Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:12 pm



Отговори на тема  [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
 Subaru Forester 2014 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 11:47 pm
Мнения: 2311
Местоположение: Sofia
Автомобил: EA839,MA1.20
Рейтинг: 506
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Щом се кара предимно извънградско, този 2.0 бензин съвсем не става.Дизел или турбо ХТ търси.

Нед Сеп 06, 2015 10:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
мерси за отговорите, ще направя още някой тест драйв с повечко товар за да съм сигурен какво да взема.
За сега клоня към бензин без турбо, доста по-ниска цена, а имаме Мазда 3 2011 105 коня, Мазда 3 2015 120 коня и Пасат комби 2008 150 коня, всичките бензин, и всяка една от тези коли върви супер с 2-ма възрастни, 3 деца и багаж до горе :) Никога не ми се е искало да имат повече мощ, но Субаруто някак си не мога да го преценя от един тест драйв в града понеже е съвсем различна кола, а и е AWD.

Пон Сеп 07, 2015 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:00 am
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Карам "харчещ астматик" от Януари 2014г модел 2.0i. За 32000км от които 2/3 градско и 1/3 извънградско разхода е 9л/100. Мисля не е лош разхода. Не съм имал кой знае какъв проблем при изпреварвания. Карам спокойно и по правилата. Например последното пътуване- трима възрастни и две деца с багажник пълен така че да не виждам в огледалото за обратно виждане- разход 8,4 по компютър- 8,6 според моите изчисления. Скорост според ограниченията по магистралата до морето и след това надолу към Созопол.

Добавка- колата е автоматик CVT.
 27

Вто Сеп 08, 2015 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Мерси за отговорите, все още обмислям кой модел да взема точно. Ще е бензин, но или базовия 2.0, или пък турбото.
А напоследък попаднах на доста писания в Интернет(главно от американски сайтове, но и европейски) относно проблеми с горене на масло, около литър на 2000 км, течове на масло и тн и то на форестери произведени 2014 и 2015. Има ли повод да се притесненявам? :)
А как стои въпросът с поддръжката?
Извинявам се ако вече е дискутирана темата във форума :)

Чет Сеп 10, 2015 1:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ogydogy написа:
Мерси за отговорите, все още обмислям кой модел да взема точно. Ще е бензин, но или базовия 2.0, или пък турбото.
А напоследък попаднах на доста писания в Интернет(главно от американски сайтове, но и европейски) относно проблеми с горене на масло, около литър на 2000 км, течове на масло и тн и то на форестери произведени 2014 и 2015. Има ли повод да се притесненявам? :)
А как стои въпросът с поддръжката?
Извинявам се ако вече е дискутирана темата във форума :)



Колега,

С жена и с кола (ако и Субару) - както случиш. Щом веднъж си се навил - тествай повече и прецени дали си заслужава.
Иначе по мое мнение - по-добре си вземи първо ниво Turbo Forester околкото последно ниво не турбо.
 15

Чет Сеп 10, 2015 6:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Привет Оги,
И моята кола (макар и не Форестър) е със същия мотор, който бе наречен "харчещ астматик" - 2.0i. С Lineartronic ск. кутия.
Софийски градско 8-8,5 лете, зиме 10 - 10,5. Извън града 6,8 - 7,2 с климатик и спокойно каране, а и късмет с приличен бензин :giggle: (това е с товар двама възрастни и две деца + багаж). Когато настъпвам над 130 км./ч., добавя по около литър на всеки 10 км. нагоре.
Колата е на 3 години. До момента не е имало никакви течове на масла, за каквито си чел.
За около 10 000 км. пробег ми "изчезват" ~ 200 гр. масло (карам със синтетика RAVENOL SSO 0W30).
Поддръжка досега - освен дв. масло и филтри, съм сменил само 1 крушка на стопа.

Поздрави и успех в избора на нова кола.

Чет Сеп 10, 2015 6:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:00 am
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
[quote="ogydogy"]Мерси за отговорите, все още обмислям кой модел да взема точно. Ще е бензин, но или базовия 2.0, или пък турбото.
А напоследък попаднах на доста писания в Интернет(главно от американски сайтове, но и европейски) относно проблеми с горене на масло, около литър на 2000 км, течове на масло и тн и то на форестери произведени 2014 и 2015. Има ли повод да се притесненявам? :)
А как стои въпросът с поддръжката?
Извинявам се ако вече е дискутирана темата във форума :)[/quote

Моят е произведен 2013г. За сега не съм установил загуба на масло. И аз четох за проблемите на хамериканците и си проверявам редовно нивото. Поддръжката до сега ми е масло;филтри и предни накладки.

Чет Сеп 10, 2015 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 9:02 pm
Мнения: 5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Liben написа:
Карам "харчещ астматик" от Януари 2014г модел 2.0i. За 32000км от които 2/3 градско и 1/3 извънградско разхода е 9л/100. Мисля не е лош разхода. Не съм имал кой знае какъв проблем при изпреварвания. Карам спокойно и по правилата. Например последното пътуване- трима възрастни и две деца с багажник пълен така че да не виждам в огледалото за обратно виждане- разход 8,4 по компютър- 8,6 според моите изчисления. Скорост според ограниченията по магистралата до морето и след това надолу към Созопол.

Добавка- колата е автоматик CVT.


Вече 3 седмици и аз карам Forester 2.0 CVT 150 коня бензин произведен Август 2015. След около 1000 изминати километри мога да кажа, че съм супер доволен във всяко едно отношение, разход, мощност, комфорт. Добре, че не взех турбо-то, със спестените пари си поръчах всички възможни аксесоари за модела, включително алуминиева кора под двигателя и диференциала, палатка и тн.
Но имам следното питане :) Моето дойде със всесезонни гуми Yokohama Geolandar, които според ревютата в нета не стават за нищо, та въпросът ми е някой от вас дали има същия модел? Дали да ги сменям още сега или да ги държа известно време?

Сря Ное 11, 2015 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Апр 30, 2008 1:30 pm
Мнения: 411
Местоположение: София
Автомобил: XV 2.0i, '12 Lin.; 2 х SVX '93
Рейтинг: 253
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зимни си вземи задължително, според мен.
За лятото стават, само трябва да не прекаляваш със скоростта на мокра настилка.

Честита придобивка и със здраве да си я караш, и да и се радваш! :beer:
Ама традицията е да я покажеш (снимки), иначе не вярваме :giggle:, пък и да си я впишеш в профила...

Поздрави,

Сря Ное 11, 2015 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 11:14 pm
Мнения: 110
Местоположение: Варна
Skype: dimitar.zlatarev
Автомобил: Subaru Forester 2.0D
Телефон: 0888238905
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Първо честито и със здраве да си я караш!
Тази Йокохама е една от най гадните гуми, които съм карал. Много внимавам на дъжд, гарантиран аквапланинг над 120. В Германия карах и със 140-150 на дъжд, но там локви по магистралата няма. Не отричам, че са много издържливи на износване, вече са 30 000км и мисля, че ще изкарат още толкова, но съм намислил да ги махна следващото лято. По камъни бих казал че са корави, за кал също са добри, пуста вода...
Търговецът ми каза, че в Германия повечето си ги карат зимата по градовете, но той винаги си купувал зимни, и мен посъветва така. Сега съм със зимни Континентал и съм много доволен.

_________________
Junghans - Die deutsche Uhr
www.junghanswatches.bg

Сря Ное 11, 2015 11:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 12:53 pm
Мнения: 23
Местоположение: София
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Честито на колегата "ogydogy".
Може ли да споделиш откъде го купи, и какви точно аксесоари поръча.
Това със защитата и палатката ме заинтригува много.
Че съм намислил стария форестър да го правя "високо проходим" и с лебедка, а да купувам нов за семейството.

Чет Ное 12, 2015 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Яну 22, 2014 10:00 am
Мнения: 11
Автомобил: Subaru Forester 2.0
Рейтинг: 27
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Вече 3 седмици и аз карам Forester 2.0 CVT 150 коня бензин произведен Август 2015. След около 1000 изминати километри мога да кажа, че съм супер доволен във всяко едно отношение, разход, мощност, комфорт. Добре, че не взех турбо-то, със спестените пари си поръчах всички възможни аксесоари за модела, включително алуминиева кора под двигателя и диференциала, палатка и тн.
Но имам следното питане :) Моето дойде със всесезонни гуми Yokohama Geolandar, които според ревютата в нета не стават за нищо, та въпросът ми е някой от вас дали има същия модел? Дали да ги сменям още сега или да ги държа известно време?[/quote]

Честито за колата! Пробвал съм Геоландарите в мокър сняг около 15см. С Х-моуд няма проблеми за проходимост, но при киша в града не е много стабилна колата. Както пише и по-горе при дъжд съм малко на тръни
Аз ги ползвам за лятото и съм си взел Нокиан за зимни. То и в упътването за употреба си пише, че ако караш на сняг над няколко см трябва да си предвидиш зимни гуми.

Съб Ное 14, 2015 10:16 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Фейслифта на Форко. Прави впечатление "набутването" на "стандартни" екстри. Скоро трябва да очакваме нов модел


Нед Май 22, 2016 7:51 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най-после LED дневни светлини. :bow:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Нед Май 22, 2016 10:33 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Мнения: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Поста ми е придружен със снимков и документален материал и се очертава да е дълъг.
Целта ми е да информирам потенциални и настоящи клиенти на Субару Моторс за абсолютно неадекватното и нагло отношение и обслужване, което наскоро получих.
Както и за това, как собственик на гаранционен Форестър плаща от джоба си около 1000лв. за да си оправи колата.

Проблемът са прояви още ноември 2015-та, когато в редки случаи при десен завой започнах да чувам почукване отпред в дясно. Не при всеки завай и не при всяка скорост.
Почукването прогресира и февруари 2016-та посетих сервиза на Субару в Бургас. Тогава, при пробно каране с приемчика, колата така и не почука. Не откриха проблем или луфт след като я вдигнаха на повдигач, така че просто си тръгнах.
Март месец обаче, чукането беше вече при почти всеки десен завой със скорост 30 до 50 километра в час и подадена лека до умерена газ. Над 50-60 чукането изчезваше.
Мой майстор огледа и се повози на колата и каза - дясна полуоска или дясно вътрешно каре. Това съвпадна и със моето усещане от къде може да идва проблема.

Обратно в Субару Бургас оставих автомобила за два дни, за да бъда тестван. Все пак гаранцията "на книга" e 3 години, а моя Форестър е на 2год. и 62 000 километра.
Сервизът в Бургас потвърди - чукане има, съмнение за дясна полуска. Но думите им бяха: Ние не можем да вземем отношение по такава гаранционна претенция, трябва да отидеш в София.
Този филм вече го бях играл, когато ми се скъса еко-кожата /няколко страници по-назад в темета/ и отново трябваше да посетя Субару София на Цариградско шосе. Разбирате, че Бургас-София и обратно си е един пълен ден и разходи. Е, отидох.

На 19.05. сутринта бях любезно посрещнат от приемчика в Киа-Субару София на Цариградско шосе. Правим 5 минутно пробно шофиране с едно от момчетата, където на два десни завоя чука отдясно. Питам го: Чу ли? Той: Да, чух го ясно, проблем има.
Оставих колата. След три часа ми звъни приемчикът, за да ми каже, че проблем няма и да си взема колата. Аз се усещам, как започвам да вдигам кръвно.
В сервиза ми обясниха, че не са открили проблем и антомобилът е технически изправен. Поисках да говоря с някои началник. Появи се един мазен и противен наглец, шеф на отдел Гаранционни претенции. Разигра се една грозна сценка, в която аз им обяснявам, че не съм луд и не си измислям.
Че си карам семйството. Че съм пратен от Бургаския сервиз не случайно. Че техният колега /момчето го нямаше, вероятно умишлено/ ясно чу чукането.
Помолих да повозя които и да е от събралите се в залата служители - нямали такава практика.
Бях излязъл извън нерви, споменах адвокат, Господари на ефира, е нищо не ги тротна.
Поисках официален докумен - дадоха ми.

Тогава си казах си, че кракът ми никога няма да стъпи в Субару София.

Офертата на Бургаския Субару сервиз за дясна полуска е 1482лв. Аз съм в бранша на авточасти и си купих същата полуска /нова, оригинална/ за 714лв.
Днес я монтира моя майстор и чукане няма!

Господа, мислете и премислете добре, преди да станета клиенти на Субару Булгария!
Израсходих една купчина нерви и време за да си реша проблем. Както и немалка сума, която щеше да бъде доста повече, ако не бях в този бизнес.

За още по-голяма яснота, прилагам и писменото ми обяснение към приемчика на сервиза на Субару в Бургас /Интер Марина ООД/, което той изрично ме помоли да напиша:

Иване здравей,

Ще се опитам накракто да илюстрирам сагата с моето Субару и проблемната му дясна полуоска.

След като ти диагностицира чукането при десен завой /с лека до умерена газ/, по твоя препоръка и като единствена възможност за гаранционо решение на проблема аз посетих сервиза на Киа - Субару на входа на София. Обясних на приемчикът за проблема, той ме излуша любезно и поиска гаранционата книжка. Ето в този момент усетих първи наченки на проблеми, защото след като видя Интер Марина, започна да се чеше по главата и неохотно спомена, че Интер Марина не са лицензиран /може да казал и официален, не помня/ сервиз на Субару. Извика свой колега, с който се качихме на колата. Карах в прължение на 7-8 минути, чукането се чу два пъти. Момчето потвърди, че ясно го е чуло ясно и нещо действително не е както трябва.

Оставих автомобила и си тръгнах, в очакване на обаждане.

След три часа ми се обадиха, за да ми съобщят, че автомобила е технически изправен и мога да си го взема.

Вече на място, приемчикът най-спокойно ми обясни, че не са установили технически проблем. Колата за тях е без никакви проблеми. Момчето, което возих и чу чукането, отсцъстваше.

Разбира се, аз се опитах да успоря това тяхно становище. Споменах, че това е лудост и аз съм в София единствено заради проблема, който е явен. Поисах да говоря с някой началник.

Приемчика извика шеф на отдел "Гаранционно обслужване". Това е един мазен брадясъл шоп, който буквална ми тегли една майна... В залата имаше 5-6 служителя, поисках които и да е да се качи в колата, за да чуе чукането. Нямали такава практика.

Обясних, че возя семейството си, че ще се консултирам с адвокат. Е нищо не ги трогна. Поисках официален документ със становище относно технически проблем - дадоха ми.

Безкрайно ядосан, просто си тръгнах по обратния път за Бургас.

Нямам нерви и време за събиранe на Екпертна комисия и завеждане на иск срещу Субару България.

Ще се постарая обаче, да запозная потенциалните и настоящи ползватели на Субару за моя проблем, чрез форума.

И послесно, не мисля, че реакцията на софиянци е от некадърност. По скоро от нежелание. Вероятно тук вашите взаимоотношения играят някаква роля, това разбира се не ме интересува.


Поздрави,

Георги Йорданов


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тук наляхме масло за диферинциала.
Изображение

Вто Юни 21, 2016 9:15 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SUBARUFORESTER XT написа:
Някой имал ли е проблем със салона на новия Фори?По-точно с кожата!
Загледах се в шофйорската седалка,стори ми се че съм надрал леко кожата с копчетата на дънките си-натиснах я леко и се оказа че кожата е сцепена на няколко места сякаш не е естествен материал-ПОТРЕСЕН СЪМ!
Нито съм много тежък,нито съм някакъв мърляч-рнапротив,а и резултата очевидно не е заради експлоатация ,тъй като се е нацепила на няколко места ,сякаш е някаква китайска реплика!
Някой запознат ли е това естествена кожа ли е или синтетика!Конците,които се подават ми приличат на някаква мушама!
Модела е с полукожения салон!Именно грубата кожена част на седалкаа отстрани се е нацепила!
Карал съм и хонда и лексус-салоните не са мърдали с години!
Преди време Subaru ме впечатляваше с така запазения и стегнат салон на някои модели отпреди 5-8 години,които стояха непокътнати на дори 5-6 годишни коли!
Дали моя случай е някаква жалка случайност или......ТЦТЦТ
ПОТРЕСЕН!
Колата е на няма и 1,5години!
Гаражна!
Нова кола в гаранция-да я претапицирам заради дефект!?!?!?!!??!
Дали гаранцията го покрива???
...или да не задавам риторични въпроси....поне за нашите ширини.... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) :cry: :cry: :cry: :cry:



За съжаление трябва да кажа, че след 2 години и половина и при мен се появи този проблем.
Седалката просто се нацепи - тази откъм шофьора (явно защото е често използвана).
Некачествен материал според мен ( седалката е мита само с вода, без никакъв препарат).
Както се казва отминаха добрите времена с направата на "вечни" интериори - глобализация и при Субару :shock:

Смятам, че няма смисъл да си губя времето с искане за гаранция.

Поздрави

Вто Дек 06, 2016 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А защо да няма смисъл?
Аз съм с платнен салон и за сега нямам проблеми,но по принцип частичната кожа е винил,
а явно е евтин. Няма начин да не го покрие гаранцията.
От вас си зависи.
Карах Хонда с частично кожен салон и си беше винил,но много качествен.
Тъпо е Субару да пада под качеството на Тойота,но май е факт.
Вярно,че нашият дилър на Кия може да се опъне,но може да се попише на Субару корп, които се отъждествяват с марката.Гаранцията е за всичко.
Не може кола на 1,5 години да проявява такива елементарни дефекти.
Е освен ,ако не сте над 100 000 км. :cry:

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Дек 06, 2016 10:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 656
Местоположение: София
Автомобил: WRX 2001
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
А защо да няма смисъл?
Аз съм с платнен салон и за сега нямам проблеми,но по принцип частичната кожа е винил,
а явно е евтин. Няма начин да не го покрие гаранцията.
От вас си зависи.
Карах Хонда с частично кожен салон и си беше винил,но много качествен.
Тъпо е Субару да пада под качеството на Тойота,но май е факт.
Вярно,че нашият дилър на Кия може да се опъне,но може да се попише на Субару корп, които се отъждествяват с марката.Гаранцията е за всичко.
Не може кола на 1,5 години да проявява такива елементарни дефекти.
Е освен ,ако не сте над 100 000 км. :cry:



Колега,

Вижте постовете от последните 3 страници. Не смятам, че по принцип ще се приеме тази гаранция.
Познавайки горе долу положението с представителството, дори и да успея да ги накарам да я поправят,
(след доста нерви и загуба на време, което за мен е ценно) пак няма да има ефект - те ще си останат същите.
И дори съм сигурен, че ще направят така, че вече да не поправят от тук нататък такива проблеми - лично мое мнение

Сря Дек 07, 2016 7:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Дек 26, 2015 10:17 am
Мнения: 807
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback B14 3.6
Рейтинг: 492
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Решат ли да откажат гаранция, няма какво да ги накара да си променят решението. Имам случай с Нисан Кашкай, изкаран от магазина, след около 30-40 000 км му се протри волана. След много преговори с Мавро ВМ (дилърът на Нисан във Варна) гаранция беше отказана и беше посочена определена точка от гаранционната книжка, касаеща агресивни препарати по автомивките. Нищо, че от J10-ките преди фейслифта 80% от воланите са изтрити още на 50 000 км, което си е производствен дефект за мен. Същото беше и с гумираната козирка над клъстера - обвиниха препаратите по автомивките и до там. Нищо, че Меганчето ми ходи по същите мивки, чистят го със същите препарати и има същата козирка с гумирано покритие на 13 години вече в перфектно здраве. И воланът не е изтгрит. Това не им пречи да откажат гаранция, позовавайки се на клауза от гаранционните условия, а ти иди доказвай, че не е ходила по автомивки.

Сря Дек 07, 2016 8:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Фев 05, 2014 9:55 pm
Мнения: 45
Автомобил: Forester XT
Рейтинг: 22
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
kerekovski написа:
Решат ли да откажат гаранция, няма какво да ги накара да си променят решението.


Точно така е! Добър адвокат, дело и съд е хипопетичен вариант...

Днес трудно си заключих колата. Рано сутринта на -6 градуса, след два километра градско, заключих колата от може би десетия опит.
Сякаш като стоплих ключа в дланите си, едва тогава натискането на копчето даде резултат.
Дали да сменя батерията в ключа? Или нещо друго ме ебава? Този номер ми го прави за втори път, когато не я карам няколко дни и е студено.

Нед Дек 18, 2016 8:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 424 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор