Отговори на тема стр 1, 2  >
 нормално ли е да ми изчезва антифриза 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
в разширителния съд и под капачката на радиатора е суша, къде е отишъл антифриза? колата е газифицирана да не би от това да е?
къде да долея антифриз, в книжката пише че се излива в разширителния съд докато радиатора се напълни до горе???

Чет Юли 16, 2015 7:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Постове: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами не е нормално да изчезва антифриза. Долей първо в радиатора щом е сух и след това напълни в казанчето поне до средата. Като загрее двигателя огледай за външни течове и ако не намериш такива е по-добре да отидеш да я погледнат в сервиз, защото най-лошия вариант е гарнитура на глава, но може и да е от газовата.

_________________
www.plaskom.com

Чет Юли 16, 2015 7:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
да търся ли субару лонг лайв за доливане или да долея от бензиностанция, и да взема ли субару добавка за течове, защото явно производителя знае за течовете

Чет Юли 16, 2015 8:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Постове: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вариант е да долееш и вода докато намериш къде е проблема, а преди зимата да си смениш антифриза. Не слагай добавки ...

_________________
www.plaskom.com

Чет Юли 16, 2015 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Постове: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoo написа:
да търся ли субару лонг лайв за доливане или да долея от бензиностанция, и да взема ли субару добавка за течове, защото явно производителя знае за течовете

Долей най- обикновен розов или зелен антрифриоз в зависимост какъв е имало преди и иди да я видят някъде , желателно субари сервиз по твойй избор откъде тече , за да не я прегрееш ако още не си и без добавки да не стане по зле.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Юли 16, 2015 8:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
само дето нямам спомен какъв беше цвета преди да изчезне антифриза, ама някъде пишеше че е фабрично напълнена със субару лонглайф. и ако няма такъв по сервизите какъв да сипя етиленгликолов? спомням си за много приятен искрящо зеленикав цвят

Чет Юли 16, 2015 8:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 12:21 pm
Постове: 457
Местоположение: Burgas/Smolian
Skype: Anton Dimov Yankov
Автомобил: XV 2018 1.6Comfort AT
Рейтинг: 164
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най добре доливай с дестилирана вода сега ,докато си решиш проблема,и без това сега няма опасност от замръзване.А след като отстраниш проблема можеш да го смениш целия антифриз,ако не си го сменял скоро.
Дано да е някакъв теч,загрява ли ти колата?

Чет Юли 16, 2015 9:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
слава бога не загрява, или от газта изпарява навън антифриза или е бъг:) не е добре да се налива вода (знам от време оно) заради водната помпа, ама съм на 20 километра от варна и ще прежаля един ден от почивката.

Чет Юли 16, 2015 12:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 06, 2014 4:01 pm
Постове: 489
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester III, 2.0 AT 2008
Телефон: 0895674665
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, аз съм с Аутбек, но ми чезне водичка и на мене някъде. Заподозряна е гарнитура на глава с пробив на вътре към цилиндрите и от там през ауспуха, което е причина да няма следи от изчезването, но за сега много малко ми изчезва, даже напоследък спря, което е по-странното. Наливам си антифризче или напоследък и водичка (от чешмата разбира се). Имам съмнения, че газовата нещо ме цака, но не се вижда никъде да има следа от теч, а от коша на мотора мирише на антифриз и това е, текло не текло, пак си мирише. Четох някъде из форума за колега който кара от година с доливане на литър вода на 10 дни. Малко е досадно, но докато не съм сигурен че отива в мотора водата няма да отварям мотора. Сподели опит ако си решиш проблема.
:beer: :beer: :beer:

_________________
Subaru Outbаck II, 2.5 АТ 2001, 2014-2021
Subaru Forester III, 2.0 AT 2008, 2021-2023
Subaru Outbаck III, 2.5 АТ 2008, 2023-....

Чет Юли 16, 2015 2:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 13, 2014 4:35 pm
Постове: 225
Местоположение: София
Skype: expert.motors
Автомобил: Forester SH 2.5XS, AT
Рейтинг: 63
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoo написа:
в разширителния съд и под капачката на радиатора е суша, къде е отишъл антифриза? колата е газифицирана да не би от това да е?
къде да долея антифриз, в книжката пише че се излива в разширителния съд докато радиатора се напълни до горе???


Твърде нова ти е колата за да е духнала гарнитура...
Провери хубаво маркучите към изпарителя и парното, данеби газаджията да е забравил да си извади ръцете от неговия си ауспух докато ти е слагал уредбата, ял съм го този салам преди време, ако ме разбираш... :facepalm:

_________________
www.expertmotors.bg

Чет Юли 16, 2015 4:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колеги, за сега от сервиза във варна казаха, че е нормално изпаряване. гледали са я за течове, доляли са правилните количества и ттолкоз.

Чет Юли 16, 2015 5:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Постове: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
mitoo написа:
колеги, за сега от сервиза във варна казаха, че е нормално изпаряване. гледали са я за течове, доляли са правилните количества и ттолкоз.


Кой е този сервиз във Варна?

Чет Юли 16, 2015 7:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Постове: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не е нормално да си толкова сух от изпарение, това са глупости и ще прегрееш колата

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Юли 16, 2015 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 10:26 am
Постове: 159
Местоположение: Sofia
Автомобил: 09 Subaru Forester 2.0 5МТ
Рейтинг: 17
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
ами за момента не мога да кажа повече, сервиза е зад метро варна, след почивката ще направя по обстоен преглед но за сега е това.

Чет Юли 16, 2015 10:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Постове: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Карай си колата но си следи всеки ден казанчето иси носи една туба за доливане.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Юли 17, 2015 6:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Постове: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На мен също ми изчезваше по малко антифриз(по около 150 мл. на 2месеца) и след известно време се спука водният радиатор като преди това от никаде не се виждаха течове. Сега с новият радиатор всичко е наред.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пет Юли 17, 2015 7:35 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 6:12 pm
Постове: 183
Местоположение: Перник
Автомобил: Субару Форестър 2,5 ХТ
Рейтинг: 29
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Много често антифриза се губи от щуцерите на изпарителя. Уплътнителните пръстени остаряват и започва да пропуска. Аз имах такъв проблем, но поради други причини смених изпарителя и проблемът изчезна.

Пет Юли 17, 2015 8:45 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 11:48 pm
Постове: 221
Местоположение: София
Автомобил: Метрополитен
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Аз също имам подобен проблем.Около 5000 км от както смених антифриза,термостата и капачката на радиатора профилактично и нивото ми е на минимум вече.Колата е Аутбек H6 на газ.В два сервиза я гледаха и казаха,че няма течове и всичко е сухо.Предполагам,че е нещо свързано с маркучите на газта на които направихме по един оборот преди гореспоменатите процедуру или от водната помпа.Днес минах пред Дунев спорт и ми сипаха оцветителна течност в радиатора и след седмица трябва да мина отново и да се види има ли оцветявания по съединенията някъде.
Другия вариант е да отидеш в някой сервиз и да я надуят и да се види дали ще протече от някъде.

Съб Юли 18, 2015 11:26 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 11:48 pm
Постове: 221
Местоположение: София
Автомобил: Метрополитен
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И при мен както колегата automan е писал се оказа щуцер.Той беше единственото място което светеше под uv светлина след обстойното наблюдение.Въпреки обясненията,че Паркър бил най-високият възможен клас за европейския пазар заедно с маркучите които слагали след по-малко от две години просълзя.

Сря Юли 29, 2015 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Постове: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз да хвърля малко боб - капачката на радиатора е с клапан, който се отваря при около 0.8-1.0 атмосфери към разширителния съд. Моята беше дала фира и от това се вдигаше налягането във водния контур, а от там на входния маркуч на радиатора една от щипките му почна да изпуска, а по-късно - радиатора даде фира. Докато не беше забележимо се виждаше, че антифриза изчезва. Като почна да тече радиатора го смених с нов и той започна да църцори. Вдигнаха се идеи, че има спукана гарнитура и от там вдига налягането та маркучите са твърди и има течове. Сменихме капачката и всичко заспа.

Та диагностика му е майката и от малкото - към голямото.

Успех :beer:

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...
 3

Сря Юли 29, 2015 9:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр 1, 2  >

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор