Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Сря Апр 17, 2024 1:10 am



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Алтернативи за задни амортисьори/пружини/тампони 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва ми съвет за по-здрави амове/пружини/тампони които да стават за Форестър след 2003 и да държат на товарене.
Някой ако е правил схема с амове от пикап...нека сподели впечатления.
Принципно всякакви съвети ще ми бъдат полезни относно смяната на задни амове/пружини/тампони.

Благодаря предварително!

Вто Ное 22, 2016 5:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има го дискутирано в много теми. Махаш старите SLS амове и слагаш този комплект:
http://www.pedders.co.uk/subaru-forester-sg-pedders-ezifit-strut-conversion-kit-rear-raisedheavy-duty_p31240035.htm
Успех

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Сря Ное 23, 2016 12:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
370 лири без доставка?
Не виждам и доставка до България.
Други предложения?

Чет Ное 24, 2016 12:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 17, 2011 9:50 am
Мнения: 44
Местоположение: Sofia
Автомобил: SUBARU Forester 2.0 - 2003
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето едно, проверено

Звъниш на mimo13 , раздела <Сервизи и магазини>

Казваш му номера на шасито от талона и той ти предлага вариант(и)

Преди 4 години нови пружини и ампртесьори ми излязоха 560 лв

Успех!

Чет Ное 24, 2016 7:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, свързах се с този продавач отдавна и той ме ориентира с цените на kyb и оригиналните.
Събирам идеи за амове/пружини с по-голяма товароносимост.
За момента този комплект на pedders изглежда най-добрата алтернатива.
Други идеи?

Пет Ное 25, 2016 7:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е колко да е голяма тая товароносимост бе колега - дай число някакво. И какво ще ти помогне амортисьора за товароносимостта?
Цената на Педерс купени от БГ е 900 лв без монтажа - това е комплект с тампони, буфери, прахозащитни маншони и малко по- висока пружина. Болт он един вид.
Ако искаш да си стъжниш живота максимално има видео в Youtube на един пич, който си направи Baja с пневматично окачване. Даваш едни 2500-3000 $ и слагаш 700 кг отзад. Надявам се е достатъчно за твоите цели.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Ное 25, 2016 10:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 27, 2011 4:29 pm
Мнения: 311
Местоположение: Ботевград
Автомобил: Forester SG 2.0 MT 1.6 inch lift
Телефон: нула886495045
Рейтинг: 546
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А някой купувал ли е само пружини за нормални амортисьори( без нивомат) , понеже засега не намирам такива за SG модела. На предният Форестър(SF) купувах Каяба, но колегата от форума със магазин каза, че за този модел Каяба не се предлагат.

_________________
Ремонт на ръчни скоростни кутии.
Петър Иванов-нула886495045

Пет Ное 25, 2016 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 5:16 pm
Мнения: 91
Skype: subarupartsbg
Автомобил: subaru
Телефон: 070090017
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги, първо да Ви се представим, ние сме Субарупартс - магазин за нови оригинални и алтернативни авточасти. Марката Pedders е една от марките които предлагаме и внасяме, вече няколко колеги (членове на този форум) се радват и се возят с амортисьори на Pedders.
Тези които колегата ги препоръча са може би най-добрият избор за форестер, отговарящ по критерийте на човека. Тези комплекти можем да ви ги предложим на цена 414.30лв/бр и доставка 5-7 р. дни (цената е с включена форумна отстъпка и ДДС).

Ако с нещо друго можем да бъдем полезни, оставаме на Ваше разположение

Поздрави
Субарупартс

_________________
София, Люлин 6, бул. Петър Дертлиев 57
тел. за контакт 0700 9 0017

Пет Ное 25, 2016 9:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Хубаво е че пишете цени, по този повод ще споделя и отговор на запитване за цена от прекия вносител и официален (от сайта на pedders.co.uk дистрибутор за България, а именно - sti.bg)
За нещо което в сайта в UK е обявено на цена 370 лири (853 лв), от STi.bg ми го предлагат за 472,40 лв/бр. или 944.80 лв за комплект.

Относно колегата по-горе и коментарите за пневматично окачване - от скоро съм с газова бутилка от най-големите + редовно си товаря багажериите до горе, не си тегля нещата поотделно, но като ми се наложи да я товаря (айде да кажем примерно 200 кг в багажника +200 кг пътници + 100 и кусур кг при пълни бутилка и резервоар....колата кляка до земята. 80% от времето е празна. Каквото и да си говорим на моите пружини и амове времето им е минало отдавна, колата ми е от 2003та година, метал какъвто и да е - старее.
Идеята ми е да споделите дали втвърдява прекалено возията този комплект на pedders или да заложа на стандартните предложения, но да не стане така да взема каяба и при 2-3 круиза пак да клекна нанякъде.

Още едно питане имам, предвид сегашната ситуация (изпуснал ам и смачкана пружина) опасно ли е да се кара така на дълъг път при скорости 120-140км по магистрала? Не съм видял да има масло около амовете. Като минавам през неравности обаче дрънчи и по завоите като завивам надясно карам едва едва (проблемен е левия ам/пружина).

Съб Ное 26, 2016 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това са снимки на текущото състояние на колата. Очаквам финални препоръки, вижда се добре как е килнала настрани.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Ное 26, 2016 2:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,като гледам има вероятност да имаш счупена витка на задна лява пружина.При мен беше станало почти същото,леко на една страна и тракане при преминаване на неравности.
Така както описваш какво товарене имаш предвид,мисля че не ти трябва нищо по различно от нормални амове/каквато марка решиш/ с пружини Каяба.Возията остава идеална,височината също,а поемането на тези товари които сподели няма да е проблем. :good:
 11

Нед Ное 27, 2016 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 14, 2013 5:16 pm
Мнения: 91
Skype: subarupartsbg
Автомобил: subaru
Телефон: 070090017
Рейтинг: 49
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Forester2003 написа:
Хубаво е че пишете цени, по този повод ще споделя и отговор на запитване за цена от прекия вносител и официален (от сайта на pedders.co.uk дистрибутор за България, а именно - sti.bg)
За нещо което в сайта в UK е обявено на цена 370 лири (853 лв), от STi.bg ми го предлагат за 472,40 лв/бр. или 944.80 лв за комплект. .


Здравейте, радваме се когато имате въпроси, защото от подобни дискусии се разбират доста от нещата за които не сте се досетили да попитате на място.
Разликата в тези цени, когато дадена стока се доставя от друга държава варира постоянно, най-основното и първо нещо е валутният курс, както знаете той се променя постоянно, всеки ден....
другото което искам да поясня, сайта който гледате вие е в Англия, там е обявено 370 паунда, но без доставка, а цената която са ви обявили в сервиза на STi.bg e същата цена но просто с включена доставка и разходи по въпросната поръчка.
Също така в сайта pedders.co.uk не виждате кой е дистрибутор за България, защото няма такъв от там. Реално pedders.co.uk са дистрибутори на Pedders за Англия, ние сме дистрибутори за България но от Pedder.com.au
а относно цената която съм ви дал аз, а именно 414,30лв/бр е отново същата цена, но просто с включен % отстъпка както съм споменал и в предния пост :) :good:

Поздрави
Субарупартс

_________________
София, Люлин 6, бул. Петър Дертлиев 57
тел. за контакт 0700 9 0017

Пон Ное 28, 2016 11:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега Forester2003, в момента правя такъв Форестър със същия проблем. Собственика си взе KYB плюс OEM пружини (за амове без SLS), които се водят по твърди. В кита на Pedders хубавото е, че просто сваляш всичко и слагаш готов амортисьор комплект с всичките му чаркове - за тебе няма значение, щото ще ходиш в сервиз. Когато си го правиш сам има голямо значение, най-малкото заради двойно или тройно ходене до магазина за буфери, прахозащитни тампони, горен тампон, гуми за пружините, ако са кофти и не си ги предвидил за смяна. Разликата в цената на KYB комплект и Pedders комплект е в рамките на 100 лв и според мен е несъществена.
Относно движението - кола с проблемни амортисьори крие доста изненади. Не е проблема сокоростта, а преминаването през препятствие при висока скорост и резки маневри. Аз съм бил потърпевш в ПТП от автомобил със сменен само един амортисьор, който ме удари след рязка маневра за изпреварване.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Ное 28, 2016 12:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
SubaruParts написа:
Forester2003 написа:
Хубаво е че пишете цени, по този повод ще споделя и отговор на запитване за цена от прекия вносител и официален (от сайта на pedders.co.uk дистрибутор за България, а именно - sti.bg)
За нещо което в сайта в UK е обявено на цена 370 лири (853 лв), от STi.bg ми го предлагат за 472,40 лв/бр. или 944.80 лв за комплект. .


Здравейте, радваме се когато имате въпроси, защото от подобни дискусии се разбират доста от нещата за които не сте се досетили да попитате на място.
Разликата в тези цени, когато дадена стока се доставя от друга държава варира постоянно, най-основното и първо нещо е валутният курс, както знаете той се променя постоянно, всеки ден....
другото което искам да поясня, сайта който гледате вие е в Англия, там е обявено 370 паунда, но без доставка, а цената която са ви обявили в сервиза на STi.bg e същата цена но просто с включена доставка и разходи по въпросната поръчка.
Също така в сайта pedders.co.uk не виждате кой е дистрибутор за България, защото няма такъв от там. Реално pedders.co.uk са дистрибутори на Pedders за Англия, ние сме дистрибутори за България но от Pedder.com.au
а относно цената която съм ви дал аз, а именно 414,30лв/бр е отново същата цена, но просто с включен % отстъпка както съм споменал и в предния пост :) :good:

Поздрави
Субарупартс


Здравейте, благодаря за това обяснение.
В действителност цената на pedders.co.uk е за Англия, грешката е моя, че съм се подвел по другия сайт pedders.co.au
В австралийския сайт е посочена точно Вашата фирма като официален дистрибутор, Вашият адрес и е даден имейлът на sti.bg
Не ми се случва често да се сетя да попитам "на място" за курсът на валутата, доставката и разходите по въпросната поръчка (каквито и да са те).
Обикновено питам това което ме интересува колко струва с крайна цена (предполагам се подразбира).
От Вашият имейл получих отговор с цена на въпросните части 944.80 лв. (без монтаж и допълнителна доставка, ако е наложима).

Тук в този форум ми пишете за съвсем друга цена, а именно 818.60лв.
Не помня Вие да сте се сетили "на място" да питате дали съм член на subaruclubbg.com

Бихте ли ми отговорили - имахте ли намерение да ми зададете такъв въпрос при потвърждение на поръчка?

Относно колегата Ico-Tech - рядко пестя от части, без да съм сигурен, че пестенето няма да ми докара допълнителни главоболия, тоест ще уточня нещо. Когато си оставя колата за някаква профилактика винаги разчитам, че ще ми бъдат монтирани части, за които лично монтьорите носят отговорност в случай на авария.

В ситуация като тази с амовете и пружините просто няма как да се предвиди.
Съжалявам за неприятната ситуация в която сте станали участник по неволя.
С другата ми кола (Ц класа от 1995) веднъж имах сериозна предпоставка да направя ПТП, буквално. Ц класата е с елегансово окачване, страшно стабилна и маневрена кола, при която шофирането винаги ми е било несравнимо удоволствие. На остър десен завой който с лекота би трябвало да взема с около 50км/ч ми изпусна левия ам толкова внезапно че докато се усетя бях на косъм да катастрофирам сериозно в едно дере. В сервиз - моментално.
Собственикът се засмя и ми вика : Ае брат, аз без амортисьори зимам завоите с 240, ти кви ми ги разправяш тука...
Този сервиз отдавна забравих къде се намира.

Всеки си шета на акъла и според възможностите. Аз публикувах тази тема за да получа мнения на хора които имат преки впечатления по споделеният проблем и затова съм много благодарен!
Мисля че не би било проблем от финансова гледна точка да поръчам амортиьори на педерс в комплект с пружини, но ме тревожи как ще се отрази по-голямата им твърдост на возията на колата, която и без това е много по-твърда от на старата ми кола.
Цената, която получих от други търговци на амортисьори и пружини куб е с около 300 лв или повече лв по-ниска за целия комплект, без да смятам цена на труд.
Така че определено не става въпрос за 100 лв, нито пък аз ще тръгна да си мъча сам колата с неща които не разбирам.

Последен въпрос относно тампоните - препоръчителна ли е смяната?

Поздрави и още веднъж благодаря на всички които решиха да ми помогнат със съвет/идея/споделен опит!
:beer:

Вто Ное 29, 2016 3:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 1:19 pm
Мнения: 22
Местоположение: Бургас
Skype: kukina74
Автомобил: Subaru Forester ІІ 2.0Х
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги,
карам Форестър 2003 г., 125 коня, и заради клекналата задница миналата година смених задните пружини и амортисьори - купени комплект от Мимо13 (амортисьорите са обикновени KYB, не самонивелиращи се). След смяната колата придоби хоризонтална стойка, т. е. задницата не е повдигната, но щом я натоваря, пак леко кляка. Мимо 13 ме предупреди за хоризонталната стойка още при поръчката и каза, че за повдигането на задницата се слагали някакви фланци. Аз тогава не ги поръчах и малко съжалявам.
Въпросът ми е, някой слагал ли е такива фланци, има ли ефект от тях, те променят ли нещо геометрията на задницата, т. е. трябва ли да се минава баланс на стенд?

Вто Ное 29, 2016 4:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Фев 20, 2017 10:00 am
Мнения: 2
Автомобил: Forester SG 2.0X 2007
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,

Предстои ми смяна на задни амове на Forester SG 2007 2.0X 158к.с. .
Към момента съм с увиснал нивомат.
Моля за вашето мнение за съвместимост и евентуален резултат след подмяна с посочените части.
Колата има газова уредба. Интересува ме дали с посочените части ще се върне заводската височина?

Части на които съм се спрял:
KYB 334344
KYB 334345
KYB 910046
KYB SM5422 - 2бр.
KYB RA6028 - 2бр.

Поздрави!

Чет Май 10, 2018 12:52 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юни 30, 2015 6:37 am
Мнения: 32
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0X 5MT 2003
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Ползвам темата за да не отварям нова. Форестър 2003 със сменени амортисьори без нивомат Каяба (преди 5 години). Едната пружина е счупена. Колата е с газова уредба. Какви пружини да сложа? Оригиналните и KYB еднакви ли са? Ако сложа фланци, променят ли нещо освен визията?

Вто Сеп 15, 2020 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор