Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 2:24 pm



Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Много, МНОГО вода в купето Forester SF 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 12:12 pm
Мнения: 14
Местоположение: Разград
Автомобил: Subaru Forester SF 2.0 125hp
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
izhelev написа:
didZ написа:
Сега малко стрелката на температурата ходи навсякъде, няма почти парно, мотора се клати, цялата е в кит и много други ННООО..

Най- напред обаче реши проблема със стрелката на температурата, че иначе проблема с шибидаха, ще ти се види проблемче.

Мисля да сменя датчика на температурата с оригиналния + термостат. А за тресенето нови свещи - сега разучавам какви.

_________________
С ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

Вто Мар 14, 2017 11:13 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 08, 2013 7:07 pm
Мнения: 433
Местоположение: В.Търново
Skype: zlobstur
Автомобил: Outback H6 B13, Forester SG 2.5XT
Телефон: 0894414176
Рейтинг: 162
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didZ написа:
Колега Zlobstur не не съм! Благодаря за информацията, и ако чак толкова много съм те изнервил с въпроса си - просто не ми отговаряй! Откъде да знам че тапите били "скрепителни" елементи а маркучите са скрити? Че нали заради това питам? Вали 3 дни без да спре и всяка една интервенция ми костваше много лежане в локви и кал по дрехите! Питам за да си спестя нещо! Ето - вече няма да питам, надявам се си доволен. Хубав ден!

Zlobstur написа:
предните са зад подкалниците, а задните под бронята странично на калника

Не съм искал да те засегна по някакъв начин, ако съм ми приеми най искрените извинения. Просто ти заострих вниманието, че не четеш написаното, което е леко пренебрежение към труда на някого, които и да е той.
Лек ден и на теб и дано си решиш проблемите
:beer:

_________________
Lesson for beginners: Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Speed is how fast you hit the wall.

Вто Мар 14, 2017 11:47 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
didZ написа:
Добре, мисля че е от шибедаха. Затворих го с един найлон и сега се пълни много по-бавно.


Ако си го запечатал с найлон отгоре и след като си източил водата е интересно, че се пълни все още. Може би все още има по каналите нейде, но ако си го затворил плътно горе, би трябвало да спре. Виж някъде сушинка, че с лежане в локвите не е оферта.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Мар 14, 2017 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 12:12 pm
Мнения: 14
Местоположение: Разград
Автомобил: Subaru Forester SF 2.0 125hp
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Добре, нещата са плачевни. Махнах всички тапички. Изтече много вода. Обаче днес цял ден пече слънце. И аз карам.. И пак се пълни! Досиетата X.. А майсторите казват - продавай я :pardon: :bow: Ще изчакам да се постопли, и ще започвам да разколачвам.. Благодаря за информацията и особено за сайта със схемите! Ще ми помогне доста. Обезателно ще пиша ако намеря проблема за да е полезна темата за бъдещи подобни проблеми при някой друг с Forester.

_________________
С ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

Вто Мар 14, 2017 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 12:12 pm
Мнения: 14
Местоположение: Разград
Автомобил: Subaru Forester SF 2.0 125hp
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте. Както бях обещал, за да не се получава тема без развитие споделям какво се случи. Днес проверих тръбичките на люка една по една. 4 са. Задните 2 са скрити над кората на тавана и са почти над багажника. Малко след подглавничките което прави невъзможна видимостта към тях без да се свалят кори и т.н.т. Разбрах, че задня лява не пуска вода. След кратък оглед, се оказа че тази тапа която съм мърдaл няма нищо общо, просто водата е стигала до там. Вдигнах я на подемник. Има си сервизно капаче. Аз не можах да го сваля защото всичко се чупеше. Бърках около половин час вътре и изкарах на 2 килограма набита пръст и пепел. После спрях на наклон, и с малко вода лека полека с изчакване се доотпуши започна да си се излива. Качвам и снимки. Ще е хубаво, ако някой сподели снимки къде точно са тези каналчета, как се стига до тях и как се поддържат и профилактират. Ако ли не, аз ще се опитам да кача снимков материал лятото и да разуча въпроса. А харесва ли ви как стоят 17 джанти? :)

Ето и снимките.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

_________________
С ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.
 10

Съб Мар 18, 2017 4:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 02, 2016 5:09 pm
Мнения: 10
Skype: lorivit
Автомобил: subaru forester
Телефон: 0888840081
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
БРАВО, приятел супер полезна тема.БЛАГОДАРЯ!!!!!!! :good: :good:

Съб Мар 18, 2017 5:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 12:12 pm
Мнения: 14
Местоположение: Разград
Автомобил: Subaru Forester SF 2.0 125hp
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
За жалост след проливните дъждове отново съм подгизнал.. Е, не е като преди локви по 1 сант, ама пак е мноого неприятно. Обявявам абдикация :( Ще купувам памперси явно и така :D

_________________
С ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

Сря Апр 19, 2017 3:49 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, виж намери някой, който да се занимава професионално с шибидаси Варна/Русе, обади му се и виж да тиреши проблема.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Апр 20, 2017 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 9:36 am
Мнения: 6
Автомобил: Subaru Forester I Face Lift
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет, колега. Имам абсолютно същия проблем. Колата ми е Forester 2001 face lift. Разликата е там, че аз нямам шибидах. Колата се пълни на пода на шофьора и пасажерското място зад него. Количеството не е толкова, колкото при теб, но пак е неприятно. Случва се след силен дъжд. Ще съм благодарен на всякакви насоки. Благодаря предварително!

Вто Яну 02, 2018 9:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vtanev 77 написа:
Привет, колега. Имам абсолютно същия проблем. Колата ми е Forester 2001 face lift. Разликата е там, че аз нямам шибидах. Колата се пълни на пода на шофьора и пасажерското място зад него. Количеството не е толкова, колкото при теб, но пак е неприятно. Случва се след силен дъжд. Ще съм благодарен на всякакви насоки. Благодаря предварително!


Мисля, че в крайна сметка при него се оказа че отпред около педалите или малко по нагоре и в ляво имаше някаква пробойна и от там някъде влизаше. Беше махал корите в този район и като подливаше вода по предноо стъкло се стичаше там нейде. Не съм 100 процента сигурен де, че съм позабравил :pardon: . Решението със снимки го имаше във фейсвук групата. Дано прочете тук и да може да ти даде акъл, ако същото е и при теб.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 02, 2018 12:15 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 9:36 am
Мнения: 6
Автомобил: Subaru Forester I Face Lift
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря, силно се надявам да види въпроса, че не виждам начин да се свържа с него. Мисля, че проблема е същия. Малко под педалите започва да се мокри. Махнах тапицерията под педалите и се вижда леко подгизнал дунапрен. Има и следи от пръст, кал.

Вто Яну 02, 2018 2:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vtanev 77 написа:
Благодаря, силно се надявам да види въпроса, че не виждам начин да се свържа с него. Мисля, че проблема е същия. Малко под педалите започва да се мокри. Махнах тапицерията под педалите и се вижда леко подгизнал дунапрен. Има и следи от пръст, кал.

Ето линк към публикацията - https://www.facebook.com/groups/1860459 ... 1%82%D0%BE - Първата в резултатите. Колегата се казва Деян Пейчев -

"Развитие по темата за вода в купето. Пускам нов пост защото предния вече се обърка (благодаря за над 130те коментара!!) Първо искам да кажа, че такава секта като Субару не бях виждал. Имал съм 24 коли, но такава помощ като тук не бях виждал! Включително и по телефона!!

По същество, след 6 часа мъки и разглабяне и мнооого прахосмукачки.. Водата влиза по ъгълчето в ляво от степенката за почивка на левия крак. При обилно наливане по предното стъкло и под чистачките се прояви малка тънка стуйка по ъгъла. Всички кабели са сухи. Сега следва да сваля гумата, кората на подкалника както и да отворя джоба под чистачките. Важното е, че вече имам насока. Разбира се ще добавя инфо тук! Не е от люка или стопа или т.н.т. Проблема е много тънък.

Благодаря Ви още веднъж!

(хубаво ще е, когато сваля чистачките да видя защо ходят като хамави, препоръка за ремонтен комплект или въобще сайт за части на Субару щото в Разград дори въздушен филтър не намирам камо ле нещо друго.. За да мога да съчетая нещата)"

Към поста има и снимки. Няколко поста по надолу има и друг с повечко коментари, които може би ще ти помогнат да отсраниш проблема.

Успех!

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 02, 2018 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Яну 02, 2018 9:36 am
Мнения: 6
Автомобил: Subaru Forester I Face Lift
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много ти благодаря! Успех на всички!

Вто Яну 02, 2018 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор