Отговори на тема  [ 30 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Нормално ли е да свети ABS 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 22, 2011 8:45 pm
Мнения: 28
Местоположение: Sofiq
Автомобил: Forester 2.0X
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги ,нормално ли е когато започна да буксувам някъде да ми светне ABS .
След като изгася двигателя и пак запаля всичко си е нормално . :-?
При вас така ли е ?

Съб Яну 21, 2012 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако буксуваш в сняг или кал,май е нормално защото гребена на АBS се заомазва с кал или сняг.. :D
При мен се е случвало няколко пъти при споменатите ситуации.

Съб Яну 21, 2012 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Confidence in Motion
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 9:32 pm
Мнения: 6482
Местоположение: BG, Горна Оряховица
Skype: impreza941
Автомобил: EJ22 5MT IMPREZA/EJ20 4EAT IMPREZA
Рейтинг: 204
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Последно наблюдавах това явление при буксуване в снега на Мазда 323F
Оправи се по същия начин, няма място за тревоги.

_________________
All-Wheel-Drive

Съб Яну 21, 2012 10:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Оняден и при мен стана така - качвах се до улица Смрика в Княжево :) След рестарт изгасна. Известно време след това като че ли колата искаше по-голямо усилие на спирачката за да спира.

Пон Яну 23, 2012 10:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нормално е, случвало ми се е и на подемник като е вдигната колата и включиш на скорост. Просто системата се обърква от различното въртене на колелата и се изключва, за да не се меси и да прави глупости :D
 3

Пон Яну 23, 2012 11:04 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:05 am
Мнения: 1217
Местоположение: София, Троян
Автомобил: предишен: Impreza 2.0R
Рейтинг: 140
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Нормално е, случвало ми се е и на подемник като е вдигната колата и включиш на скорост. Просто системата се обърква от различното въртене на колелата и се изключва, за да не се меси и да прави глупости :D

Влиза в "рали-режим" - не се меси изобщо :D

_________________
преди:
    Impreza 1.8 '94 F4WD
    Impreza 2.0R '06 Symmetrical AWD
сега:
    Daihatsu Sirion 4WD (full-fledged Justy)

Пон Яну 23, 2012 11:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 28, 2011 6:18 pm
Мнения: 66
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 / 2006
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Според мен ABS светва непрекъснато за да сигнализира, че не може да помогне. Два пъти ми се е случвало и двата пъти на абсолютно гладко заледен наклон, когато и 4те колела нямат никакво сцепление или поне и 4те успеят да превъртят едновременно. Вторият път светна без дори да съм пипал спирачка, защото бях по нанагорнище, изкачвах замръзнала рекичка. След гасене и палене не би трябвало да свети.

Вто Фев 07, 2012 5:10 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 2:17 pm
Мнения: 11
Рейтинг: 1
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,Lyubo е прав.Виждал съм това няколко пъти на различни коли.Мисля че на всички се случва.

Вто Фев 07, 2012 5:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 12:02 pm
Мнения: 570
Местоположение: София
Автомобил: ПIV'14; ТЛК200'14
Рейтинг: 64
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Напълно нормално! Колко пъти ми е светвало! :D

Вто Фев 07, 2012 7:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 11, 2009 4:49 pm
Мнения: 482
Местоположение: София
Автомобил: Outback 3.0r '07 LiquidSi
Рейтинг: 438
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
Оняден и при мен стана така - качвах се до улица Смрика в Княжево :) След рестарт изгасна. Известно време след това като че ли колата искаше по-голямо усилие на спирачката за да спира.

А ти какво правиш на моята улица бе човек? :D .....успя да се качиш? ROFL

_________________
"Животът е като стълба в кокошарник.....къс и осран!"

Вто Фев 07, 2012 10:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 4:47 pm
Мнения: 537
Автомобил: Impreza STI MY02
Рейтинг: 125
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги махайте бушона на АБС за да ви е спокойна главата зимата. Напролет пак го слагате :). Ако искате да можете да спирате просто го направете няма да сгрешите. :idea:

_________________
Кефа цена няма ...

Сря Фев 08, 2012 10:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А къде се намира....бушона - в кутията при двигателя или под волана бушоните?

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Нед Фев 12, 2012 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 10:55 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis ,Opel Astra F 1.4i
Рейтинг: 114
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Dimensions написа:
Колеги махайте бушона на АБС за да ви е спокойна главата зимата. Напролет пак го слагате :). Ако искате да можете да спирате просто го направете няма да сгрешите. :idea:

Избери си някаква тестова отсечка без движение. Измери си спирачния път със и без бушон на АБС. Аз съм го правил, при това с три канална АБС, която е по-примитивна от съвременните и въпреки това даде по къс спирачен път. Теста беше на лед... Говоря от собствен опит. После давай съвети за деактивиране на АБС зимата. За управляемостта по време на спиране да не говорим.
П.П.: А от чужд опит, защото такъв тест не съм правил, удължаване на спирачния път с включен АБС има на пясък (на плажа :D ) и в дълбок сняг.

_________________
Лудия

Нед Фев 12, 2012 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имаше бая теми по тоя въпрос, хубаво е да се обединят в една, че не можах да намеря, къде съм писал за последно, та по спомени Субару имат 4-5 различни ABS-системи, но почти всичките имат отделна памет за грешки и записва последните 2-3. Хубаво е да се прочетат. За три зими, кал и сняг, ...а аз се набутвам яко в такива, не ми е светнало още.

За тази тема говорих, таман я намерих ..viewtopic.php?f=18&t=10288&start=0

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Нед Фев 12, 2012 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
julionavarro написа:
jafaar написа:
Оняден и при мен стана така - качвах се до улица Смрика в Княжево :) След рестарт изгасна. Известно време след това като че ли колата искаше по-голямо усилие на спирачката за да спира.

А ти какво правиш на моята улица бе човек? :D .....успя да се качиш? ROFL
Ахаха :) Имах доставка до клиент ;) Изненада ме тая кола, не очаквах да издрапа :) А преди няколко дена превзех и една още по-стръмна, май 510та улица се води и докато я превземах, едно момче с АТВ любопитно ме гледаше с очакване да се заровя, но този път колата изненада не само мен, но и него - мина дори без да се заклати, после си направих обратен на малкото пространство в края на уличката (оказа се задънена) и отново минах покрай същия човек :) :) Но пък вчера се окоремих на едно елементарно място и пак ми светна абс-а, чека и замига cruise-a... Много тъпо са го измислили японците.

Вто Фев 14, 2012 11:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 4:47 pm
Мнения: 537
Автомобил: Impreza STI MY02
Рейтинг: 125
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Двигателист написа:
Dimensions написа:
Колеги махайте бушона на АБС за да ви е спокойна главата зимата. Напролет пак го слагате :). Ако искате да можете да спирате просто го направете няма да сгрешите. :idea:

Избери си някаква тестова отсечка без движение. Измери си спирачния път със и без бушон на АБС. Аз съм го правил, при това с три канална АБС, която е по-примитивна от съвременните и въпреки това даде по къс спирачен път. Теста беше на лед... Говоря от собствен опит. После давай съвети за деактивиране на АБС зимата. За управляемостта по време на спиране да не говорим.
П.П.: А от чужд опит, защото такъв тест не съм правил, удължаване на спирачния път с включен АБС има на пясък (на плажа :D ) и в дълбок сняг.


Колега не знам ти какъв автомобил караш и правиш сравнение, но аз от бедния си опит по планински пътища с много сняг и лед и раздаване на много газ стигнах до този извод. Направи си един тест на кварталната улица с и без абс. Резултат с АБС - колата просто си продължава напред защото системата не позволява някоя гума да спре и освобождава натиска на спирачния апарат и реално колата НЕ СПИРА. Резултат без АБС колата спира моментално. За сух асвалт абс е супер екстра, но за сняг е пълна боза.Друг е въпроса кой как кара, как натиска спирачката и тн. Върпос на опит и възможности както и адекватна преценка. А относно леда няма какво да спре на лед освен гума с шипове.

Насила хубост не става. Не насилвам никой с моето мнение, нали за това е форум всеки да изказва своя опит и мнение. Приятен ден.

_________________
Кефа цена няма ...

Пет Фев 17, 2012 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Целта на АБС е не да скъси спирачния път, а колата да остане управляема по време на спирането. Не мисля че е разумно да се байпасват каквито и да е системи за сигурност по автомобила.

_________________
www.plaskom.com

Пет Фев 17, 2012 11:36 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 4:47 pm
Мнения: 537
Автомобил: Impreza STI MY02
Рейтинг: 125
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За мен е комично да се пързаляш като шейна "контролирано" и да се нацепиш в колата пред теб или дървото отстрани на пътя.

_________________
Кефа цена няма ...

Пет Фев 17, 2012 1:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има идея наистина ама... по-добре копче :-?

Пет Фев 17, 2012 5:33 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 10:55 pm
Мнения: 150
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis ,Opel Astra F 1.4i
Рейтинг: 114
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Dimensions написа:
За мен е комично да се пързаляш като шейна "контролирано" и да се нацепиш в колата пред теб или дървото отстрани на пътя.


Мерил ли си реално спирачния път или споделяш субективно мнение на база усещането зад волана? Аз съм мерил и затова си позволявам да говоря. Все още има подходящи за тест улички в София, ако имаш желание може да мерим. Рулетката е от мен. :beer:
Леко си противоречиш... Не може АБС да пречи на хлъзгава настилка а да помага на сух асфалт при положение, че принципа на спиране е един и същ. Прав си, че при неутъпкан сняг пречи (удължава спирачния път) защото пред блокиралото колело се събира материал, който играе ролята на "кучка" :giggle: . Който е карал товарен автомобил знае какво е това. Същото е на пясък и в дълбока кал.

_________________
Лудия

Съб Фев 18, 2012 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 30 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор