Отговори на тема
 Flash Block Connector - липсва ми куплунг. 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, не намерих подобна тема за това пускам нова. Драмата е следната:
Форестера който притежавам от вече две години(2.0ХТ, 2003) имаше газова система, която беше сложена доста некадърно. Газовата система я демонтирах много скоро след като си купих колата. С течение на времето стегнах до доста прилично ниво возилото и дойде време да сменя турбината с по-голяма. До тук добре, но със смяната следва процедурата по римап. Тук вече наближава кулминацията на проблема .. За да може да се пише по ECU-то освен да се чете има една букса която трябва да се окъси за да се разреши писането. Само че при мен куплунга липсва, както и не мога да се ориентирам цветово, кои кабели да търся, за да видя дали е изрязана или скрита, при някоя от многото процедури по слагане и разкачане на газта. Та конкренто въпроса ми е - някой може ли да ми каже какви цветове кабели трябва да търся за Flash Block Connector куплунга? Прилагам снимка на кабелите под волана ми и снимка на това какво търся. В нета не намерих отговарящи на мойте цветове кабели.

https://drive.google.com/file/d/0B9YrP2 ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9YrP2 ... sp=sharing

А търсеният от мен куплунг е женският варянт на:

Изображение

Изображение
(белият куплунг е търсеният, но мойте кабели са други цветове)

Благодаря!

Вто Сеп 12, 2017 10:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Постове: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зелените приличат на диагностичен куплунг за единия режим на самодиагностика.
Освен тях, по старите модели имаха и черни - за другия режим на самодиагностика.
При включен единия се четяха записани грешки, при включен другия - в реално време,
имаше и триене т.н. Не помня точно, пък и не ми се рови в момента...
Но видно от снимката, белият не е твоя куплунг... защо не идеш при този, дето ще ти прави ремапа,
би трябвало да е наясно с всичко. Ако пък ти ще си го правиш, какво по-точно правиш?

P.S. Отвий да видим и черния, омотан със синьото тиксо...

Вто Сеп 12, 2017 10:43 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тук е цялата фотосесия:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Да кажем, че се уча. Момента е, че трябва аз да си го намеря и няма как да се мине без този елемент. По другите снопове не видях да има залепени куплунги, за това ми трябват цетовете на кабелите. Искам когато сваля кората да знам, кои кабели търся, а не да я сваля и да гадая.
Има и два черни кабела, които са омотани и нямат накрайник.
Зелените не са на 1000%

Вто Сеп 12, 2017 11:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Постове: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
http://www.jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/
Отваряш си менюъла и след доста ровене - ще намериш цветовете :pardon:

п.с. (да не пускам още едно) Аз снощи четох за моя кошник и като прехвърлих внимателно намерих разни букси с цветове, ама зора с ориентирането, кое, къде от къде е голям :-~ , та наистина ще е най-лесно някой да снима...

_________________
http://www.hostit.bg/


Последна промяна valqk на Вто Сеп 12, 2017 12:22 pm, променена общо 1 път


Вто Сеп 12, 2017 11:22 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Вече рових там осърдно, но не стигам до резултат все още. За това ако някой има форестър от същатата генерация и щракне едни снимка от долу, за да видя цветовете на кабелите би било много облекчаващо. Или някой, който да ме насочи къде да го търся по снимките ми .. Благодаря за базата данни с опътванията :)

Вто Сеп 12, 2017 11:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 1:18 pm
Постове: 382
Местоположение: София
Автомобил: 2006 Outback H6
Рейтинг: 324
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Черните кабели, които са омотани с червено тиксо, без куплунг, са тези диагностичните, за които писах. Те трябва да имат мъжки и женски куплунг, абсолютно еднакви със зелените, само че черни на цвят. Черните и зелените са самодиагностиката. Включват се един в друг /по цветове/ и осигуряват различните режими на диагностика /мисля че бяха 3/ по броя и продължителността на миганията на чек лампата.

Не ми е ясен черния куплунг с 4-те извода, обвит със синьо тиксо и обърнат нагоре...Не се вижда много ясно от снимката. Прилича на онзи, който търсиш от малката снимка горе вляво. Не съм сигурен обаче, че не личи много...Подобни окъсявания имаше и по самодиагностиката на ABS системата, може и да е това,
но както и да е....

Вто Сеп 12, 2017 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Постове: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези би трябвало да се рефлашват на STI05 флаш метод и само със зелените букси закачени. Пробвай да си свалиш софтуера само със зелените. Не се слагат куплунзи и други глупости по принцип на тази генерация. Ако си с първите 32 битови еку-та - 100% е така.

Вто Сеп 12, 2017 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря за отговорите.
Втора генерация е форко, не съм сигурен с колко битово ECU е. Ще проверя.

Вто Сеп 12, 2017 3:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Постове: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма нужда. Закачай ecuflash-а, зелените букси и го чети смело. После кажи с кой ром си. Бих заложил за a2zj500f

Вто Сеп 12, 2017 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Постове: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вържи се с RomRaider или LearningView и ще имаш CAL ID и ECU ID, така ще си сигурен точно какво е екуто. Конекторът е само за 16-битовите до моделна година '03, от моделна година '04 са 32-битови и нямат конектор.

_________________
Zubaru.tuninK

Вто Сеп 12, 2017 9:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Постове: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
зъкъточка, тези всичките май се четяха с sti05.. така, че няма да сбърка при четенето.

Вто Сеп 12, 2017 10:41 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Авг 08, 2011 12:05 pm
Постове: 220
Местоположение: Пловдив
Автомобил: CarBerry dccd Fory, LGT
Рейтинг: 426
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
2.0 няма как да го прочете с sti05, а точката е щото "потребителското име" трябва да е с поне 3 знака ;)

За форестър:
'01-'03 - 16-битов, 160кб, има рефлаш конектор, wrx02
'04-'05 - 32-битов, 512кб, няма рефлаш конектор, sti04
'06-'07 - 32-битов, 1024кб, няма рефлаш конектор, sti05

_________________
Zubaru.tuninK

Сря Сеп 13, 2017 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Постове: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много добре знам.. ама защо го написах 2 пъти по тоя начин като и моята е sti04.. нямам никаква представа. :D sh7055 512 без конектор :D :D ПОТВЪРЖДАВАМ

Прикачени файлове:
tapaksum.PNG


Съжалявам пак.. дано не си опитвал с моя misleading information.

П.С. с точката ми харесва повече честно да ти кажа..
П.С.С. има 2007-ма, които се четат със subarucan като a8dk100p например.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Сеп 13, 2017 11:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Много ценна информация. Не прибързвам с действия преди да си изградя цялостна картина, за което доста ми помагате и отново Ви благодаря! :beer:
Когато предприема действия и те дадат какъвто и да е резултат ще докладвам. До тогава всяка информация ми е от полза.

Чет Сеп 14, 2017 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Мар 15, 2014 6:58 pm
Постове: 1179
Автомобил: Subaru Forester XT
Рейтинг: 706
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първо кажи с кой ром си и тогава ще можем да дадем повече информация като цяло.

Чет Сеп 14, 2017 6:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 08, 2015 9:54 pm
Постове: 18
Skype: petkun.derr
Автомобил: Forester 2.0XT owner
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Така, до тук извода е следния:
Както споменах по-рано, колата е преживяла некадърни газаджии, които са играли на онче бонче с кабелите И ECU-то, но да не изпадам в подробности. Момента е такъв, че наистина нямам flash connecter. Проблема ми се корени в това, че OBD-to ми има пипано по неговите пинове и кабели и за това имам драми с достъпа до ECU-то. Молбата ми е проста и конкретна - ако някой, има Forester 2004-2005 EDM, много моля да ми прати една снимка на задната част на OBD-то където се намерит кабелите, за да видя кой цвят кабел в кой пин отговаря иии това е от мен. Много благодаря за цялта помощ, наистина имах положителен ефект от темата, дано помогна и на други колеги!

Forester 2003- нямат FLASH CONNECTOR!

Поздрави!

Вто Сеп 19, 2017 2:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор