Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:26 am



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Неработещо подгряване на седалките - 2.5 XT, 2005та година 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Привет колеги. Моля за малко помощ с идеи и/или жокери. Колата е Forester 2005, 2.5 XT.

Накратко - не ми работи подгряването на шофьорската седалка.

Или по-точно не работи едната степен. Също така не свети и лампичката, която свети когато е пуснато. Някакви идеи дали е само копчето или нещо по-сериозно? Също и ако има някъде в София да отида да го погледнат, ще съм благодарен и за такъв жокер.

Благодаря предварително!

Вто Яну 16, 2018 4:37 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Яну 02, 2017 7:37 pm
Мнения: 9
Рейтинг: 12
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ето схема: http://www.subaruforester.org/vbulletin ... eaters.png
И съответната тема то друг форум: http://www.subaruforester.org/vbulletin ... low-42678/
Варианта с копчето лесно може да се отхвърли като измериш волтажа на съответната букса под седалката, на high очакваме 12 волта между 2 и 6 и между 6 и 7 на букса R188 на схемата. Ако не е това, значи проблема е вътре, в подгряващите елементи и термостати.
 12

Нед Фев 04, 2018 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 01, 2017 8:26 pm
Мнения: 17
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.5XT
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Благодарско, ще пробвам!
:beer:

Пет Фев 09, 2018 7:50 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ще използвам темата да питам и аз.

При мен не работи подгряването на шофьорската седалка, но бутончето светва и на LOW и на HI. Пасажерската седалка работи (за първи път оцених тази екстра когато бях само пасажер :D ).

Прочетох темата в чуждия форум, гледах диаграмите и първо искам да пробвам буксите под седалката, но никъде не видях и не мога да се ориентирам за буксата на AirBag-а в седалката. Мисля, че е тази, която е най-отпред, но все пак ..
Тъй като не искам да рискувам си мислех да откача акумулатора за да не направя някоя беля, но все пак как да разбера кои са буксите за подгряването (...че има доста отдолу).

*Четох, че е често срещан проблем и не тая големи надежди, но все пак ако е нещо по буксите отдолу си заслужава да се пипне :-~

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Пон Дек 10, 2018 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма смисъл да разкачваш акумулатора . Най-често се прекъсва нагревателя в седалката , понеже се притиска от обтягащите плата телове . Замери с мултицет между крачетата на буксите ( тези които са на седалката ) дали има верига . Ако няма верига сваляш седалката , разтапицираш и запояваш прекъснатия кабел . На мен ми отне 1 час цялата процедура .
 15

Пон Дек 10, 2018 5:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 19, 2017 3:03 pm
Мнения: 244
Местоположение: гр.София
Автомобил: Forester SG 2.0X 2005 AT
Рейтинг: 232
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
marian_de написа:
Няма смисъл да разкачваш акумулатора . Най-често се прекъсва нагревателя в седалката , понеже се притиска от обтягащите плата телове . Замери с мултицет между крачетата на буксите ( тези които са на седалката ) дали има верига . Ако няма верига сваляш седалката , разтапицираш и запояваш прекъснатия кабел . На мен ми отне 1 час цялата процедура .


Ще трябва да обърна седалката за да мога да се ориентирам коя букса за какво е и да мога да премеря.
Намерих и темата за оправяне на проблема и свалянето на тапицерията, не изглежда страшно :)

_________________
Forester 2.0X, 2005, АТ

Пътуване без граници
FB/travelpagebg
IG:@travelpagebg

Вто Дек 11, 2018 12:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
marian_de написа:
Няма смисъл да разкачваш акумулатора . Най-често се прекъсва нагревателя в седалката , понеже се притиска от обтягащите плата телове . Замери с мултицет между крачетата на буксите ( тези които са на седалката ) дали има верига . Ако няма верига сваляш седалката , разтапицираш и запояваш прекъснатия кабел . На мен ми отне 1 час цялата процедура .

Ако е кожен салон, едва ли ще е толкова лесно. Аз едва намерих кой да ми зашие моята шофьорска седалка, че конецът се беше скъсал и кожата си беше здрава.

Вто Дек 11, 2018 6:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кожен , плюшен , алкантара няма никакво значение . На мен ми беше прекъснат нагревателя на седалката на кожен салон и понеже имам мнооого седалки :) , разтапицирах и една алкантара да и взема нагревателя . И това в доста студено време без да загрявам кожата с топъл въздух . За около час - сваляне , разтапициране на двете , тапициране на кожения и монтаж . Не за друго ама беше бая студено и гледах да привърша по бързичко :giggle:

Вто Дек 11, 2018 7:46 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 29, 2017 11:55 am
Мнения: 836
Местоположение: София
Skype: ypisom
Автомобил: Subaru Forester 2,5XT AT
Рейтинг: 403
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
marian_de написа:
Кожен , плюшен , алкантара няма никакво значение . На мен ми беше прекъснат нагревателя на седалката на кожен салон и понеже имам мнооого седалки :) , разтапицирах и една алкантара да и взема нагревателя . И това в доста студено време без да загрявам кожата с топъл въздух . За около час - сваляне , разтапициране на двете , тапициране на кожения и монтаж . Не за друго ама беше бая студено и гледах да привърша по бързичко :giggle:

Щом ти се отдава е супер :good:
Аз споделям моя скромен опит с Форко 2,5 ХТ от фейслифта и повече в никакъв случай не бих се наел сам да се разправям със седалките му. Та те едва излизат от колата и тапицера се видя в чудо докато я направи както трябва, заради реотаните :(

Вто Дек 11, 2018 8:14 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор