Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:40 am



Отговори на тема  [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 Летни гуми 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Аз вече си поръчах за следващото лято тези: https://www.bggumi.com/eshop/productinf ... 246908224/
Дотът им ми обещаха да е 2018 г. а и самата гума е нов модел и доста високо оценена, пък и има лек грайфер. След 2 седмици като дойдат ще ги видя какви са.


Изглеждат супер. Ще даваш отзиви другото лято значи. Като се има в предвид колата ти - ако при теб се държат добре, значи и при нас по-бавните колици ще са екстра :)

Пет Авг 24, 2018 11:19 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля още като дойдат да ги сложа и да ги тествам през оставащите 2-3 месеца, най-малко, за да видя дали наистина ще има разлика със сегашните Nexen поне в разхода. Старите ми са 98, а новите с 94 товарен индекс и разлика в теглото ще има.
Пък за пътното поведение ще видим, с такова 4х4 и ESP и от сегашните съм доволен, но Brigdestone са уж лидери.

Пет Авг 24, 2018 3:45 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако колата ми не се продаде близките 2 седмици и аз купувам нови гуми - или Toyo или Continental 205 70 15, като имам впечатления пак ще пиша.
Повече клоня към Тойовците заради по-големия комфорт по книга, и без това карам само магистрали 120-130км/ч.

Поздрави!

Сря Авг 29, 2018 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз вече сложих Бриджстоунките и веднага усетих каква разлика имат във возията. Колата все едно е друга, а си мислех, че всички 17-ки друсат :D
Дойдоха с DOT 21/18, произведени в Унгария. Утре ще ги снимам.

Сря Авг 29, 2018 6:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Аз вече сложих Бриджстоунките и веднага усетих каква разлика имат във возията. Колата все едно е друга, а си мислех, че всички 17-ки друсат :D
Дойдоха с DOT 21/18, произведени в Унгария. Утре ще ги снимам.


Колега как така Бриджстон правени в Унгария? :pardon:
Уж японска фирма?! Аз ще питам как стои въпросът с Тойовците с лятна шарка,
че не ми се качва на АТ гуми.
Според мен напоследък производителите са изключително некоректни, използват марката за да продават пребрандирани продукти със съмнителни качества.
Моите Мишленки които сложих в гумаджийница в Париж на 124ката ми се оказаха Made in United Kingdom и това го забелязах едва онзи ден. На друга кола съм виждал Michelin Made in Hungary (зимния модел) а също и Made in Germany за Primacy 3. :shock:

Каква е разликата между Nexen и Bridgeston в такъв случай след като и двете се правят в Унгария?! =D> :-~

Сря Авг 29, 2018 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, ти вярваш ли, че ще си намериш гуми произведени в Япония??? :shock:
То по тази логика да те питам каква е разликата между Sony и Samsung, които са произведени в Китай или в Полша, защото и двете марки имат заводи в двете страни?!
Преди 10-на години си бях купил с връзки, нови Yokohama S-drive 225х45х17 и Yokohama W-drive 205х55х16. Летните се оказаха пълен боклук - два пъти се удрях леко с тях, а по принцип шофирам внимателно. Просто гумите бяха ужасно твърди и не спираха. W-drive бяха малко по-читави, но и те не бяха кой знае колко добри. После реших пак да взема Yokohama, но C-drive, защото бяха супер изгодни, но бяха произведени в Малайзия или Филипините - вече не помня, защото продадох колата с тях. Извинявай, но разликата беше в полза на тези, които не бяха японски, но вече се бях зарекъл да не вземам Yokohama.
Така, че аз отдавна не робувам на това коя гума, къде е произведена след като носи официалното лого на марката, която съм избрал. Дори зимните ми Nokian са правени в Русия и съм супер доволен от тях.
Пък все си мисля, че разликата между Нексен и Бриджстоун от Унгария, ще е като Тойо и Бриджстоун от Япония.

Сря Авг 29, 2018 7:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
......
Пък все си мисля, че разликата между Нексен и Бриджстоун от Унгария, ще е като Тойо и Бриджстоун от Япония.


И си прав, и не си прав. Всичко е относително до вътрешната политика на конкретната голяма компания. Ще се опитам сбито да споделя от личен опит от 5 години работа за световен производител с над 40 завода в цял свят:
Завод в чужда страна се открива или за да имаш лесен и евтин достъп до съответен пазар(обикновено това са големи страни/пазари с огромни рестрикции и такси за внос; пример: Турция ) или за да постигнеш максимално ниска себестойност на производство(евтин труд, ниски данъци, и т.н.; пример: Унгария, Румъния и др.), за да може където и да го експедираш по света и каквито и такси да му слагаш - пак да остане евтино, или и двете едновременно, ако е възможно. Във всички случаи обикновено компаниите се стремят да се снабдяват със суровини, части, компоненти и т.н. от възможно по-близки до заводите локации и фирми-производители. Та разлика в продукта винаги има, защото обикновено доставените суровини и части не са баш същите, както е в страната-майка, макар и да са произведени по същите стандарти. Да се снабдяват с едни и същи части и суровини завод в USA, завод в Китай и завод в Германия е меко казано нерентабилно, и ако има такава компания, то тя няма да е конкурентноспособна.
По тази причина в компанията, в която работех преди например, бяха разделили класовете и моделите по заводи, т.е. един завод произвежда само базовия клас, другият завод в друга страна произвеждаше средния клас, и заводът-майка произвеждаше само премиум класа. За да не може клиентите да правят точен паралел между един и същ продукт, излезнал от например Китай и Германия.
Та всичко е относително. Голямата марка разбира се носи гаранция за качество, но не можеш да разчиташ и на 100%, че където и да е произведен ще е точно един и същи продукт.
И за да не се отклонявам много от темата - по принцип за себе си съм установил, че е най-добре да се проучва за конкретен продукт(модел) от марка, та било тя и най-голямата, отколкото генерално само за марката. Особено важи за автомобилните гуми.

Чет Авг 30, 2018 1:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако приемем, че си прав, аз имам един много простичък въпрос: Би ли дал над 300 лева за една гума, вместо да дадеш 200 лева за абсолютно същата гума, като единствена видима разлика е, че на едната пише "Made in Japan", а на другата "Made in Hungary"? Питам защото единствения начин да намериш надписа "Made in Japan" е само от физически магазин с връзки, а там цените са поне 50% над тези в сайтовете.
Все пак описах преки впечатления от чисто нова Yokohama S-drive 225х45х17 с надпис на нея "Made in Japan" - ами пълен боклук.
Сега пък смених Nexen 215х55х17 с надпис на нея "Made in South Korea" с Bridgestone 215х55х17 с "отблъскващия" надпис на нея "Made in Hungary" и разликата е голяма, но в полза на унгарците. Всъщност мен единствения надпис, който ме притеснява е "Made in China", въпреки че например съвсем скоро се престраших да купя на жена ми huawei p20 pro. Мога да кажа, че вече са само митове и легенди това за високото качество на немци и японци. Аз например си купих Sony XZ Premium и не мога и да си помисля, че японското е по-добро, просто защото вече не е.
Та западът вече не е това, което беше и дори в марки като БМВ доскоро имаха дизайнер с "типичното" немското име Хабиб.
За това отдавна вече не робувам на догми и предразсъдъци, още по-малко за източноевропейското качество.

Чет Авг 30, 2018 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Когато ми трябват гуми чета отзивите в големите сайтове и после проучвам къде се произвеждат. Ако е в европа са с приоритет. Колкото по близко по добре, заради транспорт, съхранение и прочие.
И тук идва реда на едно голямо НО...
Нашият пазар е толкова малък и изпилен ( неплатежоспособен ), че ако даден продукт не е с 30% промоция не се продава. При такива условия, няма как да се предлагат продукти с качество като за германия и тн.
Веднъж съм карал с бриджстоун потенца адреналин и ми строви нервите докато се слегне първите два месеца, точно заради транспорт от майна си райна. Но после беше уникална като дъвка - уникално сцепление.

Не бих карал с гуми произведени извън европа, най малкото заради дългия път и начина на съхранение при транспорт

Чет Авг 30, 2018 9:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
....Би ли дал над 300 лева за една гума, вместо да дадеш 200 лева за абсолютно същата гума, като единствена видима разлика е, че на едната пише "Made in Japan", а на другата "Made in Hungary"....


Не, не бих дал такава разлика, ако продуктът е абсолютно един и същ(марка, модел, шарка и т.н.), защото макар и да има разлика във вложения каучук, тя няма да е чак в такъв размер съществена, за да платя 50% отгоре, но ти ми даваш пример с една марка и модел, произведена в Япония, сравнена с друга марка и модел, произведена в Унгария. Това което споделих касаеше идентични продукти, но произведени в различни заводи на една и съща марка. Не съм твърдял, че всичко "Made in Japan" или "Made in Germany" e по-хубаво от всичко "Made in Hungary" или "Made in China".
Vmax е много прав, че цялостно, до нашия пазар достига окастрен асортимент от портфолиото на големите компании, обикновено по-ниските класове, тъй като сме с мижаво и нискобюджетно потребление. Мнението ми в голяма степен съвпада с неговото - майката му е проучване на отзиви за конкретен продукт, обикновено в чужбина, защото там се пуска по-рано на пазара и има много потребители и мнения, без робуване на определени марки.

Пет Авг 31, 2018 9:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nikentce написа:
kronos написа:
....Би ли дал над 300 лева за една гума, вместо да дадеш 200 лева за абсолютно същата гума, като единствена видима разлика е, че на едната пише "Made in Japan", а на другата "Made in Hungary"....


Не, не бих дал такава разлика, ако продуктът е абсолютно един и същ(марка, модел, шарка и т.н.), защото макар и да има разлика във вложения каучук, тя няма да е чак в такъв размер съществена, за да платя 50% отгоре, но ти ми даваш пример с една марка и модел, произведена в Япония, сравнена с друга марка и модел, произведена в Унгария. Това което споделих касаеше идентични продукти, но произведени в различни заводи на една и съща марка. Не съм твърдял, че всичко "Made in Japan" или "Made in Germany" e по-хубаво от всичко "Made in Hungary" или "Made in China".
Vmax е много прав, че цялостно, до нашия пазар достига окастрен асортимент от портфолиото на големите компании, обикновено по-ниските класове, тъй като сме с мижаво и нискобюджетно потребление. Мнението ми в голяма степен съвпада с неговото - майката му е проучване на отзиви за конкретен продукт, обикновено в чужбина, защото там се пуска по-рано на пазара и има много потребители и мнения, без робуване на определени марки.

Не, сравнението ми беше, че разликата между унгарски Bridgestone и унгарски Nexen, ще е такава каквато ще е между японски Bridgestone и японски Toyo. Нали оттам тръгна дискусията, че нямало да има разлика между Bridgestone и Nexen, които правени в Унгария. За това те питах конкретно за един и същ модел с различен произход на производство.

Пет Авг 31, 2018 11:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето я новата ми придобивка, за която говоря:
Изображение
Изображение

Пет Авг 31, 2018 12:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Голяма дискусия се е заформила тук. Аз точно от това се опасявам, че гуми от ревюта може да се окажат съвсем различен продукт от това което аз ще получа при поръчка от БГ дилър. Възможни опции за 205 70 15 не са много. От тази година във Франция приеха, че коли с гуми и джанти различни от заводското предписание няма да минават технически контрол. Остава въпросът как се процедира ако се вземат комплект гуми и джанти назаем само за техническия контрол. =D> (аз знам - точно никак, отчитаме дейност!)
Та колата ще минава в скоро време на френски табели, а аз искам комфортни гуми за дълъг път.
Какви са предложенията:

1/HANKOOK k435 - все още непозната гума, вероятно унгарско производство, има няколко ревюта, но не за моя размер;
2/Uniroyal RainExpert 3 - сравнително добри гуми, не зная къде се правят, само съм виждал чисто нови баничарки във Франция с такива;
3/Nokian Line Suv - руски гуми със съмнителни за точно този модел качества, плюят ги на доста места, поне от Reviews, бързо изхабяване, лош контрол и т.н. Освен на мен да се паднат по-хубави!
4/Continental 4x4 Contact - Полски гуми средна хубост, със сигурност ще са по шумни от останалите.
5/Toyo Proxes CF2 SUV - най-скъпата възможна оферта за 205 70 15 за летни гуми с товарен индекс 96 и чисто лятна шарка. Ревютата са ОК, но във Франция ги няма налични с този размер, което ме кара да си мисля, че са Японски. Дали / Или...Предстои да разбера.

Всесезонни и АТ гуми не ми вършат работа поради по-високото ниво на шум и по-твърдата возия.
Дилемата в моя случай е по-скоро : Hankook К435 (120 лв/бр) или Toyo Proxes CF2 SUV (190 лв/бр.),
което е 70 лв разлика на гума или общо 280 лв за комплект.

Ако имам потвърждение от някой, че Тойо наистина са по-добри от Ханкук ще взема тях, но в Автогуми ги има с 10 работни дни за доставка.
Трябва да са вълшебни тези Тойовци на тази цена...

Поздрави на групата!
:beer:

Съб Сеп 01, 2018 1:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Купих си гуми Toyo Proxes CF2 SUV Made in Japan от магазин в Париж, като се прибера и ги монтирам към края на седмицата ще споделя отзиви.
На пипане изглеждат доста добре, остава да проверим дали ще им стана фен.

Българските доставчици правилно са се ориентирали да НЕ предлагат такива скъпи гуми,
но не всички които карат Форестъри им трябват АТ гуми.

Ей така, от кумова срама не е лошо да имат 1 чифт под ръка.
Обмислях да ги купя от България, но тези 10 + дни доставка направо ме шашна.
Хем искат да ти вземат парите, хем и да ги чакаш.

Надявам се наистина да са достатъчно комфортни/тихи и да спират добре.
По чужди ревюта съм намирал и пробег 80.000км което е наистина впечатляващо
и ако е вярно - гумите си заслужават всяка стотинка.

Поздрави на групата!
:beer:

Вто Сеп 04, 2018 2:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Моята пристигна от Швейцария с това Тойо в почти ново състояние и скоро ще мога и аз да изкажа мнение за гумата .И при мен са made in Japan.

Сря Сеп 05, 2018 7:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз още сега мога да кажа мнение, карах около 100 км с тия гуми днес - доста са корави за лятна шарка и се надявам да са издръжливи поне колкото вредещайна ми. Разликата обаче е, че тия японки са си корави гуми а вредещайна возеха по приятно.
Меко казано съм разочарован, защото очаквах по-голям комфорт. В момента колата си вози още по-дървено, ама ще търся вариант за седалки от Ес класа, че с тия пейки и без това се изгърбвам.

Пон Сеп 10, 2018 12:41 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Споделям мнението за тойото след 1300км трип до Румъния и каране по Трансфагараш , с доста натискане на излизане от завоите ,мъгла и температура горе 5-6градуса, доста се раздрусахме , твърди са ,но нямах нито едно подхлъзване .Колата стоя като залепена за настилката (която на места беше зле) .Ако търсите комфорт , това не е вашата гума .

Вто Сеп 25, 2018 7:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 4:51 am
Мнения: 351
Рейтинг: 151
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Наистина са с хубаво сцепление тези гуми, но аз лично не разбирам защо е нужно да са толкова корави.
Някой може ли да препоръча по меки гуми с този размер?
 2

Вто Сеп 25, 2018 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вижте товарния индекс - не трябва да е повече от 94.

Вто Сеп 25, 2018 3:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 22, 2018 5:32 pm
Мнения: 350
Местоположение: София
Автомобил: Forester SG9 2.5XT MT 2005
Телефон: 00000000
Рейтинг: 344
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен на 18ките е 92, **йната и на возията , важното ,е че е залепнал за пътя :)

Вто Сеп 25, 2018 4:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 115 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор