Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:41 pm



Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Работна температура 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 5:34 pm
Мнения: 115
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5xt 05
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Със сигурност не е от термостата или водната помпа. Такива са си. Vizor ми беше свалил температурата за включване на перките, това помага много, но за съжаление не решава проблема. На бензин колата се държи доста по добре, макар че по мои наблюдения, прага до който се държи температурата е до около 34 градуса външна такава.
И при мен беше същото като при теб. 38 градуса външна температура, климатик и яко газ. За малко да я вкарам в "лютеницата "....
Както писах в предния пост, сега гледам доста по рядко температурата, но пък сравнявайки двата радиатора, то втория е 2 пъти по голям...

Нед Авг 29, 2021 7:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Огледай всички маркучи и радитора за течове , според мен тече и дърпа въздух от някъде.

Нед Авг 29, 2021 8:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
delf написа:
Със сигурност не е от термостата или водната помпа. Такива са си. Vizor ми беше свалил температурата за включване на перките, това помага много, но за съжаление не решава проблема. На бензин колата се държи доста по добре, макар че по мои наблюдения, прага до който се държи температурата е до около 34 градуса външна такава.
И при мен беше същото като при теб. 38 градуса външна температура, климатик и яко газ. За малко да я вкарам в "лютеницата "....
Както писах в предния пост, сега гледам доста по рядко температурата, но пък сравнявайки двата радиатора, то втория е 2 пъти по голям...

Моята я карам само на бензин, пък и беше 26 градуса. Около Пловдив беше 33 градуса и нямаше проблеми. За това казвам, че ми е чудно, а и за първи път забелязвам да вдига температура.
peshaka11 написа:
Огледай всички маркучи и радитора за течове , според мен тече и дърпа въздух от някъде.

Огледах всичко, но няма никаква липса на антифриз, а течове не забелязах.
Само едно уточнение, че явно вчера съм объркал - по принцип стрелката стои между 2-рото и 3-тото деление, не между 3-то и 4-то, а като вдигна температира стигна 3-тото деление

Нед Авг 29, 2021 9:23 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз бих си "вързал гащите" с термостат и капачка нови оригинални щом няма течове никъде .

Нед Авг 29, 2021 1:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Принципно като се замисли човек, има само няколко причини колата да загрява. Помпа, термостат или радиатор (може и запушени пътища). Радиаторът го смених преди 4 години с Koyo, но не мисля, че се е запушил, защото щеше постоянно да прави проблеми.
Най-вероятно мисля, че е термостатът или помпата, но не съм специалист, а любител.
Може би направо ще сменя всичко, защото си наближава 5 години от пълното обслужване и мисля да сменя целия ангренаж след 1-2 месеца.

Нед Авг 29, 2021 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 5:34 pm
Мнения: 115
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5xt 05
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Веднъж имах проблем от шибаната капачка на радиатора. Нещо не се задейства и започна да вдига температура. Тъй като бях на пътя и нямах много опции в неделя, раздвижих клапаните на капачките и долях вода , защото беше изхвърлила леко от разширителния съд. След това нямах проблем.
Но за да съм напълно спокоен, имах нужда от пълна промяна. Радиатор, маркучи , термостат, капачки, серпентина за скоростната кутия.

Нед Авг 29, 2021 2:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моят радиатор няма капачка и за това мисля, че е от термостат или помпа.

Нед Авг 29, 2021 3:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Защо не закачиш една машинка на ОБД и да следиш колко и как се качва температурата и след това да прецениш дали има проблем.

Нед Авг 29, 2021 4:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
slavckc написа:
Защо не закачиш една машинка на ОБД и да следиш колко и как се качва температурата и след това да прецениш дали има проблем.

Защото за тези 4 години, откакто съм с новия радиатор, никога не съм забелязвал да вдига температурата. Сега пак пробвах като я настъпих за няколко километра, но не вдига температура. Нивото на антифриза в разширителното казанче си е в норма - минимум студена и максимум топла.
Но лично аз не виждам смисъл да я връзвам към OBD, защото вече веднъж вдигна температура и съм решил да сменям скоро водната помпа и термостат с ангренажния комплект.
Не съм сигурен OBD дали избощо би хванал проблем с помпа и термостат и за да ми е мирна главата ще сменям всичко, че тези форковци са доста нежни откъм прегряване.

Нед Авг 29, 2021 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Моят радиатор няма капачка и за това мисля, че е от термостат или помпа.


Това, че капачката ти не е на самият радиатор, не значи, че нямаш и, че не е същата, като на другите, които са на радиатора (нищо, че е на разширителното казанче).
Къде проверяваш, дали няма въздух в с-мата? Защо не отидеш на няколко бели сервиза, да чуеш мнения... и винаги е хубаво да знаеш точно колко е вдигнала температура.
Стрелката е с логаритмични показания и не може да прецениш по нея колко градуса е, освен, ако не си гледал пряко връзката...
Напълно възможно е да е термостат. Имал съм проблем с 4 един след друг(нови, ОЕМ) :pardon: . 3 не отваряха, 4тия не затваряше (което се видя зимата)...
Като сменяш термостат, смени и капачка - да ти е мирна главата.
Помпата едва ли е, но така или иначе ще сменяш ангренаж - да, сменяй всичко.
Само не прекалявай с тестовете, че да не стигнеш до гарнитури, покрай пробите.
А сигурен ли си, че ти въртят и двете перки на високите скорости?
:good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Нед Авг 29, 2021 7:54 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
kronos написа:
Моят радиатор няма капачка и за това мисля, че е от термостат или помпа.


Това, че капачката ти не е на самият радиатор, не значи, че нямаш и, че не е същата, като на другите, които са на радиатора (нищо, че е на разширителното казанче).
Къде проверяваш, дали няма въздух в с-мата? Защо не отидеш на няколко бели сервиза, да чуеш мнения... и винаги е хубаво да знаеш точно колко е вдигнала температура.
Стрелката е с логаритмични показания и не може да прецениш по нея колко градуса е, освен, ако не си гледал пряко връзката...
Напълно възможно е да е термостат. Имал съм проблем с 4 един след друг(нови, ОЕМ) :pardon: . 3 не отваряха, 4тия не затваряше (което се видя зимата)...
Като сменяш термостат, смени и капачка - да ти е мирна главата.
Помпата едва ли е, но така или иначе ще сменяш ангренаж - да, сменяй всичко.
Само не прекалявай с тестовете, че да не стигнеш до гарнитури, покрай пробите.
А сигурен ли си, че ти въртят и двете перки на високите скорости?
:good:

Да, не пречи да сменя и капачката разбира се. Колата не е първа младост все пак :D
Иначе капачката естествено, че не мога да я отворя при загрял двигател, но проверявам нивото от резервоара за антифриза - поне така си го превеждам. Някои му казват преливник, но на английски си е резервоар за антифриз и няма капачка, а тапа.
Перките си въртят, но то не пречи понякога да има проблем и да се изключват.
Обаче това беше само веднъж и за няколко секунди и нямаше как да спра и да ровичкам.
Ще видя дали няма да се повтори в града докато не го обслужа.

Нед Авг 29, 2021 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На студено, отваряш капачката и гледаш, дали казанчето е пълно до горе. (в преливника има мин/макс и толкова, но по принцип по-правилно е да се проверява казанчето. Ако има ввъздух в него, той после обикаля из системата, прави джобове и може заради тях да качи и после да смъкне темп).

Наблюдавай го, но ако е термостата може дълго да не го направи и да не отвори точно, като не го видиш.
Добре е да има някаква аларма - примерно по обд и блутут на телефона....
:good:

_________________
http://www.hostit.bg/

Нед Авг 29, 2021 8:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TRAKA71 и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор