Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:54 am



Отговори на тема  [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
 Forester II 2,5 XT 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Усилието на/Усещането за/ натискане на педала зависи от вакуумният усилвател + размера на помпата основно. Пример - аз минах от МТ на АТ - Legacy B10. При МТ-то бяха ъпгрейднати дискове и накладки на двубутални от аутбек 277мм. Оригиналните са еднобутални по-малки (не съм сигурен за размера). При АТ-то, явно усилвателя е различен (дори изглежда доста по-голям), защото ми направи огромно впечатление колко леко натискам педала спрямо МТ-то.
В началото АТ-то беше с еднобутални апарати + малки дискове (сток е така, за да влизат 14'' - все пак е '92 - 15ките са опция). Миналата година сложих двубутални+277мм (от МТ-то) и не видях голяма разлика в начина на натискане и не спираше ОСЕЗАТЕЛНО повече, но можеше много по-дълго да спираш и като напомпиш яко имаше някаква разлика. Основното усещане си остана - много по-лек педал и добро спиране.
Скоро ще ъпдейтвам към 4бутални - ще ми е интересно каква ще е разликата.
Тук говоря за бавен асматик 2.2

На турбото също не ми е мек педала (4/2 бутални от врх). Иска си натискане, но така много по-добре можеш да регулираш усилието, което прилагаш. Имам СТИ помпа+усилвател, но за сега мисля да не ги слагам, защото според четеното ще иска още повече помпене. Там съм и с метални маркучи.

Също така - при по-голяма помпа има нужда от повече натискане (ход) и усилие, за да спре повече. Това дава и друго усещане (не, че спира повече или по-малко).
Примерно - казват, че при ъпдейт на помпа от сток врх на сти (по-голяма) трябва да се натиска повече. Това дава много по-добро усещане за спирането, но и е различно от мекия педал.
Сигурно може да се нагоди комбинация, която да я докараш до почити 1:1, но едва ли си заслужава да си играеш толкова.
Послушай Стани и не се занимавай с други неща.
Помисли добре, дали има смисъл да инвестираш в метални маркучи: https://www.youtube.com/watch?v=6LJiPDAr9f8
Моите са такива: http://www.mattlewisracing.co.uk/product.php/755/67

_________________
http://www.hostit.bg/

Вто Май 25, 2021 10:16 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много благодаря момчета за детайлната информация. Отказах се да се занимавам със смяна на помпа и подобни. За момента просто ще сменя течността с ATE SL 6 или нещо подобно и едни стоманени маркучи. Може и едни нови дискове и ще приключа до там. Ако почна да го подковававм вече ще мисля за някакви по сериозни неща, но така или иначе по писти не карам и случаите в които ми трябва екстремно спиране е ако некой ми сече пътя, защото го мързи да натисне спирачката и после трябва да ускорява.

Останете със здраве! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Май 26, 2021 9:49 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:

Колега, хареса ли си крушки и доволен ли си. Че аз се връщам в клуба ( на усмихнатите мазохисти(да ме прощават колегите) ) :pardon: и ще трябва да сменям крушки. То сигурно и баласта ще дойде за смяна ама да видим :cry:

А и давали ли сте някъде да уплътняват тоя прочут десен фар, където явно на всички събира водица в повечето случаи? Имаше тука таме някакви мнения из фейсбука а сигурно и тук де (ще ги потърся), но ми се ще ако някой е правил и е доволен, точно за този модел.

Оправи ли баласта и смени ли крушките?
Аз накрая ги смених, защото китайчетата сдадоха багажа - единия светна червениково-лилаво и изгуби всякаква яркост :D
На пръв поглед Осрамите светят по-силно и са една идея по-бели, не сини. С 4 години гаранция са, пък да видим. Всъщност че и китайчетата изкараха повече от 4 години, но вече имам фобия към всичко китайско ROFL

Вто Авг 31, 2021 8:53 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kronos написа:
Оправи ли баласта и смени ли крушките?

Ами оправих ги. При мен се оказаха и двата фара поразлепени и влизало вода. Като левия все още светеше. Десния обаче, освен баласт беше изгоряла и запалката. Та сега съм с осрамчето, сменени запалка и баласт на десния фар и лъснати и залепени фарове от CarValening и с 4г гаранция на крушките(осрамчето) и пей сърце. Като нови са :) Бях тръгнал да слагам китайски, ама се отказах :beer:

ПС-Старите крушки се оказаха има няма 10+ годишни, и макар като запалеха докато позагреят беха леко червеникакви, си светеха. Преди да успея да ги направя се прибирах по тъмно само с левия фар и никакви грижи. Светеше си като пушка( в сравнение с халогена на Бека) Трябва да видя дали и те са осрам или Филипс(ако пише нещо по самите крушки де)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 31, 2021 10:34 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така и така сме разбутали темата, някой да е слагал метална кора под картера - тази от Мкомплект33 - https://store.emk-33.com/product/455486 ... eriff.html или някоя друга? На предишния бях с такава правена от Стельо, но няма налични и не знам и дали ще прави та се озъртам за нещо тествано. Че нещо с тая пластмасичка, не ми е комфортно, въпреки че този доста повече го жаля от предишния :) :idea:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Авг 31, 2021 10:44 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За кора нямам идея, но какво стана с ATE SL6, промени ли нещо в спирането?

Пет Сеп 03, 2021 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кора си взех от автобим - https://www.avto.bim.bg/Metalna-kora-po ... 1m966.html. Изглежда същата като от емкомплекта по горе но е със 130лв по евтина :) Кофтито е че е стомана, а не алуминиева и тежи като умрел... - 20кг. Още не съм я монтирал, но ще видим кво ще стане. Има колеги с такаввече май, така че требе да стане.

За спирачните, честно да ти кажа не знам дали Тенчо сложи АТЕ SL6 точно. Гледах кенчето дето е в сервиза е ATE SL - дот 4 пишеше, ама не съм се задълбавал. С маркучите не усещам нещо кой знае ква разлика, но не мога да се оплача, че не спира. Не се усеща както бека, ама то не е и бек. Като ми падне възможност двете ще ги закарам на некой дълъг прав участък и да им направя от 100-0 да видим коя ще се справи по добре. Че то иначе усещането се мени и като смениш и обувките с които си :D

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пон Сеп 20, 2021 12:14 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нова спирачна течност и стоманени маркучи помагат колата да спира относително по един и същ начин първия път и 15-20 пъти след това, защото не кипва течността и не раздува маркучите. Това се усеща на дълъг път с повече газ спирачка.
За по бързо спирани си трябват по-големи дискове, по-силни апарати и друг тип накладки

Пон Сеп 20, 2021 7:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече съм готов за следващата петилетка :D
Пребоядисани са няколко детайла и е обслужена с нов комплект ангренаж, водна помпа, термостат (за мое успокоение :D ), свещи, масло и филтър на скростната кутия и естествено двигателно масло, филтри, антифриз и капачка (за да ми е мирна главата), хидравлична течност и спирачна течност (този път Amsoil DOT 3/4). Ще видя как се представя тази спирачна течност, защото до сега бях много доволен от ATE, но тази е двойно по-скъпа и дано се представя още по-добре.
Оказа се, че хич не съм сбъркал като смених ангренаж на 45 000 км и малко по-малко от 5 години, защото по ремъкът беше започнало да си личи поизносване.

Вто Окт 05, 2021 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Знам, че има тема само за полиране на фаровете, но пиша тук, защото имах премеждия с фаровете. Както писах смених китайските крушки с Осрам:
Изображение Изображение


После обаче някой "много кадърен" шофьор ми беше леко подпрял бронята и единия фар беше със пукнато стъкло:
Изображение


Та понеже беше ожулена бронята, я пребоядисах и мислех, че фаровете ще издържат до пролетта, но уви. Единия се напълни с вода и естествено баластта изгоря.
Та беше голям зор да се намери фар или стъкло за ксенон. Застрахователя си ми плати почти всичко и накрая се получи това:
Изображение Изображение


Много съм доволен, но беше голяма мъка.
Благодаря на хората, които се справиха отлично.

Сря Ное 03, 2021 11:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Ное 03, 2021 8:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:

Мерси :)
Обаче лично за мен LED крушките прекалено синеят и трептят и за това не ми харесват. Придържам се към оригинала ;)

Чет Ное 04, 2021 10:30 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето и нагледно сравнение между Osram Xenarc Original и Osram Cool Blue Intense . И двете инсталирани на Forester SG и с полирани фарове. От ляво е Philips-a от дясно Osram-a. Не мога още да кажа, сравнение на тъмно и мокро между едните и другите, но по натам може и да имам шанс :) :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.


Последна промяна fixallot на Вто Яну 11, 2022 8:19 pm, променена общо 1 път


Вто Яну 11, 2022 7:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей, колега.
Нещо не ми зареждат снимките ти?
Карал съм преди с Cool Blue, но на друг автомобил и с лупа. Горе долу е задоволително.
Но скоро гледах, че има нов Osram Cool Blue, който е с цветова температура от 5000к (уж), а преди беше 4200к. Ти с кой си?

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

Вто Яну 11, 2022 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Acrofil написа:
Здравей, колега.
Нещо не ми зареждат снимките ти?
Карал съм преди с Cool Blue, но на друг автомобил и с лупа. Горе долу е задоволително.
Но скоро гледах, че има нов Osram Cool Blue, който е с цветова температура от 5000к (уж), а преди беше 4200к. Ти с кой си?

Тези се водят Cool Blue Intense - поне в магазина ми казаха - равносилни на Nightbreaker-a при халогените. Кутийките са в колата, та не мога да видя модел точно и колко келвина ама мисля че са 6000. Затова и по синеят! Утре като сляза до колата ще снимам кутийката!

PS-> Гледам в сайта им имат даже два модела вече Cool Blue Intense. Моите са от по-старите, а новите са същите лумени, но ги дават 6200к и няква технология за уж по бяла светлина дето по мязали на лед - https://www.osram.com/ecat/Xenon%20head ... 1_1056949/ Каато изгори Xenarc-a който е с 4 годишна гаранция, ще видим тогава какво ще има на пазара и ще тестваме :)

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.


Последна промяна fixallot на Вто Яну 11, 2022 8:25 pm, променена общо 1 път


Вто Яну 11, 2022 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И аз говоря за Cool Blue Intense. Иначе имат и една серия, която се води Cool Blue Boost 5000к Но предполагам, ще е с доста съкратен живот.


Първата снимка е на Cool Blue Intense, които съм ползвал аз, 4200к
Втората е на новия вариант вече на 5000к

Едит: Сега видях снимките, явно от тапаталк не ми ги отваря просто.
Ще можеш ли да снимаш Osram-а централно да се види как изглежда светлината в самия фар? Тоест цялата предница имам предвид.

Прикачени файлове:
20220111_201934.jpg
Прикачени файлове:
20220111_201952.jpg


Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна Acrofil на Вто Яну 11, 2022 8:31 pm, променена общо 2 пъти


Вто Яну 11, 2022 8:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тези H4 ксенони ли са? Май са халогени s Xenon Look. Снимките по горе са от Ксенон моделите!

Ето линк към снимките качени на външен сайт - https://imgur.com/a/PlNQ6zb

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 11, 2022 8:28 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Вто Дек 21, 2021 3:48 pm
Мнения: 3
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моя грешка. Не съм разбрал, че става въпрос за ксенон. :)
За халогенни крушки говорих аз.
С фабричен ксенон ли си или ретрофит лупи?


Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

Вто Яну 11, 2022 8:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Acrofil написа:
Моя грешка. Не съм разбрал, че става въпрос за ксенон. :)
За халогенни крушки говорих аз.
С фабричен ксенон ли си или ретрофит лупи?


Фабричен е на 2.5ХТ и крушката е D2R за рефлекторен фар. Няма лупи заводско

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 11, 2022 8:45 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Сря Юни 01, 2016 3:34 pm
Мнения: 268
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Impreza 2.0
Телефон: 0898831186
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Бодни едни ледове на габарите, да паснат на ксенона и ще стане още по яка фацата :) Безаварийно.

Прикачам снимки на лед комплекта крушки за габаритите и даже за плафоните вътре. Не им знам точно модели за съжаление, та се надявам да се ориентираш по снимката :) :beer:


Колега, може ли да ми кажете от къде взехте крушките за плафона. Изгорря ми, а не искам да слагам боклуци. Да е нещо читаво, да не свалям през два месеца да сменям. На задната седалка возя една фенка, която си щрака плафона постоянно.

Сря Яну 12, 2022 1:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 460 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор