Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:37 pm



Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Проблем с задни амортисьори за форко 2005 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 5:35 pm
Мнения: 30
Местоположение: Burgas
Skype: bubole4ko6928
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здр колеги дойде и моят ред да сменям задните амортисьори на моето фори.Чета из форума че тряя да се сменят пружини работи глупости,колата щяла да стане по ниска и тем подобни.Аз искам да си сменя само амортисьорите и то каквито са в момента.Само че проблема ми е че немога да си намеря такива каквито са в момента ТОКИКО питах тук таме но слабичко.Някой ако има някакви предложения моля да пише :)

_________________
Тва да караш СУБАРУ е Мнооо якооо,бахти и удоволствието :)

Сря Май 09, 2012 8:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здрасти колега,и двата ли са ти изтървали че направо двата искаш да сменяш? Държа да ти кажа че нов такъв АМ саморегулиращ се струва около 800лв бройката. Ако сложиш обаче обикновенни амортисьори наистина няма да се разминеш без да смениш и пружините,не че твоите не са хубави,а просто са за саморегулиращи се амове и са по меки,което води до висване на задницата на Форестъра като оставиш тези пружини и сложиш обикновенни амове. Наистина какво ще сменяш и правиш си е твое решение,но ако не държиш да сменяш всичко и естествено единия ти АМ е здрав ето виж една алтернатива по въпроса.

viewtopic.php?f=12&t=11375

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Сря Май 09, 2012 10:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 5:35 pm
Мнения: 30
Местоположение: Burgas
Skype: bubole4ko6928
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
да колега и двата са изтървали и много искам да си сложа същите каквито са си в момента.Из форума четох че са по 600лв парчето!?!?!? самоче нз от къде да ги намеря.Чудя се дали да не питам из Германия!

_________________
Тва да караш СУБАРУ е Мнооо якооо,бахти и удоволствието :)

Сря Май 09, 2012 2:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Справки МИМО 13....има и алтернатива която запазва височината...оригинални нови пружини + каяба амове :good:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Сря Май 09, 2012 3:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега много рано за смяна на колко км си? Как ги тества, клати ли се неспирно след 80 км/ч? ...И как така и двата са изтървали, това да не са ято патки. :giggle:
Аз пък съм на друго мнение, първата смяна е най-засмяна :D - естествено, че само "амовете" аз бих сменил, естествено ако не е товарена от движението "Хамал".. :giggle: . и то най-пагубно за нашите модели е преспиването ни с багажа. :giggle:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Май 09, 2012 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Наистина мноого чудна работа да са ти изтървали и двата задни амортисьора едновремено. Щом обаче това е факт варианта ти за оригинални амове ти е само Мимо13. 2010 година като изтърва моя единия заден и аз като тебе разсъждавах че ако сложа обикновенни(тва при положение че решиш да са обикновенни купи си Каяба!!!) няма нужда да се сменят пружините обаче се оказа друга работата.Пружините монтирани на моделите Форестър със саморегулиращи се задни амортисьори са фабрично по меки от пружините които се слагат заедно със обикновенни амортисьори!!! Това води до лееко клякане на задницата. Вариантите са 2 или саморегулиращи амове с тези фабрично монтирани пружини или обикновенни амове + нови оригинални по твърди пружини. Саморег.амове или нови оригинални пружини търси при Мимо13. 2010 г. 1бр.саморег.АМ по спомен беше около 760/780лв. Комплекта оригинални пружини бяха около 400лв+ 2бр нормални Каяба по около 90лв/бр.= на маалко по малко пари отколкото 1бр саморег.АМ!!! Така,че аз избрах втория вариант.

Тва го пиша специално заради ИЦО!!! Ицее пружините имат различна якост брато и затова ако обърнеш внимание се обозначават и със различни комбинации от цветове точки по тях. На снимките от моята обява са фабричните за саморег.амове и много добре се вижда какво им е окраската. Доколкото се сещам другите пружини които купих от Мимо13 и сложих заедно с Каябата имаха май само бяла и зелена точка. Това със сигурност кви са им точките може да го каже Парагаф22 дето сега кара моя Торанага,но гаранция че са с различни цветове обозначени. След подмяната задницата на Торанага от центъра на капачката на джантата до веждата си заспа на 43/43,5см.

Тва е от мен инфо по темата на база опита ми,останалото си е въпрос на решение на колегата с проблема! :beer: :hello:

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Сря Май 09, 2012 6:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бати Коко, напълно си прав и те разбирам напълно, ама аз разсъждавам малко по-инак. Примерно на мен са ми омекнали оригиналните пружините два пръста след 10-т години, то те повече от това няма и да смъкнат, но аз съм яката ербап и сменям и пружините с някакви измислени и след две години газът ми е с 4- пръста по-надолу, не дай боже и повече . Ха сега де, дали да не си върна оригиналните пак....това ще е дилемата. Е ако сменяш с оригинални пак си е друга кирия, ама кой знае, нали сме по тънката...ичкия... :beer:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Май 09, 2012 7:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Yco написа:
Бати Коко, напълно си прав и те разбирам напълно, ама аз разсъждавам малко по-инак. Примерно на мен са ми омекнали оригиналните пружините два пръста след 10-т години, то те повече от това няма и да смъкнат, но аз съм яката ербап и сменям и пружините с някакви измислени и след две години газът ми е с 4- пръста по-надолу, не дай боже и повече . Ха сега де, дали да не си върна оригиналните пак....това ще е дилемата. Е ако сменяш с оригинални пак си е друга кирия, ама кой знае, нали сме по тънката...ичкия... :beer:



Така си е Бат Ицо, но аз не коментирам и не съветвам никой да сменя оригинални части с ментета!!! При такива заменки винаги човек се самопреебава по тая тема мисля че спор няма!
Има обаче и лек за твоя проблем като ти поомекнат пружините!?! Ами вземи тези от моята обява :cool: 6 годишни на 160к км. в перфектно здраве са и ще си имаш читави за смяна като му дойде времето ;) :) !!! Мисля е излишно да казвам че за тебе цената ще е .... :lipseal: Verry Special !!! :beer:

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Сря Май 09, 2012 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Опаковай ми ги, без никой да знае и ги пази, че като хвана 300-а килограмовият com :giggle: , ще мина през тебе за корекция на кила, но ако си говорим екек, бих вземал твоите вместо някакви измислини, както споменах повече от това не могат да слязат,...освен ако не хвана някой по-голям.... :giggle:

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Май 09, 2012 7:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 5:35 pm
Мнения: 30
Местоположение: Burgas
Skype: bubole4ko6928
Автомобил: Subaru Forester 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
колегата ИЦО пита как така са изтървали.Ами на 100 процента е така!1-чукат постоянно(първоначално беше само единият но сега и двата и мн гадно се чува)добре че пружините са твърдички и задницата мн подскача.2-задницата видимо е виснала.3 и двата са омаслени.И мисля че е нормално колата е на 136 000 км и като се замисля доста си е влизала в гората натоварена.Така че аз разчитам само на ОРИГИНАЛ а това че ще е скъпичко ми е ясно.Но аз съм на принципа скъпото винаги е по качествено,по добро и най вече ще е както трябва.А и като го копувах субаруто бях на ясно че някой ден ще трябва да се изсипе някой лев по него.Но то само тва му е вс му е сменено.Няма забележка :cool:

_________________
Тва да караш СУБАРУ е Мнооо якооо,бахти и удоволствието :)

Вто Май 15, 2012 9:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е тежката артилерия +30 mm ;) , в комбина с KYB

KINGS (raised)
Are apparently about 25% stiffer than originals (front 148lb, rear 140lb)
front (KSFR-32) 185lb
rear (KSRR-33) 175lb за SF5 , за SG модели KSRR-43

Guarantee - if sags more than 10mm then free replacement..


Dobinsons - Much stiffer on the specs, and was told that they are linear rate.
front (25mm raise C55-044) 250lb
rear (30mm raise C55-045) 215lb

http://offroadsubarus.com/showthread.php?t=3107&page=3

Изображение


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!
 13

Вто Май 15, 2012 11:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
То хубаво си ги изтипосал тея амове и пружини Ице,само че амовете не са саморегулиращи се,а доколкото разбрах колегата ще си поръчва и ще сменя избрухтелите си амове със оригинални Токико саморегулиращи се!!! :beer:

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Вто Май 15, 2012 4:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Yco, това решение изглежда много добро за повдигане на "виснали задници" :) Знаеш ли дали могат да се поръчат някъде от тук?

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Вто Май 15, 2012 7:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само в Австралия и околностите за съжаление. Виждал съм обяви за чифт задни AUD $60, от магазини AUD $ 160. Дано някой се сети да ги внася. Аман от меки шкембета. :giggle:
Още малко за загрявка.

Изображение

Изображение

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ndex2.html

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Сря Май 16, 2012 11:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26 am
Мнения: 344
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 X '03, МТ
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Аз съм с Форестър SG 2003g
Днес ми сложиха амове и пружини KYB.
Височината е стандартната каквато си беше.
Амовете ги взех от eBay UK за 166 лв парчето - дойдоха за седмица
Пружините от Косер на 71 лв парчето. - тези ги чаках повече от месец и половина.

Резултат - Отново имам стегната возия, естествено нямам автоматичното ниво регулация,
но за 550 лв имам нови амове + пружини + монтажа.

Според мен да се сложат оригинални амове за 1600 лв на кола, която е 7 до 10 години е безумие, но всеки сам си преценява.

_________________
FORESTER 2.0 MT 92KW MY'03

Сря Май 16, 2012 1:48 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 3:04 pm
Мнения: 202
Местоположение: Стара Загора
Skype: kokinio68
Автомобил: Saab 95 2.0T Тролчо
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Azumi написа:
Аз съм с Форестър SG 2003g
Днес ми сложиха амове и пружини KYB.
Височината е стандартната каквато си беше.
Амовете ги взех от eBay UK за 166 лв парчето - дойдоха за седмица
Пружините от Косер на 71 лв парчето. - тези ги чаках повече от месец и половина.

Резултат - Отново имам стегната возия, естествено нямам автоматичното ниво регулация,
но за 550 лв имам нови амове + пружини + монтажа.

Според мен да се сложат оригинални амове за 1600 лв на кола, която е 7 до 10 години е безумие, но всеки сам си преценява.



Здравей колега,на теб също и двата задни ама ли ти издъхнаха или единият е здрав?

_________________
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрешното движение може някой да те удари отзад!

Сря Май 16, 2012 3:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 11:21 pm
Мнения: 60
Местоположение: Baden-Württemberg
Skype: -
Автомобил: Forester S-turbo (SF '99)
Рейтинг: 6
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Yco написа:
Само в Австралия и околностите за съжаление. Виждал съм обяви за чифт задни AUD $60, от магазини AUD $ 160. Дано някой се сети да ги внася. Аман от меки шкембета. :giggle:
Още малко за загрявка.

Изображение

Изображение

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ndex2.html



:) не са само в Австралия. Това май са IRONMAN 4x4 с лек лифт около 3,5 cm имат си и представители из Европата ...

http://www.ironman4x4.de/?schraubenfeder,113 тука малко данни от немския им представител SUB001B u SUB002B. Цената, която им искат в ebay-a, е около 200ЕВРО за ос. Якото е, че вдигат товаропоносимостта с 200кг. отзад и ~50кг. отпред :)

http://www.ironman4x4.de/files/96-97.pdf


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Май 17, 2012 8:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
MechMus написа:
:) не са само в Австралия. Това май са IRONMAN 4x4 с лек лифт около 3,5 cm имат си и представители из Европата ...
http://www.ironman4x4.de/?schraubenfeder,113 тука малко данни от немския им представител SUB001B u SUB002B. Цената, която им искат в ebay-a, е около 200ЕВРО за ос. Якото е, че вдигат товаропоносимостта с 200кг. отзад и ~50кг. отпред :)
http://www.ironman4x4.de/files/96-97.pdf


:good:
Много яко...с нетърпение очаквам да увисна отзад.... :giggle:

за фори 2002-2008 дават модели SUB003B-предни и SUB004B задни,
но има забележка: "Not Suitable for Self Levelling Suspension models" то, като се корми, се вади всичко, сега трябва да мислим и някакви по-яки амове... :giggle:

за фори 1997-2001- модели SUB001B -предни и SUB002B - задни

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Чет Май 17, 2012 9:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:58 pm
Мнения: 1021
Местоположение: Варна
Автомобил: Legacy 2.5 MT, 03
Рейтинг: 246
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
за фори 1997-2001- модели SUB001B -предни и SUB002B - задни

Ако се монтират подобни пружини ще трябва ли да се сменят и "стандартните" амове?

_________________
Странно защо на всички новини не пише "платен репортаж".

Чет Май 17, 2012 10:25 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 9:26 am
Мнения: 344
Местоположение: София
Автомобил: Субару Форестър 2.0 X '03, МТ
Рейтинг: 9
Разчитай на мен
Отговори с цитат
kokinio написа:
Здравей колега,на теб също и двата задни ама ли ти издъхнаха или единият е здрав?


Колега заден десен със сигурност не става понеже силно тропаше.
Заден ляв може би има останал ресурс, но не съм абсолютно сигурен.
Още са ми в багажника, ако искаш ще погледна какво е положението и ако си заинтересован може да се разберем нещо.
Аз така или иначе нямам какво да ги правя.
Запазих и оригиналните пружини - ако на някой му трябват.

_________________
FORESTER 2.0 MT 92KW MY'03

Чет Май 17, 2012 10:34 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 67 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор