Отговори на тема  [ 16 мнения ] 
 Подмяна на задни биелети с алуминиеви 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колеги след лифта на форито и смяна на всички биелети и тампони се получи следния факт. Задните биелетки бяха на ръба на счупването ( поради факта, че са пластмасови). След разходката по черно преди два дена, едната задна просто се счупи на две :) карани са 500км. от както са сложени.

Шублер, мерене, търсене (благодарности на Марто) и резултат.
Задни биелетки на Форестър до 2002г. се сменят чудесно с предни Алуминиеви от Ауди А8 след 2004г.
Цената на новите е межди 30 и 50лв. според зависи от производителя. Сложих за проба от най-евтините за да видя колко ще изкарат. Новите са по дълги с около 15мм., което за мен е идеално заради лифта.
Ето и две снимки.
Време за смяна 5мин. и два ключа 14 :) при мен можеше и без канал.
дано съм бил полезен.
Прикачени файлове:
11947690_10207807278922313_1593903659768946293_n.jpg


ето качени на колата:
Прикачени файлове:
12046733_10207807277642281_2921867020242284776_n.jpg


п.п. старите със сменена здрава основа се продават за 20лв.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"
 38

Чет Сеп 24, 2015 4:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 9:46 am
Мнения: 261
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester 2.0X,MT,158hp
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Дано изкарат по-дълго време.И аз май съм тръгнал към смяна,че и аз като теб я подкарах по черно много :D

Чет Сеп 24, 2015 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
След като майстора, който ми вдигна форито, нагласи стабилизиращата щанга отзад нямам ядове с биалетките и каза ако се счупи след това, което е направил той ще ми купи биалетка :D Смисъл че го няма това силно съпротивление, което е било преди да нагласи щангата. Също карам много по черно, но жаля колата :)

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Чет Сеп 24, 2015 8:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Интересно какво точно е нагласил като щангата се хваща на четири места двете са към купето ,а другите за биалетките,което означава че няма никаква възможност за реглаж/нагласяне/....както и да е това не го разбрах...,но моя
опит с биалетките е 40 000 с едни и същи,като над 20 000 с 3см лифт,никакъв проблем/доста хора знаят как карам аз/,
на лятната среща на Шкорпиловци за първи път счупих биалетка задна точно като Стельо..
Та биалетките не са толкова слабо звено при сток кола или с малък лифт до 3см.
При вас лифта е 5см. което не е толкова много като разлика,но е достатъчно много за да са на границата на стабилизиращата щанга/биалетки/,реглажа на предните гуми не се получава без да се сменят болтовете на макферсона/ексцентричния болт няма достатъчен ход/,полуоските застават под доста голям ъгъл и товарят каретата и т.н.
Опитай по екстремно каране и ще видиш как майстора ще ти купува биалетки.. :D
Това което Стельо е споделил е много ценно и изглежда ще върши работа при 5см. лифт... =D>

Чет Сеп 24, 2015 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Нека да не разваляме темата, карайте както си искате ваша работа като имате излишни пари за безмисленни ремонти ;) Все пак това не е трактор да го блъскам като невидял. Айде стига :spam: И разбира се, че ще върши работа, затова съм дал оценка +

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Сеп 25, 2015 6:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 17, 2010 10:44 am
Мнения: 2539
Местоположение: варна
Автомобил: Н6'08SUBARcharged RAPTOR
Рейтинг: 179
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SuBaRu_FoReSteR написа:
След като майстора, който ми вдигна форито, нагласи стабилизиращата щанга отзад нямам ядове с биалетките и каза ако се счупи след това, което е направил той ще ми купи биалетка :D Смисъл че го няма това силно съпротивление, което е било преди да нагласи щангата. Също карам много по черно, но жаля колата :)


Колега, би ли снимал как е нагласена стабилизиращата щанга отзад?
може да има някой таен пиниз и трик!

_________________
ако пътят пред нас свърши,нека го направим..

Пет Сеп 25, 2015 7:38 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SuBaRu_FoReSteR написа:
След като майстора, който ми вдигна форито, нагласи стабилизиращата щанга отзад нямам ядове с биалетките и каза ако се счупи след това, което е направил той ще ми купи биалетка :D Смисъл че го няма това силно съпротивление, което е било преди да нагласи щангата. Също карам много по черно, но жаля колата :)


Колега ти не беше ли с правени биелети?

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Пет Сеп 25, 2015 7:52 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колкото е лифта на окачването, с толкова по-дълги трябва да са новите биалетки за да застанат щангите под необходимият ъгъл. Аз съм с правени със съответната дължина и вече 20 000 няма никакви проблеми, съответно колата пак си е толкова стабилна по асфалт и черно.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пет Сеп 25, 2015 9:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
steling написа:
SuBaRu_FoReSteR написа:
След като майстора, който ми вдигна форито, нагласи стабилизиращата щанга отзад нямам ядове с биалетките и каза ако се счупи след това, което е направил той ще ми купи биалетка :D Смисъл че го няма това силно съпротивление, което е било преди да нагласи щангата. Също карам много по черно, но жаля колата :)


Колега ти не беше ли с правени биелети?


Не колега аз съм с оригиналните биалети, днес ще щракна снимка и ще пратя.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Сеп 25, 2015 9:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 9:41 am
Мнения: 341
Местоположение: Стаpа Загоpа
Автомобил: Subaru Forester MY 99, LIFT 5 cm.
Рейтинг: 23
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето обещаните снимки, просто самите биалетки стоят много по-изправени от преди да се нагласи щангата и го няма това голямо напрежение, което беше. Това е което е ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Случайността е среща на две необходимости !

Пет Сеп 25, 2015 1:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На снимките се забелязва ,че между опората на щангата там където се хваща към купето,човека е подложил гайки/около 1см./ и по този начин е "свалил" щангата надолу,което имитира по дълги биалетки.Много хитро и супер елементарно.. =D>

Пет Сеп 25, 2015 5:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Valio написа:
На снимките се забелязва ,че между опората на щангата там където се хваща към купето,човека е подложил гайки/около 1см./ и по този начин е "свалил" щангата надолу,което имитира по дълги биалетки.Много хитро и супер елементарно.. =D>


Браво - набито око =D>

Това е един начин за справяне с проблема, другият е долните планки за захват на биалетките да се "преместят", рязане и заваряване, така че да паснат както на дължина на биалетката, така и на ъгъл ( 90 градуса ).

Това се налага и при сваляне на окачването ( при мен е е около 4см понижението - Фори ХТ 2005 ) и Чичо ни Дидо получи задачка-закачка за креативно мислене ( клъцни, срежи, завари )

Съб Сеп 26, 2015 8:53 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За задните хубу , а дали е пробвал някой да монтира такива отпред http://www.kz-tuning.com/index.php?seo= ... show=48581

Съб Дек 23, 2017 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз на Легасито (преднишнпото - лифт 5см) бях с такива навсякъде (от аудио). Сменях ги или 2 пъти в годината или веднъж. Държаха повече от оригиналите, но все пак, тампоните се изяждаха. Карам по черно и не жаля... все пак, та бях доволен от тях.
Последно коментирахме с Тенчо биалетки от ескорт - ябълковидни. Като лифтна следващата, ще пробваме.

_________________
http://www.hostit.bg/

Съб Дек 23, 2017 11:52 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля че ябълковидните още по зле ще бъдат . Сега съм взел пластмасови , но после ще опитам от тези раздвижните . Те до напролет пластмасовите са аут .

Нед Дек 24, 2017 8:11 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Абе пичове я някой да разясни , че нещо не схващам . Лифта ми е 4 см. и като сменям предна биелетка , се налага да сгъвам стаб. щанга за да промуша болтовете ???? Това при стъпили колела на земята . Значи биелетките са напънати навън . След лифта не трябва ли да е обратно ? Излиза че ми трябват по-къси биелетки , или ?

Нед Дек 31, 2017 2:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 16 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор