Отговори на тема  [ 460 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
 Forester II 2,5 XT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Усилието на/Усещането за/ натискане на педала зависи от вакуумният усилвател + размера на помпата основно. Пример - аз минах от МТ на АТ - Legacy B10. При МТ-то бяха ъпгрейднати дискове и накладки на двубутални от аутбек 277мм. Оригиналните са еднобутални по-малки (не съм сигурен за размера). При АТ-то, явно усилвателя е различен (дори изглежда доста по-голям), защото ми направи огромно впечатление колко леко натискам педала спрямо МТ-то.
В началото АТ-то беше с еднобутални апарати + малки дискове (сток е така, за да влизат 14'' - все пак е '92 - 15ките са опция). Миналата година сложих двубутални+277мм (от МТ-то) и не видях голяма разлика в начина на натискане и не спираше ОСЕЗАТЕЛНО повече, но можеше много по-дълго да спираш и като напомпиш яко имаше някаква разлика. Основното усещане си остана - много по-лек педал и добро спиране.
Скоро ще ъпдейтвам към 4бутални - ще ми е интересно каква ще е разликата.
Тук говоря за бавен асматик 2.2

На турбото също не ми е мек педала (4/2 бутални от врх). Иска си натискане, но така много по-добре можеш да регулираш усилието, което прилагаш. Имам СТИ помпа+усилвател, но за сега мисля да не ги слагам, защото според четеното ще иска още повече помпене. Там съм и с метални маркучи.

Също така - при по-голяма помпа има нужда от повече натискане (ход) и усилие, за да спре повече. Това дава и друго усещане (не, че спира повече или по-малко).
Примерно - казват, че при ъпдейт на помпа от сток врх на сти (по-голяма) трябва да се натиска повече. Това дава много по-добро усещане за спирането, но и е различно от мекия педал.
Сигурно може да се нагоди комбинация, която да я докараш до почити 1:1, но едва ли си заслужава да си играеш толкова.
Послушай Стани и не се занимавай с други неща.
Помисли добре, дали има смисъл да инвестираш в метални маркучи: https://www.youtube.com/watch?v=6LJiPDAr9f8
Моите са такива: http://www.mattlewisracing.co.uk/product.php/755/67

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Май 25, 2021 10:16 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много благодаря момчета за детайлната информация. Отказах се да се занимавам със смяна на помпа и подобни. За момента просто ще сменя течността с ATE SL 6 или нещо подобно и едни стоманени маркучи. Може и едни нови дискове и ще приключа до там. Ако почна да го подковававм вече ще мисля за някакви по сериозни неща, но така или иначе по писти не карам и случаите в които ми трябва екстремно спиране е ако некой ми сече пътя, защото го мързи да натисне спирачката и после трябва да ускорява.

Останете със здраве! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Май 26, 2021 9:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:

Колега, хареса ли си крушки и доволен ли си. Че аз се връщам в клуба ( на усмихнатите мазохисти(да ме прощават колегите) ) :pardon: и ще трябва да сменям крушки. То сигурно и баласта ще дойде за смяна ама да видим :cry:

А и давали ли сте някъде да уплътняват тоя прочут десен фар, където явно на всички събира водица в повечето случаи? Имаше тука таме някакви мнения из фейсбука а сигурно и тук де (ще ги потърся), но ми се ще ако някой е правил и е доволен, точно за този модел.

Оправи ли баласта и смени ли крушките?
Аз накрая ги смених, защото китайчетата сдадоха багажа - единия светна червениково-лилаво и изгуби всякаква яркост :D
На пръв поглед Осрамите светят по-силно и са една идея по-бели, не сини. С 4 години гаранция са, пък да видим. Всъщност че и китайчетата изкараха повече от 4 години, но вече имам фобия към всичко китайско ROFL

Вто Авг 31, 2021 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Оправи ли баласта и смени ли крушките?

Ами оправих ги. При мен се оказаха и двата фара поразлепени и влизало вода. Като левия все още светеше. Десния обаче, освен баласт беше изгоряла и запалката. Та сега съм с осрамчето, сменени запалка и баласт на десния фар и лъснати и залепени фарове от CarValening и с 4г гаранция на крушките(осрамчето) и пей сърце. Като нови са :) Бях тръгнал да слагам китайски, ама се отказах :beer:

ПС-Старите крушки се оказаха има няма 10+ годишни, и макар като запалеха докато позагреят беха леко червеникакви, си светеха. Преди да успея да ги направя се прибирах по тъмно само с левия фар и никакви грижи. Светеше си като пушка( в сравнение с халогена на Бека) Трябва да видя дали и те са осрам или Филипс(ако пише нещо по самите крушки де)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 31, 2021 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така и така сме разбутали темата, някой да е слагал метална кора под картера - тази от Мкомплект33 - https://store.emk-33.com/product/455486 ... eriff.html или някоя друга? На предишния бях с такава правена от Стельо, но няма налични и не знам и дали ще прави та се озъртам за нещо тествано. Че нещо с тая пластмасичка, не ми е комфортно, въпреки че този доста повече го жаля от предишния :) :idea:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 31, 2021 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За кора нямам идея, но какво стана с ATE SL6, промени ли нещо в спирането?

Пет Сеп 03, 2021 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кора си взех от автобим - https://www.avto.bim.bg/Metalna-kora-po ... 1m966.html. Изглежда същата като от емкомплекта по горе но е със 130лв по евтина :) Кофтито е че е стомана, а не алуминиева и тежи като умрел... - 20кг. Още не съм я монтирал, но ще видим кво ще стане. Има колеги с такаввече май, така че требе да стане.

За спирачните, честно да ти кажа не знам дали Тенчо сложи АТЕ SL6 точно. Гледах кенчето дето е в сервиза е ATE SL - дот 4 пишеше, ама не съм се задълбавал. С маркучите не усещам нещо кой знае ква разлика, но не мога да се оплача, че не спира. Не се усеща както бека, ама то не е и бек. Като ми падне възможност двете ще ги закарам на некой дълъг прав участък и да им направя от 100-0 да видим коя ще се справи по добре. Че то иначе усещането се мени и като смениш и обувките с които си :D

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пон Сеп 20, 2021 12:14 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нова спирачна течност и стоманени маркучи помагат колата да спира относително по един и същ начин първия път и 15-20 пъти след това, защото не кипва течността и не раздува маркучите. Това се усеща на дълъг път с повече газ спирачка.
За по бързо спирани си трябват по-големи дискове, по-силни апарати и друг тип накладки

Пон Сеп 20, 2021 7:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече съм готов за следващата петилетка :D
Пребоядисани са няколко детайла и е обслужена с нов комплект ангренаж, водна помпа, термостат (за мое успокоение :D ), свещи, масло и филтър на скростната кутия и естествено двигателно масло, филтри, антифриз и капачка (за да ми е мирна главата), хидравлична течност и спирачна течност (този път Amsoil DOT 3/4). Ще видя как се представя тази спирачна течност, защото до сега бях много доволен от ATE, но тази е двойно по-скъпа и дано се представя още по-добре.
Оказа се, че хич не съм сбъркал като смених ангренаж на 45 000 км и малко по-малко от 5 години, защото по ремъкът беше започнало да си личи поизносване.

Вто Окт 05, 2021 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Знам, че има тема само за полиране на фаровете, но пиша тук, защото имах премеждия с фаровете. Както писах смених китайските крушки с Осрам:
Изображение Изображение


После обаче някой "много кадърен" шофьор ми беше леко подпрял бронята и единия фар беше със пукнато стъкло:
Изображение


Та понеже беше ожулена бронята, я пребоядисах и мислех, че фаровете ще издържат до пролетта, но уви. Единия се напълни с вода и естествено баластта изгоря.
Та беше голям зор да се намери фар или стъкло за ксенон. Застрахователя си ми плати почти всичко и накрая се получи това:
Изображение Изображение


Много съм доволен, но беше голяма мъка.
Благодаря на хората, които се справиха отлично.

Сря Ное 03, 2021 11:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Ное 03, 2021 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:

Мерси :)
Обаче лично за мен LED крушките прекалено синеят и трептят и за това не ми харесват. Придържам се към оригинала ;)

Чет Ное 04, 2021 10:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и нагледно сравнение между Osram Xenarc Original и Osram Cool Blue Intense . И двете инсталирани на Forester SG и с полирани фарове. От ляво е Philips-a от дясно Osram-a. Не мога още да кажа, сравнение на тъмно и мокро между едните и другите, но по натам може и да имам шанс :) :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.


Последна промяна fixallot на Вто Яну 11, 2022 8:19 pm, променена общо 1 път


Вто Яну 11, 2022 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей, колега.
Нещо не ми зареждат снимките ти?
Карал съм преди с Cool Blue, но на друг автомобил и с лупа. Горе долу е задоволително.
Но скоро гледах, че има нов Osram Cool Blue, който е с цветова температура от 5000к (уж), а преди беше 4200к. Ти с кой си?

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

Вто Яну 11, 2022 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Acrofil написа:
Здравей, колега.
Нещо не ми зареждат снимките ти?
Карал съм преди с Cool Blue, но на друг автомобил и с лупа. Горе долу е задоволително.
Но скоро гледах, че има нов Osram Cool Blue, който е с цветова температура от 5000к (уж), а преди беше 4200к. Ти с кой си?

Тези се водят Cool Blue Intense - поне в магазина ми казаха - равносилни на Nightbreaker-a при халогените. Кутийките са в колата, та не мога да видя модел точно и колко келвина ама мисля че са 6000. Затова и по синеят! Утре като сляза до колата ще снимам кутийката!

PS-> Гледам в сайта им имат даже два модела вече Cool Blue Intense. Моите са от по-старите, а новите са същите лумени, но ги дават 6200к и няква технология за уж по бяла светлина дето по мязали на лед - https://www.osram.com/ecat/Xenon%20head ... 1_1056949/ Каато изгори Xenarc-a който е с 4 годишна гаранция, ще видим тогава какво ще има на пазара и ще тестваме :)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.


Последна промяна fixallot на Вто Яну 11, 2022 8:25 pm, променена общо 1 път


Вто Яну 11, 2022 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз говоря за Cool Blue Intense. Иначе имат и една серия, която се води Cool Blue Boost 5000к Но предполагам, ще е с доста съкратен живот.


Първата снимка е на Cool Blue Intense, които съм ползвал аз, 4200к
Втората е на новия вариант вече на 5000к

Едит: Сега видях снимките, явно от тапаталк не ми ги отваря просто.
Ще можеш ли да снимаш Osram-а централно да се види как изглежда светлината в самия фар? Тоест цялата предница имам предвид.

Прикачени файлове:
20220111_201934.jpg
Прикачени файлове:
20220111_201952.jpg


Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Acrofil на Вто Яну 11, 2022 8:31 pm, променена общо 2 пъти


Вто Яну 11, 2022 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези H4 ксенони ли са? Май са халогени s Xenon Look. Снимките по горе са от Ксенон моделите!

Ето линк към снимките качени на външен сайт - https://imgur.com/a/PlNQ6zb

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 11, 2022 8:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моя грешка. Не съм разбрал, че става въпрос за ксенон. :)
За халогенни крушки говорих аз.
С фабричен ксенон ли си или ретрофит лупи?


Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

Вто Яну 11, 2022 8:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Acrofil написа:
Моя грешка. Не съм разбрал, че става въпрос за ксенон. :)
За халогенни крушки говорих аз.
С фабричен ксенон ли си или ретрофит лупи?


Фабричен е на 2.5ХТ и крушката е D2R за рефлекторен фар. Няма лупи заводско

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 11, 2022 8:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:


Колега, може ли да ми кажете от къде взехте крушките за плафона. Изгорря ми, а не искам да слагам боклуци. Да е нещо читаво, да не свалям през два месеца да сменям. На задната седалка возя една фенка, която си щрака плафона постоянно.

Сря Яну 12, 2022 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 460 мнения ]  стр Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор