Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:16 am



Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Грешка, светят ESP+CHEK+CRUISE и няма отърване 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
немога да повярвам , че тази грешка се появява само при мен. едва ли ще ходя да купувам нов акумолатор само за да се уверя че пак я има:) за сега клоня към сваляне на газовото. От хубава кола да направиш бангия е щуротия според мен.

Вто Юни 10, 2014 11:12 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж някой колега да ти я прочете с ELM327. Последната ти грешка може да не е свързана с газовото. Може да е 2102 или да означава че има несъответствие с отчетения разход и намаляването на бензина в резервоара.

Вто Юни 10, 2014 6:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 1:55 pm
Мнения: 843
Местоположение: Шумен
Автомобил: 2008 Tribeca 3.6
Рейтинг: 186
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, аз така и не разбрах каква грешка ти дава тая кола. Бедна или богата смес, ламбда сонда???? Напиши номера на грешките поне. Да не би да са ти махнали катализатора и затова да ти светва от време на време.
Тези новите газови уредби и на романо и на ловато си взимат директно информация от ОБД-то (от бензиновия компютър) на колата и не би трябвало да ти светва заради бедна или богата смес!

Съвета ми е купуваш си един телефон с андроид (ако нямаш де) и си купуваш един OBD bluetooth adapter, инсталираш си Torque на андроида и си четеш и чистиш грешките дори и в движение. Аз съм го играл тоя филм заради свален катализатор.

Сря Юни 11, 2014 5:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ами колеги аз не съм чак такъв специалист по газовите уредби за да ви кажа коя е грешката. това е наистина удобство да си чистиш грешките през блутут и ще взема един андроид. След като обд2 чете директно ламдасондата, защо докато карам на газ ми свършва бензина? колата е оставена в друг сервиз за да чуя друго мнение.

Чет Юни 12, 2014 6:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 6:18 am
Мнения: 36
Местоположение: софия
Автомобил: Форестър 2.0 МТ
Телефон: 0896633459
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
mitoo написа:
това е наистина удобство да си чистиш грешките през блутут и ще взема един андроид. ........-защо докато карам на газ ми свършва бензина?.

-От 30 години се занимавам с електроника и повече от 20 конкретно с автомобилна електроника, обучил съм, няколко,.- вече добри специалисти в тази област,.Първото и най важно нещо което сум ги учил е!!!!
ЧЕТЕНЕТО НА ГРЕШКИ НЕ Е ДИАГНОСТИКА - ТРИЕНЕТО НА ГРЕШКИ НЕ Е РЕМОНТ!!!!
-За да "реве" двигателният контролер, за нещо си....то значи затова трябва да има реална причина, което ще рече че проблема трябва да се обследва обстойно и сериозно.
-Ако тругнеш да се ориентираш единствено и само по грешките записани в контролера то неминуемо ще удариш на камък, във дианостично калибриращата апаратура(ПРАВИЛНАТА) за субару , не някакви си елмчета и обд скенерчета дето всеки е повлякъл някакво кабелче, че и с блутуут и се прави на капацитет :D ....има богат набор от лайв дата, живи данни в реално време, както и опции за настройки и адаптации на определени елементи възли изпълнителни и информативни елементи по електронно механичната система на автомобила!
-Да ама кой да гледа там,.... и ако случайно почне да гледа , дали разбира какво се случва??
-Автомобилът ти има газова система, тоест една добавена (пришита) към фабричните системи нова горивана система със съоветната електроника и механика......-иначе казано още няколко предпоставки за дефекти и нещастия дулжащи се на некадърен монтаж,лоши връзки по ел инсталацията, прекарани по неправилно мястокабели- окабеляване на газ инсталацията. и тъй нататък..не на последно място и некоректна настройка и калибриране на самата газова система.
-Айде че много дълго стана....-просто си попаднал на Не-можещи газификатори :idea:
-И в края , защо изчезва бензина по време на работа на газ????? Това е недопустимо, той не може да се "изпари" , или смесва горивата или приборът-бензиномера се ориентира не от сондата в резервоара а от изминатите километри(тоест таблото пресмята по алгоритъм)..но за субару не съм виждал да правят тази глупост! Пресмятане на разхода по километрите е френска измислица по пежо и ситроен :D
-Дано да си попаднал на добри специалисти в новия сервиз и да си решиш проблемите.....
-поздрави и успех...........

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0876 294571

Чет Юни 12, 2014 8:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При ловато газова каквато имам аз има такава безумна екстра -extra fuel , която впръсква и бензин в по-високите обороти ако колата клекне или винаги когато се даде кик даун , каква става сместа между бензин и газ и как детонира идея си нямам :D ,ма щом са го измислили хората значи има някаква идея и тогава карайки на газ , леко полеко си заминава и безина, в моя случай Стоян( газаджията от Пловдив )я загаси поради нецелесъобразност.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Юни 12, 2014 8:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не си попаднал на добър монтажен сервиз, надявам се сега да я оправят и да нямаш повече проблеми

Пет Юни 13, 2014 2:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами смених сервиза, мисля че изгубих гаранцията заради това, но и аз се надявам да е дошъл края на болежките.
Ебаси и мазохизма иначе:)
Доколкото разбрах грешката е била неразпознаване на положението на дроселовата клапа.

Вто Юни 17, 2014 10:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 20, 2013 9:15 pm
Мнения: 48
Автомобил: Субару Форестър 2.0 МТ 2001
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз бях в подобна ситуация. По-добре да смениш сервиза и да ти решат проблема отколкото да си късаш нервите.

Чет Юни 19, 2014 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колеги вече 2000 хиляди километра щастливо пътуване на газ

Смяната на сервиза даде резултат
 15

Вто Юли 22, 2014 9:44 am
Върнете се в началото
Профил
Пресен - пресен

Регистриран на: Пон Юли 21, 2014 3:21 pm
Мнения: 2
Skype: gogan66
Автомобил: Subaru Forester 2009,AT
Телефон: 0887475330
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Преди 2 дена на плажа във Варна ме заговори колега също със газифицирано Фори и също спомена за светещи лампи по таблото.Неговата кола май беше внос от Щатите. Аз карам с Виалле, няма проблеми с лампи и пъргавина ама гори бая. Питам ви колеги 16-17 градско с автоматична кутия и с климатик нормални ли са????? Задръстванията при нас не са кой знае какви и не се напъвам много по светофарите ама газта заминава . Бензин не пипа (съвсем малко като пали) щото такава си му е идеята на това газово.

Вто Юли 22, 2014 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ами колега ако знаеш колко гори на бензин, добави до 20% отгоре и ще разбереш дали е нормално:)
Аз когато купих моя форестер беше на 7 километра и гореше 18-20/100 бензин. За градски цикъл с непрекъснати спирания и тръгвания заради кръстовища и т.н. е съвсем нормално. Веднъж се заприказвах с един колега с форестер от щатите 2,5 без турбо 175 к.с. + газ течна фаза и той сподели , че 17/100 газ му е нормалния разход.
Освен това доколкото знам газовата уредба може да се направи да ти гори и 25/100 ако поискаш:)
При мен докато светеха лампите гореше 18/100 газ + бензин

Чет Юли 24, 2014 11:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Грешка 488

скапано романо

проблем с катализатора, от какво ли го дава?

Вто Юли 29, 2014 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Напуснал форума
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 12, 2010 6:46 pm
Мнения: 1100
Местоположение: София
Skype: xxx
Автомобил: Legacy 2,0 AT
Телефон: 0889808309
Рейтинг: 308
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoo написа:
Грешка 488

скапано романо

проблем с катализатора, от какво ли го дава?


Колега,488 е проблем с ЕГР-а, а твоята е 420 проблем с катализатора,решението е,ако пак даде същата грешка,да го премахнеш и се постявя 2-рата ламбда на дистанционна втулка. Не ти е проблема в Романото,смесите вече са ти ОК. сега остава да си решиш проблема и с катализатора и ще си управляваш автомобила безпроблемно в следващите 100к. км. поне ;)

_________________
http://www.dek.bg/main.php

Сря Юли 30, 2014 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега благодаря ти за предложението но си яко в грешка.
Катализатора няма от какво да избуши за 33 000 км карано с безоловни бензини. Започна ли да окипазявам колата по-добре да си взема някой скапан турски фиат или ситроен и да знам че карам бангия.
Проблема го реших току що.
Както споменах по-рано на два пъти ми я даде грешката след запалване с полуразтоварен акумулатор. Обяснявам си го с нисък стартов ток, скапаното романо явно е чувствително към токови катаклизми и бум грешка. Тъй като доколкото разбрах не може да си направи чек понеже изчаква чека на субару компа и ми го сбъгясва . Отидох на сервиз за акумулатори и като натовариха панасоника и той сдаде както уж беше зареден.
От днес Форката е с чисто нова Varta AVG 70 mach. сух, за коли със старт стоп система и трябва да ти кажа , че не вярвам близките една - две години да да се появи кирливата грешка.
простете за езика ми, ама бях на път да си разкарам хубавата кола по предтекст , че е изхабена.

А някъде из щатите чета в момента субару препоръчва на американците да си сменят акумулатора на всеки 4 години

Сря Юли 30, 2014 4:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте колеги
За съжаление грешката се появи наново, сега ходя при друг газаджия който се оказа , че има същият проблем само, че на тойота ландкрузер.
Човекът е явно доста технически грамотен и ми обясни , че на новите японски коли светне ли чека, задължително се изключва и есп-то, съответно и автопилота ако има такъв. Та тройната грешка се получава понеже е дало грешка в чека, другите две са в последствие. По- лошото е , че грешката не е заради газовото, оказа се , че може да я даде и на бензин. А самата грешка последно прочетена е лоша работа на катализатора. На дълъг път на газ изпускателната система се нагрява се нагрява до по висока температура отколкото при работа на бензин, което води до прегряване на катализатора, и понеже японските коли са с по прецизни настройки от към еко изискванията, датчика в катализатора дава грешката. Лошото е ,че като изстине катализатора грешката не се маха сама. Човекът ми включи някаква чистачка на грешки която две секунди след появата на грешката я чисти автоматично.

Аз искам да попитам, понеже е възможно да е попаднало нещо в катализатора което да го запушва и за това да се нагорещява повече, прави ли се някъде профилактика на катализатор като почистване продухване или нещо подобно?

Пет Дек 11, 2015 11:46 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 07, 2014 11:02 am
Мнения: 19
Автомобил: Forester 2.0 XT 2003
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Мда, иначе газаджията (при когото те посъветваха да отидеш) от предните постове беше "яко в грешка"... Добре е да има и такива теми, в които на някой му се дава безплатен съвет, той го игнорира "информиранО" и после, "Колеги, оказа се ..., помагайте". Очевидно имаш грешен подход към нещата, та дано тая тема те светне малко. Успех! =D> :good: :idea:

Пон Дек 14, 2015 9:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Мнения: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега наистина грешката я даде веднъж в гърция след падане на акумулатора. Тогава за късмет един грък със и той форестер ми даде ток и светнаха лампите та реших че идва от тока. Е след две години ходене по мъките и смяна на три сервиза нещата се разясниха. Колкото за съвета на колегата на когото казах че е "яко в грешка" бъди сигурен, че хич не беше безплатен след като съм минал през сервиза му. Проблема си е излизше отново и отново което значи, че не е бил решен.
Но това е минало, сега ме интересува само прави ли се профилактика на катализатор изобщо.

Пон Дек 14, 2015 6:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 4:35 pm
Мнения: 225
Местоположение: София
Skype: expert.motors
Автомобил: Forester SH 2.5XS, AT
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега mitoo, за съжаление не си единствения с този случай... Снощи както си карах по Околовръсния намалявайки преди светофар колата ми леко заби нос освятка се таблото и чак помислих, че е загаснала. Чека отначалото мигаше заедно с CRUISE ,но после остана да свети заедно с VDC. Неправилно си оплюл Романото, аз съм с Vialle LPI, направи го на газ, но след гасене и палене лампите си останаха дори и само на бензин. Явно е, че ще се ходи на диагностика. Ако напишеш в Гугъл "flashing cruise control light subaru forester" ще видиш колко много мнения има, не само за Форестър, но и за повечето други модели. Има мнения от ъпдейт на софтуера при дилър до всевъзможни други вакуумни, Ламбда и други проблеми. https://youtu.be/q2QL4TKStDw
Ще отида да прочетат и газта и бензина и ще пиша. Явно радостта ми от колата и по-специално от газта беше кратка... ](*,)

_________________
www.expertmotors.bg

Нед Мар 13, 2016 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 10:46 am
Мнения: 158
Местоположение: София
Автомобил: Forester SH 2.5X Premium 2011, AT
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, много вероятно е грешката да е р0420 Catalyst System Efficiency below Threshold. Явно е често срещана при ГИ. При мен се случва да светне сравнително рядко (половин година) за последните дестет дни обаче светна два пъти. Опитвам се да хвана логика, но е трудно. Като цяло го "лекувам" така: изчистване на грешката с елм, превключване на бензин и излизам на магистралата да издуха хубаво. Пиши дали при теб ще покаже същата грешка.
Поздрави

_________________
https://promachines.bg/

https://www.facebook.com/Promachines.tools.bg/

Нед Мар 13, 2016 11:55 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор