Отговори на тема стр <  1, 2
 Нормално ли е да свети ABS 
Автор Съобщение
Изгонен
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 2:57 pm
Постове: 127
Местоположение: Vidin
Автомобил: Subaru
Рейтинг: -44
Кофти...
Отговори с цитат
Колега колата ти ама ли ASR и колко време си боксувал горе долу.

_________________
Never argue with a fool. He'll drag you down to his level and beat you with experience.

Съб Фев 18, 2012 10:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Постове: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Понеже днес ми се случи нещо сходно - да не отварям нова тема и да ви попитам:
Карах по магистралата със 150-160 км/ч за около 5-10 мин и забелязах, че индикаторната лампа на ABS-а свети. Понеже беше моъкр пътя на места реших, че става въпрос за същия проблем - загуба на сцепление и реакция от страна на системата. Спрях колата, угасих я за около 20 секунди, запалих - пак беше включена. Казах си - до София са още 20-на километра, все ще се докарам, а после ще гледам кодовете. Обаче като покарах около минута индикатора угасна. После пак карах бързо, но с не повече от 120 км/ч и проблема не се е появявал.

Случвало ли му се е на някой нещо подобно и ако да - знае ли каква е причината? Дали е същия проблем с боксуването или нещо друго? Част от нещата, които четох казват, че може и да е свързано със смущения в електрическата система - проблеми с алтернатора или акумулатора например. Моя акумулатор не е първа младост, но се държи още, а подобен проблем ми се случва за първи път.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Съб Фев 18, 2012 10:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Постове: 5780
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма да е от буксуване при тази скорост. Може някой кабел да прекъсва или някой датчик да е зацапан или да не работи добре... Иди измий хубаво джантите и зад тях колкото може и ако светне пак - тогава го мисли.

Нед Фев 19, 2012 7:33 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 11:32 pm
Постове: 83
Местоположение: Варна
Skype: rosenili
Автомобил: Outback 2005 H3 245 h.p.
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте!Искам да попитам по-печените дали моята има ABS.В обявата май пишеше,че има но не съм сигурен.Като спирам изобщо не го усещам.Дали е повреден или изобщо го няма?Иначе си спира,но като карам на брат ми аутбека-неговите направо коват.LEGACY 98 2,0 AT.

Чет Фев 21, 2013 8:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:35 pm
Постове: 297
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Impreza 2.0 115 HP
Рейтинг: -3
Кофти...
Отговори с цитат
ако има АБС трябва да има лампа на таблото. При даване на контакт трябва да светне и след запалване да изгасва.

_________________
IMPREZA WAGON EJ20E 4WD MT '96MY

Чет Фев 21, 2013 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Постове: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
rosenil написа:
Здравейте!Искам да попитам по-печените дали моята има ABS.В обявата май пишеше,че има но не съм сигурен.Като спирам изобщо не го усещам.Дали е повреден или изобщо го няма?Иначе си спира,но като карам на брат ми аутбека-неговите направо коват.LEGACY 98 2,0 AT.


АБС-а няма отношение към "коването" на спирачките. Просто предотвратява блокирането на колелото и оттам неуправляемо плъзгане на колата. Като натиснеш рязко спирачка на хлъзгав терен, трябва да усетиш ритане на педала.

Чет Фев 21, 2013 10:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 30, 2012 2:00 pm
Постове: 23
Местоположение: Димитровград
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен светна при първото окопаване с Форкото :D :D
Цялата кола в кал , повъртях известно време и лампата светна :( :(
Чудих се какво ли стана , но отговора го намерих тук :bow: :bow: :bow:

Пет Апр 19, 2013 6:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Постове: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В тази тема реших да пиша за малкият проблем,който имам от както паднаха температурите.Само сутрин когато дам контакт лампата на ABS си светва и след малко угасва,дотук всичко нормално.Но когато тръгна да паля,само докато върти стартера лампата отново свети.След като автомобила запали лампата угасва.Забелязвам,че това го прави само сутрин когато температурата е под +2 градуса.

Нед Дек 24, 2017 11:07 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 27, 2012 9:05 pm
Постове: 130
Местоположение: Ямбол
Автомобил: VW Passat
Телефон: 0899 951 395
Рейтинг: 337
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
В тази тема реших да пиша за малкият проблем,който имам от както паднаха температурите.Само сутрин когато дам контакт лампата на ABS си светва и след малко угасва,дотук всичко нормално.Но когато тръгна да паля,само докато върти стартера лампата отново свети.След като автомобила запали лампата угасва.Забелязвам,че това го прави само сутрин когато температурата е под +2 градуса.


Според някои това е признак за "тръгнал да си заминава" акумулатор. Аз обаче не им вярвам, тъй като при мен вече около 1 година и 6 месеца се наблюдава същия "проблем", независимо от външните температури. Е, този месец имам намерение да му направя един "тренировъчен цикъл", но това е друга тема.
С една дума, мисля че нямате повод за тревоги.

_________________
„Със себе си съм имал повече проблеми, отколкото с всеки друг човек.” (Дуайт Муди)
Когато си измия колата, върви по-тихо и вози по-меко.

Нед Дек 24, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Постове: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря,колега и честита Коледа!

Пон Дек 25, 2017 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр <  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор