Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Питане за предни карета на Форестър(99 година) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Дек 04, 2015 12:08 pm
Мнения: 30
Местоположение: Юндола
Автомобил: subaru impreza
Телефон: 0893560802
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравеите колеги имам следния проблем-при навит десен волан се чува щракане дали е каре или нещо друго.По принцип имам останали карета и полуоски от импреза 1.6(1997г)Дали стават на Форестър(да ползвам тях евентуално).Благодаря предварително.

Чет Дек 07, 2017 12:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей колега, зависи какъв е форестъра - атмосферен или турбо и коя година. При турбо форестъри задните полуоски със сигурност са различни от Импреза 1.6, 1,8 и не са съвместими. Предните мисля, че стават, шлиците на външно каре са същия брой. Според зависи коя година е Фори, може да имаш карета със стъбове, вместо да са вградени в кутията. Също така и предни и задни атмосферни полуоски са по тънки от турбо версиите. Иначе като дължина схемата е следната: класик импреза-Фори 1-ню ейдж вагон са с еднакви дължини. Фори 2 и ню ейдж седан са по-дълги. На автоматите предните също са по-къси. Другото е, че трябва да видиш как ти е разположена гривната за АБС, защото има вградени в самия шенкел и такива на полуоската, като в зависимост от това е разположението на датчика. Полуоска с гривна на външното каре може да се ползва в шенкел с вградена гривна, като тази на полуоската се внимателно, защото опира в чугуна. Обратното не е възможно без смяна на шенкела, а и тогава могат да се окажат различен брой зъби и АБС пак да не работи. Ако полуоските ти от Импреза са с тези с гривни на карето и решиш да избиваш гривните, пробвай да ги извадиш внимателно и здрави, защото търся такива и бих ги взел.
Поздрави!

Чет Дек 07, 2017 4:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Дек 04, 2015 12:08 pm
Мнения: 30
Местоположение: Юндола
Автомобил: subaru impreza
Телефон: 0893560802
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
форито ми 2,0-125кс,автоматик,така както ми обясни явно няма да станат,

Чет Дек 07, 2017 7:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор