Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Предимства и недостатъци на Субару Форестър от 2011 год.моде 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 11:44 pm
Мнения: 3
Автомобил: foresta
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте на всички, нова съм и не съм на ясно изобщо с тази марка и модели коли. Та... Моя мъж е решил да продава колата ми( буса ми) - тя е Мерцедес Вито CDI 111, дизел, 2200куб. в която се влюбих с времето в нея, тъй като съм с три деца на тяхно разположение и вечно по пътищата заради някой или нещо.Той е решил да ми купи Форестър от 2011 год с бензинов двигател, но аз нещо не мога да намеря предимството на тази кола пред моята.Да поясня че мен марката не ме вълнува, важното е да имам място за децата, за багажа и да е удобна за дълго пътуване, разхода мах до 9-10л/100км.Моля за всякакви съвети за мен, защото не искам да обидя моя съпруг с моя инат, но той ме кара да я качвам в сайтовете за продаване ](*,) Благодаря Ви предварително.

Сря Дек 13, 2017 12:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=1&t=15245

карай си Вито-то ако е здраво, че ще останеш разочарована. Ако все пак те вълнува марката, почети линка по-горе да се ориентираш и най важното се качи и покарай малко един Фоз да ти стане ясно каква е разликата.

Сря Дек 13, 2017 12:19 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Авг 08, 2017 6:11 pm
Мнения: 30
Рейтинг: 25
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравейте,
Аз имам форестър от 2004 и като основен недостатък мога да посоча, че е мъничък. Предишната ми кола беше Peugeot 405 и бях свикнал да ми е широко. Доколкото знам третата генерация е по-голяма, но все пак не е като минибус. Вижте и аутбеците. Те са още по-големи.
Не знам как е поддръжката спрямо Мерцедес, но субару е марка, която изисква определен финансов ресурс. Не е нещо фрапиращо, ако автомобилът е читав, а и спрямо мерцедес не знам дали ще има някаква разлика.
Имат доста проблеми с ръждата.

Като предимства мога да посоча, че забравяте за проблеми през зимата. Колата минава отвсякъде. Гледам, че в София доста жени карат точно форестъри.
Здрави са, стига да отцелите добър автомобил.
Майсторите поддържащи Суберу са най-големите пичове автомонтьори, с които съм се сблъсквал досега.
Сектата около субару е много яка и форумът е едно от предимствета да имаш такава кола, но вас това едва ли ви интересува много.

Да не би мъжът ви да се е запалил по марката и да си търси повод да купи Субару? Може да иска тайно събота и неделя да върти кръгчета в снега. :)

Сря Дек 13, 2017 8:37 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 8:58 pm
Мнения: 3405
Местоположение: Варна
Skype: steling.
Автомобил: без субару
Телефон: 0877 40 43 30
Рейтинг: 583
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нито Форестър нито Аутбек, могат да премерят сили с Вито по вътрешен обем.
Трибека евентуално да.
Но на въпроса - от Вито CDI на Субару Бензин... наистина ще се разочаровате. Имах Вито до преди няколко месеца.
Витото е обемно, много широко отвътре, със завидно голям багажник за класа си. Има високо седене на водача, динамика на мотора и нисък разход на гориво.
Всичко това са неща, ще изгубите с Фори. ( освен високата позиция на седене).
Минус на витото ( поне от моя опит) - много кекаво и трошливо, неприятно скъпи ремонти - Това при Субару ще ви липсва.
Относно ръждата, зависи от къде е внесен автомобила - Австрия и Германия - склнност към много ръжда ( особено при по-старите модели) - голяма. Италия и част от Швейцария - там е друга бира.
Моето вито беше доста нахапано от ръжда, почти навсякъде.

Форито, за толкова голямо семейство ще ви е тясно, багажника ще изчезне ако монтирате газ.
Вижте ги на живо и преценете, но погледнете и големия брат Трибека. Там нещата като обем и багажник ще ви допаднат повече :0

Поздрави.

_________________
www.karcher-cleanteh.com

Автомобилът е толкова проходим...."колкото го прежалиш!!"

Сря Дек 13, 2017 2:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сравнявате ,, круши с ябълки ,, . Няма как да се сравнява автомобил с бус, особено по вътрешно пространство ROFL . Тези МПС-та нямат нищо общо по между си.

Сря Дек 13, 2017 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 11:44 pm
Мнения: 3
Автомобил: foresta
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря на всички ви за отделеното време.Споделих мнението ви на мъжа ми и за сега го стопирах да не пришпорваме нещата, че аз си харесвам колата....разгледахме и другите модели които ми предложихте, но и те не отговарят на моите изисквания за габарити и удобства за семейна кола. Лека вечер.

Сря Дек 13, 2017 8:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
То всичко писано е вярно,но да се сравнява Форестър 2004 с такъв 2011 е несериозно.
И все пак е по-малък от Вито.

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Сря Дек 13, 2017 9:18 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Преди 15 години един колега си беше взел Вито и ми се похвали с коментара, че жена му и децата са много доволни, особено като тръгнат на почивка.
Дали заради незнание или кешлък не го взех на сериозно и се изцепих - Да бе да...
Седнах, видях кокпита и багажното и се почуствах засрамено глупав, след като се поставих на негово място.

Та, няма база за сравнение - въпрос на вкус, бил той екзотичен и/или функционално ориентиран.

Сря Дек 13, 2017 10:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 03, 2017 10:27 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Автомобил: 03XTMT
Рейтинг: 62
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Предишният собственик на моята пералня мина точно на Вито заради двете деца. Да жена му влизаше между двете седалки отзад, да имаха 2 кучета и багаж. Но когато видях колко повече пространство има във Витото и как можеш да си играеш със седалките като с лего се светнах ;)
Липсва му само удоволствието от карането.

Сря Дек 13, 2017 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 12, 2017 11:44 pm
Мнения: 3
Автомобил: foresta
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Преди 15 години един колега си беше взел Вито и ми се похвали с коментара, че жена му и децата са много доволни, особено като тръгнат на почивка.
Дали заради незнание или кешлък не го взех на сериозно и се изцепих - Да бе да...
Седнах, видях кокпита и багажното и се почуствах засрамено глупав, след като се поставих на негово място.

Та, няма база за сравнение - въпрос на вкус, бил той екзотичен и/или функционално ориентиран.

Чет Дек 14, 2017 1:13 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор