антифриза... :pardon:
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Яну 12, 2023 8:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То проблема е, че ако не сме педантични, хич няма и да забележим. Температурата си беше нормална, не е прегрявала колата. Като отвориш капака, нивото на антифриза си е малко над максимума - всичко е точно и ако не отвориш тапата, изобщо няма да видиш, че има балончета на празен ход. Аз го хванах като отворих капака на студен двигател, защото имам навика да проверям маслото след магистрално каране. Чак тогава видях, че нивото на антифриза не е мръднало, както трябва да бъде.
Трябва си гледане и глезене, че моята тази година навършва пълнолетие, но съм много доволен от нея за тези 6 години езда от моя страна :D

Чет Яну 12, 2023 9:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
peshaka11 написа:
20тина лв е , моят изглеждаше отвратително при смяната ,а колата е карана с швейцарски и после от мен с шел 100 бензин ,почти през цялото време .

Да вметна, че вече не е 20-на лева бензиновия филтър, а е над 200 лева почти навсякъде :-~
За това ми писна и сложихме в коша филтър от Импреза. Стария беше наистина много черен, ама 250 лева не ми се даваха, при положение, че алтернативата е 15 лева от Импрезата.

Пет Яну 13, 2023 7:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо не каза щях да ти намеря джапан партс ,като моя :)

Нед Яну 15, 2023 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защото не искам да те занимавам излишно. Така се случваше, че всеки път все нямаше, а сега се появи на някаква несериозна цена.
Та повече не ми се разправяше и решихме кардинално въпроса - бензиновия филтър от Импреза отиде на мястото на прахосмукачката и сега мога да го сменям лесно на всеки 6 000 км заради нашите прекрасни горива ;)

Нед Яну 15, 2023 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Online

Регистриран на: Чет Окт 03, 2019 7:54 pm
Мнения: 74
Местоположение: Исперих
Автомобил: Форестер SH bi fuel
Телефон: 0894037069
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
valqk написа:
На мен ми се случи да сменя 3 термостата един след друг, докато уцеля нормално работещ. Първите 2 не отваряха, 3тия, като дойде зима се оказа, че не затваря добре. ОЕМ, разбира се.
Та, да. Трябва да се следи винаги антифриза... :pardon:
:beer:

Колега може ли да кажеш от къде беше ги взел, че и аз се съмнявам в моя уж нов ОЕМ

Нед Яну 15, 2023 1:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Защото не искам да те занимавам излишно. Така се случваше, че всеки път все нямаше, а сега се появи на някаква несериозна цена.
Та повече не ми се разправяше и решихме кардинално въпроса - бензиновия филтър от Импреза отиде на мястото на прахосмукачката и сега мога да го сменям лесно на всеки 6 000 км заради нашите прекрасни горива ;)

А как шунтирахте задния в помпата, оставихте корубата му празна ли ?

Нед Яну 15, 2023 1:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, махната е.
Сега пали доста по-лесно. Не, че е имало проблем с паленето, но сега пали от четвърт.
 15

Нед Яну 15, 2023 2:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хмм - твоя филтър предполагам, че е като моя - аз моя го взех за 96лв преди месец от Лио, но щом си решил проблема по такъв начин, май е по-добре - този от импрезата изглежда по-добре като функционалност. Между другото вчера си смених масления хобот в картера с тунинг такъв на колега от форума - оригиналното о-пръстенче на стария хобот беше станало на пластмаса, както и уплътнението за картерната вентилация - напукано и пластмасово. И това на 12 годишен автомобил, та имай го на предвид за по-нататък - процедурата отнема 3часа и половина сваляне, почистване и качване на картера. Не е сложна, леко е досадна, но си заслужава според мен.

Нед Яну 15, 2023 7:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет колеги,

Трябва ми съвет за напречни греди за багажник. Не успявам да намеря подходящ модел, току-що гледах тези и пробвах захвата върху колата, но не съм сигурен, че ще седят стабилно върху релсите на този модел Фори.

Някой, който е ползвал греди или знае какъв захват трябва да имат - да сподели.
:beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Сря Мар 22, 2023 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 17, 2017 10:50 am
Мнения: 47
Местоположение: Sofia
Автомобил: '02 B12 H6; 03' GT-B; 2006 FXT
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
iion написа:

..Някой, който е ползвал греди или знае какъв захват трябва да имат - да сподели.
:beer:


Трябват ти захвати за "Flush Railing" греди, но има разлики във самия профил на гредите отвътре (например гредите на Фори SG и легаси/бек Б13 са с различни профили отвътре).

захватът, или т.нар. fit kit на Thule за SG се води 4005 като този https://www.trodo.com/fit-kit-thule-4005-subaru-forester-02

Освен това ти трябва Thule rapid system 751, или 753 и отделно гредите.

:good:

Чет Мар 30, 2023 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За гредите - аз се спрях на тези, изрових ги от amazon.de за 129 евра. Току-що привърших пътуване от около 350 км със скорости докъм 160 км/ч на моменти - не съм ги чул изобщо да се обадят. Седят изключително стабилно след монтаж и при поставяне върху релсите на покрива на SG-то на практика не е нужно напречно регулиране на дължината - предната е по-дълга от задната с 4 см. и ако захватите на предната застанат точно по средата на колоната между предната и задната врата всичко заспива на мястото си.

Въпреки че не са за релсите на SF - пробвах и върху стария боец, там също има успех.

Ето и снимков материал:
SG:
Прикачени файлове:
20230409_183333-01.jpeg

Прикачени файлове:
20230409_183348-02.jpeg


SF:
Прикачени файлове:
20230409_183513-01.jpeg

Прикачени файлове:
20230409_183537-01.jpeg


Ако някой иска линк към страничката за покупка - да драсне л.с.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Пон Апр 10, 2023 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пак да се оплача от OEM капачките. Смених я преди по-малко от половин година и при първото дълго магистрално каране, пак не върна антифриза. Малко раздвижване на клапана на капчаката, едни 10-на км каране и веднага върна антифриза като изстина. За по-сигурно обаче я смених с нова.
Не, че са скъпи, но като тръгна за морето, трябва да имам поне 3 капачки, за да ми е спокойно :-~

Съб Юни 03, 2023 12:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези ,който са за източна Европа (ОЕ) имат надпис на руски на тях и аз имам 2 дефектни такива със същите симптоми , върнах си оригиналната швейцарска с която си дойде колета (без надпис на руски на нея) и не е мръднала вече 5 години и кой знае колко още преди това .


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Съб Юни 03, 2023 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз моята оригинална капачка я изхвърлих преди 2 години, когато колата беше станала на 16 години, но не връщаше вече.
Обаче това е пълна подигравка и очевидно наистина ни смятат за трета категория хора, щом за Източна Европа се предлагат пълни боклуци. За сметка на това цената им едва ли е по-ниска.

Съб Юни 03, 2023 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз само си проверих моите капачки като взех колата - бяха перфектно чисти и мазно движещи се, и през ум не ми мина да ги сменям, както препоръчват почти всички. Не виждам защо нещо работещо без проблем трябва да се подменя "профилактично". Сега бензиновата помпа взе да ми прави някакви номера, та се чудя дали да не бодна едно валбро направо, и да си сложа един филтър от импреза като теб. Аз карам на газ принципно ама не ми се купува оем-ска помпа, а от ментетата да слагам не ми се рискува - разглабянето си е играчка.

Чет Юли 13, 2023 4:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да съживя малко темата с един зимен поход, че миналата година не можах да тествам сериозно Мишелинките, които обух в джанти от предишната турбо версия. Сега нямах търпение да се бутна в една педя сняг, а и кучето намаза една яка зимна разходка :D
Гумите са супер, но и колата е създадена за такова време - бутнах hold-a, заключих на първа и Суби тръгна като танк. Бях позабравил какъв кеф е дъртата коруба да захапе 20-на см сняг :pardon:
Изображение

Съб Ное 25, 2023 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Snowester :giggle:

Нед Ное 26, 2023 9:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко да посъбудя темата.
Моя Форко наближава преклонната възраст от 20 години, но заради добрата му служба от 7 години и около 65 000 км при мен, реших че е време да му се отвори мотора и да му се сменят карантиите, а след това да се надуе до безопасни стойности, без смяна на турбо, дюзи, колянов вал и бутала.
Двигателя никога не беше отварян до сега и колата си вървеше екстра, като не губеше антифриз и не харчеше кой знае колко масло (около 600 до 800 мл на 6000 км), но за тези повече от 240 000 км по километраж, реших че за да го надуя, трябва първо да му се сменят нещата, които ми препоръчаха. Та сега е със сменени семеренги, сегменти, основни и биелни лагери, оригинална водна помпа и една камара пръстени, маркучи и гарнитури.
Сега е в процес на разработване, но мисля, че мотора звучи много тихо и ще видим какво ще излезе от проекта на пролет, като му разработя двигателя.
Има още хляб в тази дърта японка :D

Пет Фев 09, 2024 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 7:53 am
Мнения: 19
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Супер звучи. Ще се радвам да споделиш къде прави ремонта на двигателя и някаква груба сметка колко ти е излязло всичко?
:beer:

Сря Фев 14, 2024 6:33 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор