Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:52 pm



Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Subaru Forester на лед: текстилни/течни/обикновени вериги? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря много за ценния 5-центов (стотинков) ъпдейт по темата! ;)

Проблема, за който писах в първия постинг на тази тема при мен се получи основно заради неопитността на задкормилното устройство с първата му до момента 4x4 кола купена преди 2 дни и не добрите гуми.

В последствие купих:
- 1 брой от този спрей "течни вериги" да го има за зор за ман +
- много качествени австрийски вериги за 60 лв, които седят навити върху бутилката на газовата отзад +
- много качествени гуми на супер добра цена.

Лични вчепетления след известно време каране с новата екипировка по планините: :D
1. с качествени и хубави гуми веригите са излишни - само ми пазят страх, че ги имам все пак отзад в багажника.
2. (със забележката че досега подобна зловеща поледица, като описаната в първия постинг не съм имал) на практика се оказва, че с хубави зимни гуми мини танка няма никаква нужда от вериги

P.S. Искам да поясня, че шиповете на гумите НЕ съм ги слагал разбира се.

Чет Фев 07, 2013 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW

Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 8:53 pm
Мнения: 110
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Legacy 2.5 GX AT 2001
Рейтинг: 11
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей колега. :)

Забелязах темата която си отворил, зачетох я и изборът ти на гуми ми направи впечатление. :good:
Тръгнах да се ровя по сайтове дали мога да намеря за моето Legacy същите гуми, но с размери 205/55 R16 За съжаление обаче, на този етап удрям на камък. Бих искал да питам има ли такъв размер изобщо, откъде да се снабдя и естествено на каква цена. :idea:
Благодаря предварително. :) :beer:

Пет Фев 08, 2013 12:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 10:48 pm
Мнения: 116
Автомобил: Outback B12, 2.5, AT, 1999
Рейтинг: 118
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
"Да си дам и аз моите 5 ст по темата":

Веригите помагат на лед, защото налягането в контактната зона е достатъчно голямо за да РАЗТОПИ леда и да се забие веригата.
При колите това става при температури не по-ниски от около -15'C ~ -20'С, в зависимост от тежестта на автомобила и дебелината на веригите.

Вто Окт 14, 2014 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 11:39 am
Мнения: 120
Местоположение: Sofia, Bulgaria
Автомобил: Subaru Forester 2.0X 5MT
Телефон: 0898412770
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Greg4o написа:
С тези гуми дето си поръчал веригите ще си ръждясват в багажника.Ако пък ги ползваш редовно май ти трябва друга джипка ;)


днес си продадох форито на нов колега във форума и наистина искам да потвърдя думите на Greg4o - форито с качествени зимни гуми няма нужда от вериги - днес извадих веригите от багажника ми след като преседяха там 2 години без да съм ги ползвал нито 1 път :) :cool: :good:

След доста обиколки по снегове и ледове по планините за тези 2 години, даже миналата зима с 40-50 см сняг общо (новонавалял 20см) ползвах форито да си правя пъртина по черните пътища из Деветашкото плато за да карам след това скиджоринг с кучетата ми :D

https://www.youtube.com/watch?v=yzdjnb3IVHE
https://www.youtube.com/watch?v=-y98Sf0R1RU

Сря Окт 15, 2014 10:43 am
Върнете се в началото
Профил ICQ WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Малко та избутам темата... Изчетох всичко, но все пак да питам, някой има ли опит с текстилни вериги на фирмата:

HUSKY - https://www.avto.bim.bg/Tekstilni-verig ... 69480.html

или

MULTIGRIP - https://www.avto.bim.bg/Tekstilni-verig ... 62031.html

От коментарите разбрах, че има всякакви... Здрави, слаби, с различни сцепления... Сега вече сме 2018-та, надявам се технологиите са се развили, пък и Husky, като цяло са известна марка за планинска екипировка. А от avto.bim са дали добри цени, от които се чудя дали да не се възползвам :)

П.С. Тези също ги заглеждам... Но си е баш верига - https://www.avto.bim.bg/Verigi-za-snqg- ... 69437.html

Сря Фев 21, 2018 7:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не разбирам въпроса.
1.Искаш да спестиш от зимни гуми?
2...............подпомогнеш зимните си гуми в по-тежки условия?
3. Друго? :-?
Ако е първото, то за какво ти е това Субару? За да се излагаш като тарикат с Х5 ,с летни гуми щот е джип?
Ако е второто,то ако я докараш до там да ти трябват вериги,НЕ са тези дето ще ти помогнат. За пример последната среща в Узана.
Ако греша ще поема критиката.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Фев 21, 2018 10:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Чета и се чудя във БМВ форума ли съм? :giggle:
То сняг няма да се накефим, та чак до вериги сме я докарали - за какво сме си купили Субару тогава...

Сря Фев 21, 2018 10:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 10:51 pm
Мнения: 112
Местоположение: София
Skype: forestvibration
Автомобил: Forester '99 125
Телефон: 0885580786
Рейтинг: 43
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ок, де... Нека дам малко повечко детайли...

С чисто нови гуми съм General Snow Grabber 205/70/15 (на 3000 км.), перфектни са.

Ходя често до един заслон в Рила, половината път е през гората и по-голямата част слънце не огрява, като от там буквално само аз минавам, но има две много опасни места с наклон към пропаст. На горе лесно, ама на долу, вече два пъти особено единия път си казах "край", все пак издрапах, но на истина риска да падна е голям, а последиците ще са доста тежки, както за колата така и за мен (хората ги изкарвам, че ако се въргалям на долу, поне сам да съм...).

Та това е положението, в първия момент, като отивам на горе, минавам през "нов" сняг, има сцепление, но ако на следващия ден, не е валяло нов или много малко, си карам вече по лед, точно защото зимата ни е слабичка и през деня се качват температурите и след това стяга и става лед...

Също така питам специално за текстилните, тъй като се слагат по-лесно, което за мен е плюс, тъй като си имам и физически ограничения на тялото...

П.П. Това, ми е второто Субару и на истина до сега не съм имал нужда да слагам вериги :)

Чет Фев 22, 2018 3:26 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Стани, точно за лед е единственият смисъл - знаеш. Особено, ако ходиш редовно, както колегата LGI си знаеш добре опасните места. И аз съм се замислял, ама първо ще пробвам с течни как е.... само да има сняг и лед, че напоследък трудно намирам по обичайните маршрути...

@LGI - с течни пробвал ли си? Твърдят, че ставали за 1-2 км...

Няма да забравя, как веднъж слизах от Златните Мостове... с астрата... бях сложил вериги. Надолу, точно преди да се стигнат първите къщи има една права... не знам какво беше ставало, но там беше стъкло и по канавките отляво и отдясно намятани коли - Х6 имаше и 2-3 джипа дори - поне 20 коли бяха... аз си спрях спокойно - викам помощ имате ли нужда - човекът вика - бягай бързо, докато не е дошъл следващия, че ще те отнесе.
Та в такъв момент и със Суби да си - знаем - няма ли сцепление :pardon:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Фев 22, 2018 7:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дано не се е засегнал някой, но поста ми беше по скоро на майтап и затова препратката към БМВ :D
Май от уикенда ще ни огрее с малко сняг и студ, че тази зима е :facepalm:

Чет Фев 22, 2018 8:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Дано не се е засегнал някой, но поста ми беше по скоро на майтап и затова препратката към БМВ :D
Май от уикенда ще ни огрее с малко сняг и студ, че тази зима е :facepalm:


Ей тоя уикенд го чакаме всички с нетърпение. Тази зима ми е първата с Fori и още не съм срещнал достатъчно дълбока преспа да му пробвам максимума до степен закъсване. Ако не е тоя уикенд - няма да е таз зима,че от Март дават 20 гр.
А иначе конкретно по темата - аз съм привърженик на инвестицията в нови, възможно най-хубави зимни гуми. При задвижването, което имат колите ни, по-разумният вариант е да се дават едни 150-200 лв. разлика на комплект гуми, които се дават веднъж на 3 г., отколкото да се купуват по-евтини гуми и да се дават пари за какъвто и да е тип вериги, спрейове и т.н.
И не на последно място - важно е и задкормилното устройство, че и най-добрите гуми не компенсират неадекватното поведение зад волана.

Чет Фев 22, 2018 10:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Мнения: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Споку... другата седмица трябва да има и преспи и мреспи и всичко

Чет Фев 22, 2018 10:41 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор