Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:49 am



Отговори на тема  [ 18 мнения ] 
 Допълнителна блокировка на заден/преден диференциал на SG 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 11:39 am
Мнения: 10
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003'MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
Пробвах с търсачката, но не намерих подобна тема, в която да се е дискутирало поставянето на допълнителна блокировка /пневматична примерно - тип ARB/ на Форестър SG.
Всъщност въпросите ми се въртят около една идея, която постепенно узрява в мен за умерено "наджипяване" на Форестър SG.
Въпросите са ми няколко:
1. Е ли е възможно поставянето на блокаж на заден и/или преден (по възможност) на диференциалите? Мисля, че четох някъде, че австралийската компания ARB предлагат блокажи за Форестър, но не съм много сигурен? Доставят ли въобще до България?;
2. Къде в България е възможно това да бъде осъществено? Занимава ли се някой с това? На сайта на Гладиатор - Пловдив, липсва информация по въпроса. Не съм им търсил телефони и съответно - не съм осъществил контакт с тях.;
3. Необходимо ли е при умерено лифтване /с 2-3 см./ и съответно - слагане на по-голям размер гуми да се извършват други намеси - карета, ъгли на кардани и т.н.т.?;
4. Правил ли е някой опити по точка 1?
Твърдите блокажи и лебедката са единствените неща, които понякога ми липсват на Форко. Чудя се - дали не бих могъл да го оборудвам с такива, за да знам, че имам автомобил, с който мога да отида на места, които са достъпни за тунинговани Патроли, Дефендъри, Ланд Крузери....
Всъщност, опитвам се да отворя тема, в която да си бъдем полезни за евентуално възникващи у някого намерения,за офроуд тунинг на возилата ни в хода на експлоатацията им.
Знам, че подобни теми има из австралийските форуми, но не всеки от нас ползва свободно английски език за да може адекватно да се включи, пък и предлагам темата да бъде "пречупена" през родната действителност и реалните възможности в тази насока.

Поздрави.

_________________
Ръката Му отдава, всекиму - дължимото!

Вто Фев 21, 2012 10:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Търсени са варианти, водени са дискусии, но засега няма резултат.
По принцип и аз се интересувам от ръчен блокаж, но засега нямам резултат.
Във всеки случай за малкия диференциал R160 - 4.111 не съм оптимист, че ще се намери нещо. Освен да се пише направо на производителите на блокажи, друг вариант вече не виждам.
Всъщност има и друг вариант – взема де на старо диференциал и започват конструктивни експерименти.
Аз досега само съм си повдигнал колата с фланци-ЦЪК.
Не че съм офроудър, но предпочитам колата ми да има повече възможности.
Ето ти няколко дискусии по въпроса, включително и за възможности за замяна с VLSD.
Желая ти успех.
viewtopic.php?f=31&t=5177&hilit=lsd
viewtopic.php?f=7&t=10617
http://offroadsubarus.com/showthread.php?t=2687
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=132721

Вто Фев 21, 2012 11:20 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Onakav написа:
Здравейте,
Пробвах с търсачката, но не намерих подобна тема, в която да се е дискутирало поставянето на допълнителна блокировка /пневматична примерно - тип ARB/ на Форестър SG.
Всъщност въпросите ми се въртят около една идея, която постепенно узрява в мен за умерено "наджипяване" на Форестър SG.
Въпросите са ми няколко:
1. Е ли е възможно поставянето на блокаж на заден и/или преден (по възможност) на диференциалите? Мисля, че четох някъде, че австралийската компания ARB предлагат блокажи за Форестър, но не съм много сигурен? Доставят ли въобще до България?;
2. Къде в България е възможно това да бъде осъществено? Занимава ли се някой с това? На сайта на Гладиатор - Пловдив, липсва информация по въпроса. Не съм им търсил телефони и съответно - не съм осъществил контакт с тях.;
3. Необходимо ли е при умерено лифтване /с 2-3 см./ и съответно - слагане на по-голям размер гуми да се извършват други намеси - карета, ъгли на кардани и т.н.т.?;
4. Правил ли е някой опити по точка 1?
Твърдите блокажи и лебедката са единствените неща, които понякога ми липсват на Форко. Чудя се - дали не бих могъл да го оборудвам с такива, за да знам, че имам автомобил, с който мога да отида на места, които са достъпни за тунинговани Патроли, Дефендъри, Ланд Крузери....
Всъщност, опитвам се да отворя тема, в която да си бъдем полезни за евентуално възникващи у някого намерения,за офроуд тунинг на возилата ни в хода на експлоатацията им.
Знам, че подобни теми има из австралийските форуми, но не всеки от нас ползва свободно английски език за да може адекватно да се включи, пък и предлагам темата да бъде "пречупена" през родната действителност и реалните възможности в тази насока.

Поздрави.


Привет :)

1. Е ли е възможно поставянето на блокаж на заден и/или преден (по възможност) на диференциалите?
Не

Мисля, че четох някъде, че австралийската компания ARB предлагат блокажи за Форестър, но не съм много сигурен?
не се предлагат за Форестър

Доставят ли въобще до България?;
Да, но няма за Форестър

2. Къде в България е възможно това да бъде осъществено? Занимава ли се някой с това? На сайта на Гладиатор - Пловдив, липсва информация по въпроса. Не съм им търсил телефони и съответно - не съм осъществил контакт с тях.;
Гладиатор - Пловдив са най-добрите, но цената няма да е ниска

3. Необходимо ли е при умерено лифтване /с 2-3 см./ и съответно - слагане на по-голям размер гуми да се извършват други намеси - карета, ъгли на кардани и т.н.т.?;
Не е необходимо.

4. Правил ли е някой опити по точка 1?
Не :)

Твърдите блокажи и лебедката са единствените неща, които понякога ми липсват на Форко. Чудя се - дали не бих могъл да го оборудвам с такива, за да знам, че имам автомобил, с който мога да отида на места, които са достъпни за тунинговани Патроли, Дефендъри, Ланд Крузери....

Лебедка може да се монтира, но трябва да измисмиш начин на захват защото колата няма рама.

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Вто Фев 21, 2012 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 11:39 am
Мнения: 10
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003'MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря на отговорилите.
Проучих /поразпитах тук-там/.
В България никой няма да ти сложи блокировка. За съжаление.
Така, че карайте си форковците без блокажи.

_________________
Ръката Му отдава, всекиму - дължимото!

Пет Мар 02, 2012 4:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Onakav написа:
В България никой няма да ти сложи блокировка. За съжаление.

А по чужбинско какво е положенито?

Пет Мар 02, 2012 5:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ComingSoon написа:

Лебедка може да се монтира, но трябва да измисмиш начин на захват защото колата няма рама.



И аз съм мислил за лебедка, наи лесно но не мног подходящо е ако има теглич за него.
Верно че назад, но поне ще те извади от там където си се окопал.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пет Мар 02, 2012 7:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
И аз съм мислил за лебедка, наи лесно но не мног подходящо е ако има теглич за него. Верно че назад, но поне ще те извади от там където си се окопал.

Макар, че не е по темата все пак да споделя - проучвах вариант с електрическа и най-евтин беше Райдър.
Идеята беше да е подвижна по ред причини.
Макар, че някои хора ги монтират.
И все пак това щеше да излезе около 180 лв.
Понеже не съм офроудър, се отказах от това и си направих комплект от ръчна лебедка и някои допълнителни неща...колкото да се мръдна 3-4 метра ако съм се набутал на лошо място.

Пет Мар 02, 2012 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 11:39 am
Мнения: 10
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003'MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
sk67 написа:
Onakav написа:
В България никой няма да ти сложи блокировка. За съжаление.

А по чужбинско какво е положенито?


Не намерих производител/доставчик за Форестър. Интересното е, че за Импреца има варианти, докато за Форестър май твърдо удряме на камък.
Жалко.

Ще си го карам така. пък ако някой ден много ме стегне шапката - ще се мятам на нещо по-така.

За лабедка - проучих, че също няма /надежден/ начин за монтаж щом колата няма рама. Но затова пък има вариант за "ръчни" лебедки, на които аз обаче не съм фен.

Така, че този който има ЛСД отзад е едни гърди напред. Другите да внимават как и къде качват колата по диагонал.

Поздрави.

_________________
Ръката Му отдава, всекиму - дължимото!

Нед Мар 11, 2012 6:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Май лифтинг 5 см ще се окаже оптималното решение...

Нед Мар 11, 2012 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Младенски, е това е решението за теб:

http://www.youtube.com/watch?v=Hnpvaswu9PM

:)

Пон Мар 12, 2012 7:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 9:30 pm
Мнения: 753
Местоположение: Асеновград
Автомобил: SPEC B, Forester SG
Рейтинг: 51
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мдаааа, това изглежда многооооо интересно и ефективно :good: :good:

_________________
Джованни Тач
Обслужване и поддръжка
Текущи и основни ремонти
Монтаж на ГИ

Иван Костадинов

0899366111

Пон Мар 12, 2012 10:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Слагаш едно такова в багажника...и... :)

Пон Мар 12, 2012 1:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 22, 2010 2:06 pm
Мнения: 11
Местоположение: Varna
Автомобил: Forester 2.0ТD XS 6MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Onakav написа:
За лабедка - проучих, че също няма /надежден/ начин за монтаж щом колата няма рама. Но затова пък има вариант за "ръчни" лебедки, на които аз обаче не съм фен.


.. ето как от SUBARU са монтирали лебедката


Изображение Изображение



=D> =D>

Пон Мар 12, 2012 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Два варианта за блокировка на заден "5 болтов" диференциал R160 на Субару
Един американски и един руски.




Съб Ное 12, 2022 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето по-подробно видео поставянето на руския блокаж.

https://www.youtube.com/watch?v=SwPUhAM_foo


Съб Ное 12, 2022 5:12 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 01, 2022 11:58 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH2.5XT AT, Panda 4x4
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен първите два линка не се отварят, но пак да си кажа - писал съм и в друга тема - максимално допустим вариант е монтиране на торсен, или лсд - блокаж от типа "локрайт" на автомобил с активен централен диференциал не е най-умното нещо, което някой може да си причини... освен ако автомобила не се използва 90% от времето за хоби автомобил в гората. Монтажа на лебедка може да се извърши с конструкция, която се захваща директно за "рогата" на автомобила, просто трябва да се внимава какво и как ще се тегли - автомобила е достатъчно лек за да издържи собствената си маса ако не се тегли под голям страничен наклон, спрямо надлъжната ос на автомобила(е все пак и ако не е затънал до стъклата в някое блато).
https://www.val-racing.ru/subaru - точно за форестер - човек може да си поръча и колко да е натегнат торсена. Цената е повече от прилична - само не знам как ще дойде към момента в БГ - май покрай Украйна всичко е блокирано... Както съм писал и в другата тема - форестера не е най-подходящият автомобил за "горски" офроуд изпълнения, независимо от името му. За по-малко пари от нужните за тунинговането му, човек може да си вземе някоя витарка, или киа и да има много по-проходим горски автомобил. Да не говорим, че автомобил за в гората трябва да е "прежален", за да разгърне целия си офроуд потенциал... ROFL
То темата е бая стара, и едва ли има голяма файда от писане ама все тая...

Пон Ное 14, 2022 9:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 16, 2013 5:33 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Това е моето решение, леко, и удобно.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Яну 18, 2023 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 12:13 pm
Мнения: 106
Местоположение: velingrad
Автомобил: Subaru LEGACY 2.2I
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет на всички!
Отдавна не съм влизал във форума.
Попаднах на интересна тема и не мога просто така да я подмина! Аз също съм заразен с тези блокажи.
Какво до сега съм постигнал: от скоро се сдобих с дава твърди 100% блокажи от ИЖ ТЕХНО Русия.
Имам опит с този вид блокаж, но само монтирани на джипове. Първият преди 5 г. още е жив и няма никакви проблеми.
Тези на SUBARU-то който имам още не съм монтирал, но скоро и това ще стане и тогава ще имам пълен поглед над тях.
Като съдя по тези на джипове мисля че всичко ще е ок.
Сега си търся доставка от Русия за преден ЛСД, не само за автоматите имат, но проблем е доставката.

Съб Дек 09, 2023 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор