Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:16 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Форестър проблеми регистрация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Май 28, 2020 9:10 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
98421497_681613582603625_7228719195150614528_n.jpg
Здравейте,

Щях да пусна в ''Извън темата'' като за 1во мнение,но не ми позволява,не знам защо.

Положението става грозно по този въпрос и се надявам някой от Вас да знае ! нещо ! поне.

Имам Форестър 2014 2.5 внос от Кувейт и ми искат документ за емисии по Технотест и Декра,които не могат да си намерят от стикерите по колата.
Customer support-a на Субару както се оказва е доста зле (за съжаление) и никой не ми отговаря по email -ите в чужбина. От тук казаха към Италия...Италия казаха че за нищо не стават и нищо не могат да кажат.

В крайна сметка ми дойде идея за регистрация в Румъния като най-близо и после обратно,но за това нищо не съм търсил все още.

Някой от Вас знае ли някаква информация-от къде,какво....нещо както написах по-горе? От VIN номер да се изкара някакъв документ,който да приемат?
Каквото и да е?
Може да ми пишете и на ЛС за каквито и да било варианти,познанства и тн.

Благодаря
Поздрави


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Май 28, 2020 9:25 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
а колата има ли изваден технотест и оторизация в ДАИ?
Без тях няма как да стане.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Чет Май 28, 2020 10:39 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Май 28, 2020 9:10 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Е точно за Технотест го искат това.И в Декра също.

Чет Май 28, 2020 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нещо не мога да разбера въпроса правилно.
Дай наново.
Внасяш кола с документи предполагам?
Какво има вписано в талона на автомобила?
Как точно емисии по Технитест и Декра?
Технотест ли ти го искат или КАТ, че не се разбира както си го написал.
Кат иска сертификат за преминат технотест, който се издава в България.
В талона на технотест имаш отразени всички изисквания за регистрация в БГ. Все пак това е функцията на технотест - да провери и потвърди, че си изряден за регистрация по нашите стандарти.
След това с документа от технотест, се отива в ДАИ за да се потвърди технотеста и да ти вземат още 100лв. услугата е 2-3 седмици бавна.
След това със всичко това отиваш в Кат за да те регистрират. Не си писал от къде си, ако си от Варна, пак няма да я регистрираш. За тук трябва да си платиш на регистраторската мафия за да минеш иначе те спират на 100%. Особено при внос различен от Европа.
И ако не се заядат я регистрираш, ако се заядат за друго, влизаш в нов филм (като мен ).
И така.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"
 15

Чет Май 28, 2020 2:46 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Май 28, 2020 9:10 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има документи за внос-че е пътувала,че е пристигнала..митническа декларация. В нея нищо не пише освен че е Субару Форестър и коя година (примерно) / собственик/от къде е тръгнала/за къде пътува. Нищо конкретно за колата.
Пристигна във Варна,от където с 300 зора и часове чакане в КАТ няколко пъти при това (не искам да стъпвам повече там) успях да я измъкна - с временни номера. Има голям талон български за временните номера.
Ниво на емисии -ЕС стандарт или Щатски стандарт(Калифорния или федерален) -официален документ/доказателство !ЗА! Технотест или Декра,който трябва да им предоставя ('по' не е правилната дума просто) Нещо официално и доказано някак си,за което да се захванат и да определят какво ниво покрива.
Искат такъв документ в Технотест или Декра по избор на клиента :)

И всичко надолу е ясно,трябва първо да премине технотест-а и после отиваме на 2ро ниво - КАТ. С готовия документ от технотест.

Чет Май 28, 2020 3:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
а да кажем като мине всичко, без талон как ще я регистрираш?
Мен ме спряха в Кат Варна, защото прецениха, че канадския ми талон е фалшив,
търговеца изтеглиот канада нов оригинал, който се оказа друг и сега ми разследват талоните, кой е истински.
Колата ми седи 2 месеца вече в един гараж, и в близкия месец няма шанс да се случи нещо.
След около 30-40 дена ще имам яснота дали изобщо подлежи на регистрация в Бг, въпреки че имам транзитни номера, временен талон, технотест, даи и всичко друго.
Ако бях наел фирма щях да мина. даже ченгетата го казаха.
Наеми си някой, който се занимава с такъв внос и регистрации да ти "оправи" нещата.
Не се занимавай сам, има един куп тъпотии за който да ти изгубят време, нерви и пари.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Чет Май 28, 2020 4:02 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Май 28, 2020 9:10 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Нали има голям талон български,на който пише каква е като модел и на кого е собственост? Който го произведоха все пак от документите от вноса,които всъщност трябва да поразгледам отново,но не мисля че ще се появи нещо ново от там.
Между другото в сайта на Технотест - въпроси/отговори (и от тел обаждане) знам че искат митническа декларация и въпросният документ за емисии..и това е!

Идеята за фирма е добра,но едва ли фирмата ще ти изкара официален документ-доказателство или свидетелство за норма на емисий,което е главният проблем в момента.За другите неща мисля че ще мине.

Моята кола я бутам от около 3-4 месеца за това.Преди това седя някоя и друга година в гаража.Сми че ''нищо не е твоето'' :) И все още не става...
Някой да се изкаже от къде да изнамерим доказателство за емисии или някой да ни даде? :-?
Драмата е голяма

Чет Май 28, 2020 5:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, може би трябваше да проучиш въпроса преди да започнеш одисеята. Лично мнение - такъв документ за емисии просто НЯМА. Има декларации за съответствие, които се издават от производителя за съответните пазари, след като фирмата реши да продава на тях. По тази причина Субару Италия няма да направи нищо - тази кола не е за този пазар, а пазара в близкия Изток има доста размити критерии за емисии. Има фирми, които заобикалят процедурата, както ти е казал steling. Това са хора от системата, които знаят къде да "пуснат" за да придвижат нещата. Това е доста заплетен казус, но аз съм виждал кувейтски коли във Варна, така че явно си има хас.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Чет Май 28, 2020 9:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Snaip написа:
Нали има голям талон български,на който пише каква е като модел и на кого е собственост? Който го произведоха все пак от документите от вноса,които всъщност трябва да поразгледам отново,но не мисля че ще се появи нещо ново от там.
Между другото в сайта на Технотест - въпроси/отговори (и от тел обаждане) знам че искат митническа декларация и въпросният документ за емисии..и това е!

Идеята за фирма е добра,но едва ли фирмата ще ти изкара официален документ-доказателство или свидетелство за норма на емисий,което е главният проблем в момента.За другите неща мисля че ще мине.

Моята кола я бутам от около 3-4 месеца за това.Преди това седя някоя и друга година в гаража.Сми че ''нищо не е твоето'' :) И все още не става...
Някой да се изкаже от къде да изнамерим доказателство за емисии или някой да ни даде? :-?
Драмата е голяма


Транзитния талон не е документ, колкото и абсурдно да звучи ROFL
Оказа се че Технотест и ДАИ докумнетите също не са валидни при регистрация ](*,)
При мен имах целия набор документи - оригинали, транцити с талон и то подновени веднъж - при което колата задължително е в КАТ, колата е минала митници и общо документи от 7 БГ институции, дори и заявление за регистрация в КАТ Варна.
Премина канал, сверка на номера на рама и двигател.
Премина преглед, вредни емисии, спирачки всичко...
Спряха ме на последно гише на 10 проверка на документи ROFL ROFL ROFL
От Так колата на комиция за изследване за пренабити номера, за малко да ми я конфискуват. Едвам я измъкнах от Кат.
Сега двата талона на комисии, специалисти. Има задействано дознание срещу мен, за това че се опитвам да регистрирам кола с фалшив талон....
И ако всичко сталоните е ОК, материалите отиват в главна прокуратура, да се прекрати следствието срещу мен,
после нов сертификат от ДАИ, защото номера на талона ще е различен в двата документа.
След това отново комисия за проверка за пренабити номера, и ако всичко е ОК (към Август вероятно), казаха че няма проблем да ми я регистрират ](*,) ](*,)

За да избягаш от тоя филм, както ти казах и по-горе, намери търговец който се занимава с внос извън ЕС, те си имат тяхните канали на правене на магии, и всичко. Както и Ицо ти каза, тези коли не са произведени за нашите пазари, регистрацията е много трудна. Ние простосмъртните няма как да го направим.

Дори когато цялата драма покрай мен свърши по един или друг начин ще пусна една тема тук във форума относно този тип регистрации със снимки на всички изискуеми документи за да знаят колегите и да не влизат във филм като моя с уж готова за регистрация кола.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Май 29, 2020 7:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Май 28, 2020 9:10 am
Мнения: 7
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
ico_tech написа:
Колега, може би трябваше да проучиш въпроса преди да започнеш одисеята. Лично мнение - такъв документ за емисии просто НЯМА. Има декларации за съответствие, които се издават от производителя за съответните пазари, след като фирмата реши да продава на тях.


Одисеята ми е спусната насилствено за съжаление.Не е тайна да го кажа.

Документ издават безпроблемно ако имат желание,от КИА съм виждал такъв,за съответствие на еди кой си стандарт - ''служебна бележка'' и това приключва.Явно много ги е страх и търсят под вола ''законно'' теле.

Някой контакт на ''фирма за съдействие''? :-?

Пет Май 29, 2020 8:09 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: gaiman и 34 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор