Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:50 am



Отговори на тема  [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Нормално ли е да свети ABS 
Автор Съобщение
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 2:57 pm
Мнения: 127
Местоположение: Vidin
Автомобил: Subaru
Рейтинг: -44
Кофти...
Отговори с цитат
Колега колата ти ама ли ASR и колко време си боксувал горе долу.

_________________
Never argue with a fool. He'll drag you down to his level and beat you with experience.

Съб Фев 18, 2012 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже днес ми се случи нещо сходно - да не отварям нова тема и да ви попитам:
Карах по магистралата със 150-160 км/ч за около 5-10 мин и забелязах, че индикаторната лампа на ABS-а свети. Понеже беше моъкр пътя на места реших, че става въпрос за същия проблем - загуба на сцепление и реакция от страна на системата. Спрях колата, угасих я за около 20 секунди, запалих - пак беше включена. Казах си - до София са още 20-на километра, все ще се докарам, а после ще гледам кодовете. Обаче като покарах около минута индикатора угасна. После пак карах бързо, но с не повече от 120 км/ч и проблема не се е появявал.

Случвало ли му се е на някой нещо подобно и ако да - знае ли каква е причината? Дали е същия проблем с боксуването или нещо друго? Част от нещата, които четох казват, че може и да е свързано със смущения в електрическата система - проблеми с алтернатора или акумулатора например. Моя акумулатор не е първа младост, но се държи още, а подобен проблем ми се случва за първи път.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Съб Фев 18, 2012 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма да е от буксуване при тази скорост. Може някой кабел да прекъсва или някой датчик да е зацапан или да не работи добре... Иди измий хубаво джантите и зад тях колкото може и ако светне пак - тогава го мисли.

Нед Фев 19, 2012 7:33 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 11:32 pm
Мнения: 83
Местоположение: Варна
Skype: rosenili
Автомобил: Outback 2005 H3 245 h.p.
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте!Искам да попитам по-печените дали моята има ABS.В обявата май пишеше,че има но не съм сигурен.Като спирам изобщо не го усещам.Дали е повреден или изобщо го няма?Иначе си спира,но като карам на брат ми аутбека-неговите направо коват.LEGACY 98 2,0 AT.

Чет Фев 21, 2013 8:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:35 pm
Мнения: 297
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 115 HP
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
ако има АБС трябва да има лампа на таблото. При даване на контакт трябва да светне и след запалване да изгасва.

_________________
IMPREZA WAGON EJ20E 4WD MT '96MY

Чет Фев 21, 2013 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
rosenil написа:
Здравейте!Искам да попитам по-печените дали моята има ABS.В обявата май пишеше,че има но не съм сигурен.Като спирам изобщо не го усещам.Дали е повреден или изобщо го няма?Иначе си спира,но като карам на брат ми аутбека-неговите направо коват.LEGACY 98 2,0 AT.


АБС-а няма отношение към "коването" на спирачките. Просто предотвратява блокирането на колелото и оттам неуправляемо плъзгане на колата. Като натиснеш рязко спирачка на хлъзгав терен, трябва да усетиш ритане на педала.

Чет Фев 21, 2013 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:00 pm
Мнения: 23
Местоположение: Димитровград
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен светна при първото окопаване с Форкото :D :D
Цялата кола в кал , повъртях известно време и лампата светна :( :(
Чудих се какво ли стана , но отговора го намерих тук :bow: :bow: :bow:

Пет Апр 19, 2013 6:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В тази тема реших да пиша за малкият проблем,който имам от както паднаха температурите.Само сутрин когато дам контакт лампата на ABS си светва и след малко угасва,дотук всичко нормално.Но когато тръгна да паля,само докато върти стартера лампата отново свети.След като автомобила запали лампата угасва.Забелязвам,че това го прави само сутрин когато температурата е под +2 градуса.

Нед Дек 24, 2017 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 9:05 pm
Мнения: 130
Местоположение: Ямбол
Автомобил: VW Passat
Телефон: 0899 951 395
Рейтинг: 337
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
В тази тема реших да пиша за малкият проблем,който имам от както паднаха температурите.Само сутрин когато дам контакт лампата на ABS си светва и след малко угасва,дотук всичко нормално.Но когато тръгна да паля,само докато върти стартера лампата отново свети.След като автомобила запали лампата угасва.Забелязвам,че това го прави само сутрин когато температурата е под +2 градуса.


Според някои това е признак за "тръгнал да си заминава" акумулатор. Аз обаче не им вярвам, тъй като при мен вече около 1 година и 6 месеца се наблюдава същия "проблем", независимо от външните температури. Е, този месец имам намерение да му направя един "тренировъчен цикъл", но това е друга тема.
С една дума, мисля че нямате повод за тревоги.

_________________
„Със себе си съм имал повече проблеми, отколкото с всеки друг човек.” (Дуайт Муди)
Когато си измия колата, върви по-тихо и вози по-меко.

Нед Дек 24, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,колега и честита Коледа!

Пон Дек 25, 2017 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор