Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:43 pm



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Препоръки за масла и сервизни интервали 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Това са препоръките за масла и сервизни интервали за Форестър 1999-2002 по сервизното ръководство.
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/1999-2002/Service%20Manual/

Мисля, че са същите и за другите модели от тези години
Прикачени файлове:
mat1.png

Прикачени файлове:
mat2.png

Прикачени файлове:
mat3.png

Прикачени файлове:
mat4.png


Прикачени файлове:
shed1.png

Прикачени файлове:
shed2.png


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 1

Пет Фев 17, 2012 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Да кажем, че темата е и за антифризи :D В упътването за употреба на моя Форестър (последната, SH генерация) пише, че антифриза не трябва да се бара 12 години. Е, хубаво, ама на студена кола, нивото на антифриза седи 1 пръст (не по дължина ;) ) под чертата за ниско ниво, като загрее е ясно, че се качва по средата между двете отметки.. Според теб какво следва да се направи - да се долее или да се остави както си е дошла заводски ..? Мерси

Пон Юли 30, 2012 10:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Колега, по принцип не е проблем нивото. Виждал съм Субару да върви с почти никакъв антифриз в разширителния съд.Но с времето се получават нормални загуби на течноста (висока околна температура и т.н.). Аз нивото го държа "един пръст" под максимума, а след това се покачва малко над максимума.
За около 3 години съм доливал макс. литър.

Пон Юли 30, 2012 10:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Колега, книжката не е пред мен, но предполагам в нея пише какъв точно антифриз да се сипва (99% съм сигурен, че не пише всякакъв_син_антифриз, а да се ползва т.н. Субарувски :D )
Ти какъв доливаш ? И от офиц. сервизен магазин ли го вземаш..? Мерси пак

Вто Юли 31, 2012 9:01 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 9:09 pm
Мнения: 1340
Рейтинг: 441
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Антифриз доливам от тази марка: Motul Inugel Optimal Ultra (червен).В книжката не е опсано дадена марка. Не го купувам от официалните дилъри. Погледни в под форумите, има такава тема.

Вто Юли 31, 2012 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
ОК, tony, мерси. Ще поразгледам насам-натам...

Та поразгледах и разбрах, че:
1. Това е истината за Субарувските антифризи от последните години и разликите между тях

2. Хубаво е човек да чете преди да пише/пита ... :idea:

Това е превода (който направих за колегите, които не се оправят с английския) на най-важната част :

Всички 2008 Impreza WRX STI са напълнени фабрично със новия син Subaru Long Life Super
Coolant. Първата смяна на Subaru Long Life Super е след 11 години/137,500мили.
След тази смяна, интервала на последващите смени е 6 години/75,000мили.
По време на производствената 2008а година, всички Impreza, Forester, Legacy,
Outback и Tribeca модели ще започнат да излизат фабрично с новия син Subaru Long Life Super Coolant
вместо стария зелен Subaru Long Life Coolant.
Някои от бройките произведени през 2008-ма година
може да бъдат доставени със новия син антифриз, други със стария зелен, а някои със микс от двата.
Нормалния сервизен период на смяна на антифризите от стария вид за всички модели от 2008а година
(освен STI) остава 30 месеца/30,000мили. Всички 2009 Subaru модели ще бъдат доставяни от
фабриката с новия син антифриз
и ще подлежат на по-дългия период на сервизиране вече споменат.
Subaru Long Life Super Coolant може да се миксира със зеления Subaru Long Life Coolant. След такова
миксиране сервизния интервал обаче става като на Subaru Long Life Coolant - 30 месеца/30,000 мили.

Новия Subaru Long Life Super Coolant идва разреден 50/50 със вода т.е. не се налага допълнително смесване.
 13

Вто Юли 31, 2012 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Всичкото е много добре, но защо не пишат партидния номер на новия антифриз ](*,)

_________________
www.plaskom.com

Вто Юли 31, 2012 2:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
То хубаво, ама звънях на офиц. Субарувски магазин и ми казаха, че не са и чували за тез неща дето ви ги писах отгоре - модели, цветове ..
Продавали (и съответно сипвали) поголовно Aral Antifreeze Extra, който е антифриз одобрен от една камара марки, без Субару..
За официозите от Субару БГ за пореден път се убеждавам, че са едни нервни, некомпетентни и невъзпитани идиоти...

Вто Юли 31, 2012 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Liv написа:
То хубаво, ама звънях на офиц. Субарувски магазин и ми казаха, че не са и чували за тез неща дето ви ги писах отгоре - модели, цветове ..
Продавали (и съответно сипвали) поголовно Aral Antifreeze Extra, който е антифриз одобрен от една камара марки, без Субару..
За официозите от Субару БГ за пореден път се убеждавам, че са едни нервни, некомпетентни и невъзпитани идиоти...

Това е всеобща тайна. Затова трябва да се изнамери партидния номер и да си внесем отвън ;)

_________________
www.plaskom.com

Вто Юли 31, 2012 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 2:22 pm
Мнения: 148
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester SH 2.0 MT
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Туй е бележката с ОЕМ номера - цък
При братята американци се намира (например тук), но при нас в Европата не успях да го намеря..

Оффтопик: Както и изобщо да намеря някой читав (със повече от 5 вида ключодържатели и един заборник за шибидаха) онлайн магазин дето доставя в БГ ... Или пак трябва да се правят врътките с английските адреси ...

Вто Юли 31, 2012 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 7:57 pm
Мнения: 112
Местоположение: Sofia
Автомобил: Forester
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Liv написа:
Да кажем, че темата е и за антифризи :D В упътването за употреба на моя Форестър (последната, SH генерация) пише, че антифриза не трябва да се бара 12 години. Е, хубаво, ама на студена кола, нивото на антифриза седи 1 пръст (не по дължина ;) ) под чертата за ниско ниво, като загрее е ясно, че се качва по средата между двете отметки.. Според теб какво следва да се направи - да се долее или да се остави както си е дошла заводски ..? Мерси


И при мен е така. Досега не е прегрявала (2 год.)

Сря Авг 01, 2012 1:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 01, 2010 7:34 pm
Мнения: 857
Местоположение: Варна
Skype: miro461
Автомобил: Subaru Forester 2.0D 2H(Мечо)
Рейтинг: 236
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
При мен на сервизните интервали в Субару Варна са ми доливали 100-200гр оригинален син антифриз на Субару.

_________________
Отначало момченцата се интересуват от коли , а момиченцата от кукли. По-късно ролите се разменят!
It's all we'll drive- Subaru

Сря Авг 01, 2012 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 11, 2012 6:09 pm
Мнения: 57
Автомобил: subaru impreza
Рейтинг: 5
Разчитай на мен
Колеги споделянето на информация не трявбва да е спор.Според мен блока на Субару е алуминиев и антифриза трябва да е синтетчен .Тоест дали е розав или зелен няма значение.

Вто Окт 09, 2012 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Авг 15, 2015 10:31 am
Мнения: 3
Автомобил: Субару
Рейтинг: 0
Нов фен
Здравйте скоро си купих Субару форетър 2.0i 2000 г. 170 к.с с турбо. Въпроса ми е какви масла да взема за двигателя и скоростната кутия и колко събират?

Съб Авг 15, 2015 10:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 23, 2015 9:14 pm
Мнения: 59
Местоположение: Козлодуй
Автомобил: Forester 01 125кс /Justy 1.3 99
Телефон: 0883447072
Рейтинг: 0
Нов фен
И от цялата тема никъде не се говори за масло :lipseal: моля кажете масло за 2.0 125к.с. 2001год

Пет Авг 28, 2015 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Ааа искаш тема, в която се говори за масло ли... Ето :pardon: viewtopic.php?f=40&t=17883 viewtopic.php?f=1&t=5411
 15

Пет Авг 28, 2015 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пет Яну 08, 2016 10:54 am
Мнения: 3
Skype: plamko66
Автомобил: Subaru Forester
Рейтинг: 0
Нов фен
Здравейте. От скоро притежавам Субару Форестър 2.0 дизел 2011г . Искам да попитам знае ли някой с какъв тип заден диференциал съм,какво масло да използвам,на колко хиляди да извършвам смяната и подходящо ли е маслотото от гамата на Red Line. Благодаря.

Съб Яну 16, 2016 6:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
plamko66 написа:
Здравейте. От скоро притежавам Субару Форестър 2.0 дизел 2011г . Искам да попитам знае ли някой с какъв тип заден диференциал съм,какво масло да използвам,на колко хиляди да извършвам смяната и подходящо ли е маслотото от гамата на Red Line. Благодаря.


На 60 000км се сменя маслото на скоростната кутия + заден диференциал(който е без блокировка).

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Съб Яну 16, 2016 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Liv написа:
То хубаво, ама звънях на офиц. Субарувски магазин и ми казаха, че не са и чували за тез неща дето ви ги писах отгоре - модели, цветове ..
Продавали (и съответно сипвали) поголовно Aral Antifreeze Extra, който е антифриз одобрен от една камара марки, без Субару..
За официозите от Субару БГ за пореден път се убеждавам, че са едни нервни, некомпетентни и невъзпитани идиоти...


Малко е извън темата, но се наложи да ползвам услугите им преди няколко дни. Понеже колата, която купих беше написана в талона като EJ20, а не с актуален номер на мотор се наложи да отида до Subaru Motors на Цариградско и да ми издадът бележка за това кой номера на мотора според рамата. Казаха, че не могат.. нямат възможност, нямат програми и нямат нищо. След ДЪЛЪГ разговор с 5 човека там се оказва, че изобщо не са представители на Субару за България. Хората купували коли от Италия и продавали тук :D Официалния представител се казвал Владимир Димитров. Помолих ги за негови контакти, но ми дадоха само мейл. Попсувах ги известно време как само мейл имат и не мгоат да ми дадът изобщо телефон. Пляснах мейла в гуугъл докато човека все още ми обясняваше, че нямало как просто така да дава телефони и ми излезе още на първия резултат телефона му завършващ на 708. Показах му и му казах след като целия гуугъл му знае телефона, защо аз не мога да го получа.

Звъннах му и той изобщо не можел да отреагира. Трябвало да пуска запитвания до Субару Италия (мейла му завършваше на subaru.it) и някакви такива екстри. Това сме го правили в BMW и стана без пари и за 2 минути. Бях потресен.

Хората са просто един автосервиз и автокъща, която купува от някъде си, продава тук на някакви цени и със сигурност не ползват и оригинални части, а просто някакви, които намират. Кой знае и какви масла им слагат на хората, а камо ли да знаят специални неща като цветове на антифризи, longlife или каквото и да било там. Посмях им се и се оправих сам накрая.

Господина Димитров беше изключително некомпетентен и некултурен типаж, който се опитваше да ме убеди как такова нещо по принцип не могат да направят. Това ако не могат.. не знам какво. Камо ли на някоя кола да изкарат сервизна история. Жалко.

Съжалявам за лирическото отклонение, но господата с костюмчетата, които се разкарват из сервизите им с табелки с логото на субару не са нищо повече от един обикновен сервиз. След контакт с мой близък приятел, който се занимава от доста години с това успя да ми даде телефон на човек, който много бързо и точно ми обясни точно какво и как трябва да се направи. Общо взето официалните ВНОСИТЕЛИ се водят subarubg.bg (Субару Моторс Трейдинг), чийто ОТОРИЗИРАНИ ДИЛЪРИ и СЕРВИЗЕН център са Субару Моторс ООД, но според легендата в сайта им дори не са оторизиран сервизен център ако се загледате в нея. Абсолютна глупост са завъртяли типажите. Не ги виня, но поне не трябва да лъжат хората. А те в действителност не ги и лъжат, де :)

Съб Яну 16, 2016 11:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:41 pm
Мнения: 1800
Местоположение: Sofia
Автомобил: '97 Impreza GF AT, 2.0, 115, SOHC
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
На втората снимка за антифриза ясно пише код 000016218 и че няма заместител
Затова прегряват а не че радиаторите били малки

_________________
METHANE LIMITED EDITION (CNG)

Съб Мар 19, 2016 2:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: StefanK и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор