Отговори на тема  [ 32 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Subaru Forester на лед: текстилни/течни/обикновени вериги? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря много за ценния 5-центов (стотинков) ъпдейт по темата! ;)

Проблема, за който писах в първия постинг на тази тема при мен се получи основно заради неопитността на задкормилното устройство с първата му до момента 4x4 кола купена преди 2 дни и не добрите гуми.

В последствие купих:
- 1 брой от този спрей "течни вериги" да го има за зор за ман +
- много качествени австрийски вериги за 60 лв, които седят навити върху бутилката на газовата отзад +
- много качествени гуми на супер добра цена.

Лични вчепетления след известно време каране с новата екипировка по планините: :D
1. с качествени и хубави гуми веригите са излишни - само ми пазят страх, че ги имам все пак отзад в багажника.
2. (със забележката че досега подобна зловеща поледица, като описаната в първия постинг не съм имал) на практика се оказва, че с хубави зимни гуми мини танка няма никаква нужда от вериги

P.S. Искам да поясня, че шиповете на гумите НЕ съм ги слагал разбира се.

Чет Фев 07, 2013 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 8:53 pm
Мнения: 110
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Legacy 2.5 GX AT 2001
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей колега. :)

Забелязах темата която си отворил, зачетох я и изборът ти на гуми ми направи впечатление. :good:
Тръгнах да се ровя по сайтове дали мога да намеря за моето Legacy същите гуми, но с размери 205/55 R16 За съжаление обаче, на този етап удрям на камък. Бих искал да питам има ли такъв размер изобщо, откъде да се снабдя и естествено на каква цена. :idea:
Благодаря предварително. :) :beer:

Пет Фев 08, 2013 12:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 10:48 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback B12, 2.5, AT, 1999
Рейтинг: 118
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
"Да си дам и аз моите 5 ст по темата":

Веригите помагат на лед, защото налягането в контактната зона е достатъчно голямо за да РАЗТОПИ леда и да се забие веригата.
При колите това става при температури не по-ниски от около -15'C ~ -20'С, в зависимост от тежестта на автомобила и дебелината на веригите.

Вто Окт 14, 2014 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
С тези гуми дето си поръчал веригите ще си ръждясват в багажника.Ако пък ги ползваш редовно май ти трябва друга джипка ;)


днес си продадох форито на нов колега във форума и наистина искам да потвърдя думите на Greg4o - форито с качествени зимни гуми няма нужда от вериги - днес извадих веригите от багажника ми след като преседяха там 2 години без да съм ги ползвал нито 1 път :) :cool: :good:

След доста обиколки по снегове и ледове по планините за тези 2 години, даже миналата зима с 40-50 см сняг общо (новонавалял 20см) ползвах форито да си правя пъртина по черните пътища из Деветашкото плато за да карам след това скиджоринг с кучетата ми :D

https://www.youtube.com/watch?v=yzdjnb3IVHE
https://www.youtube.com/watch?v=-y98Sf0R1RU

Сря Окт 15, 2014 10:43 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Малко та избутам темата... Изчетох всичко, но все пак да питам, някой има ли опит с текстилни вериги на фирмата:

HUSKY - https://www.avto.bim.bg/Tekstilni-verig ... 69480.html

или

MULTIGRIP - https://www.avto.bim.bg/Tekstilni-verig ... 62031.html

От коментарите разбрах, че има всякакви... Здрави, слаби, с различни сцепления... Сега вече сме 2018-та, надявам се технологиите са се развили, пък и Husky, като цяло са известна марка за планинска екипировка. А от avto.bim са дали добри цени, от които се чудя дали да не се възползвам :)

П.С. Тези също ги заглеждам... Но си е баш верига - https://www.avto.bim.bg/Verigi-za-snqg- ... 69437.html

Сря Фев 21, 2018 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не разбирам въпроса.
1.Искаш да спестиш от зимни гуми?
2...............подпомогнеш зимните си гуми в по-тежки условия?
3. Друго? :-?
Ако е първото, то за какво ти е това Субару? За да се излагаш като тарикат с Х5 ,с летни гуми щот е джип?
Ако е второто,то ако я докараш до там да ти трябват вериги,НЕ са тези дето ще ти помогнат. За пример последната среща в Узана.
Ако греша ще поема критиката.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Фев 21, 2018 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чета и се чудя във БМВ форума ли съм? :giggle:
То сняг няма да се накефим, та чак до вериги сме я докарали - за какво сме си купили Субару тогава...

Сря Фев 21, 2018 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ок, де... Нека дам малко повечко детайли...

С чисто нови гуми съм General Snow Grabber 205/70/15 (на 3000 км.), перфектни са.

Ходя често до един заслон в Рила, половината път е през гората и по-голямата част слънце не огрява, като от там буквално само аз минавам, но има две много опасни места с наклон към пропаст. На горе лесно, ама на долу, вече два пъти особено единия път си казах "край", все пак издрапах, но на истина риска да падна е голям, а последиците ще са доста тежки, както за колата така и за мен (хората ги изкарвам, че ако се въргалям на долу, поне сам да съм...).

Та това е положението, в първия момент, като отивам на горе, минавам през "нов" сняг, има сцепление, но ако на следващия ден, не е валяло нов или много малко, си карам вече по лед, точно защото зимата ни е слабичка и през деня се качват температурите и след това стяга и става лед...

Също така питам специално за текстилните, тъй като се слагат по-лесно, което за мен е плюс, тъй като си имам и физически ограничения на тялото...

П.П. Това, ми е второто Субару и на истина до сега не съм имал нужда да слагам вериги :)

Чет Фев 22, 2018 3:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стани, точно за лед е единственият смисъл - знаеш. Особено, ако ходиш редовно, както колегата LGI си знаеш добре опасните места. И аз съм се замислял, ама първо ще пробвам с течни как е.... само да има сняг и лед, че напоследък трудно намирам по обичайните маршрути...

@LGI - с течни пробвал ли си? Твърдят, че ставали за 1-2 км...

Няма да забравя, как веднъж слизах от Златните Мостове... с астрата... бях сложил вериги. Надолу, точно преди да се стигнат първите къщи има една права... не знам какво беше ставало, но там беше стъкло и по канавките отляво и отдясно намятани коли - Х6 имаше и 2-3 джипа дори - поне 20 коли бяха... аз си спрях спокойно - викам помощ имате ли нужда - човекът вика - бягай бързо, докато не е дошъл следващия, че ще те отнесе.
Та в такъв момент и със Суби да си - знаем - няма ли сцепление :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Фев 22, 2018 7:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дано не се е засегнал някой, но поста ми беше по скоро на майтап и затова препратката към БМВ :D
Май от уикенда ще ни огрее с малко сняг и студ, че тази зима е :facepalm:

Чет Фев 22, 2018 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Дано не се е засегнал някой, но поста ми беше по скоро на майтап и затова препратката към БМВ :D
Май от уикенда ще ни огрее с малко сняг и студ, че тази зима е :facepalm:


Ей тоя уикенд го чакаме всички с нетърпение. Тази зима ми е първата с Fori и още не съм срещнал достатъчно дълбока преспа да му пробвам максимума до степен закъсване. Ако не е тоя уикенд - няма да е таз зима,че от Март дават 20 гр.
А иначе конкретно по темата - аз съм привърженик на инвестицията в нови, възможно най-хубави зимни гуми. При задвижването, което имат колите ни, по-разумният вариант е да се дават едни 150-200 лв. разлика на комплект гуми, които се дават веднъж на 3 г., отколкото да се купуват по-евтини гуми и да се дават пари за какъвто и да е тип вериги, спрейове и т.н.
И не на последно място - важно е и задкормилното устройство, че и най-добрите гуми не компенсират неадекватното поведение зад волана.

Чет Фев 22, 2018 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Споку... другата седмица трябва да има и преспи и мреспи и всичко

Чет Фев 22, 2018 10:41 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор