Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 8:15 pm



Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Температура на охлаждащата течност Форестър 2008 бензин 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 8:14 pm
Мнения: 37
Skype: borislav-g
Автомобил: subaru forester 2.0 2008
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги:Имам Форестър 2008 150кс бензин .Както знаете този модел има само контролна лампа за температурата на охлаждащата течност , която като е студен мотора свети в синьо а като позагрее малко угасва и после светва в червено , ако е станала много висока температурата.Поради тази причина си монтирах допълнителен уред за температура и сега винаги знам каква е температурата на двигателя.Прави ми впечатление обаче, че мотора работи на висока температура според мен, тоест независимо от външната , топло или студено температурата се движи между 95-100 градуса. Нищо не ври и кипи, не светва лампата за температура , но все пак ми се струва , че не е нормално.Питах някой майстори и те казват че няма проблем , просто по новите коли работели на по висока температура заради екология и по нисък разход на гориво. Ако някой има информация за по въпроса ,ще съм благодарен да сподели мнение.

Съб Фев 24, 2018 12:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какъв уред си купил и къде е монтиран датчика?

Съб Фев 24, 2018 9:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Наблюдавал съм такъв двигател през ОБД и това е температурата. Вентилаторите включват на 98 гр.

Съб Фев 24, 2018 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Наблюдавал съм такъв двигател през ОБД и това е температурата. Вентилаторите включват на 98 гр.

Двигателят работи на 97 градуса, първа степен на вентилаторите се включва на 102 градуса, втора степен не ми се е включвала и не съм я засичал.

Нед Фев 25, 2018 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Какъв уред си купил и къде е монтиран датчика?


Може да има разлика в отчитането, затова провери колко показва и през ОБД.

Нед Фев 25, 2018 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз точно това искам да проверя и затова поръчах китайски OBD 2 скенер: https://www.ebay.com/itm/132377278714?ul_noapp=true
Гледах табло на по-нов Forester и там си има термометър на таблото.
С коя програма работиш колега plaskom?

Нед Фев 25, 2018 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PYankov написа:
...
С коя програма работиш колега plaskom?


С Torque...

Нед Фев 25, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 8:14 pm
Мнения: 37
Skype: borislav-g
Автомобил: subaru forester 2.0 2008
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз също ползвам това приложение Torque за телефона и като съм сравнявал показанието на допълнителният уред и данните от компа на колата , разликата е 1 градус.Тоест допълнителният уред отчита 1 градус по малко , но смятам , че е приемлива разлика.Въпросът е че двигателя работи на по висока работна температура и според някой други колеги , просто този модел били така.Сигурно е така , защото колата и зиме и лете си работи на тези температури и няма проблеми.

Нед Фев 25, 2018 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 12:35 am
Мнения: 31
Местоположение: София/Девин
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Max4 написа:
Здравейте колеги:Имам Форестър 2008 150кс бензин .Както знаете този модел има само контролна лампа за температурата на охлаждащата течност , която като е студен мотора свети в синьо а като позагрее малко угасва и после светва в червено , ако е станала много висока температурата.Поради тази причина си монтирах допълнителен уред за температура и сега винаги знам каква е температурата на двигателя.Прави ми впечатление обаче, че мотора работи на висока температура според мен, тоест независимо от външната , топло или студено температурата се движи между 95-100 градуса. Нищо не ври и кипи, не светва лампата за температура , но все пак ми се струва , че не е нормално.Питах някой майстори и те казват че няма проблем , просто по новите коли работели на по висока температура заради екология и по нисък разход на гориво. Ако някой има информация за по въпроса ,ще съм благодарен да сподели мнение.


И при мен е така, колега. Термостата започва да се отваря на 90 градуса и до 98 е напълно отворен.
Нормално ми държи 98 градуса на дълъг път. Ако има изкачване- стига до 100 градуса, а при спускане 94-95.
На 102 се включват двете перки и свалят до 98 градуса.
Лятото в жегите като я карам на магистрала - температурата не пада под 100 градуса, а когато спра на бензиностанция да зареждам и загася двигателя - веднага скача на 106-107 градуса.
Това ме накара да сложа EVANS, който работи до 180 градуса без да кипне и не се разширява при висока температура.
Измерванията са от програмата TORQUE Pro с блутут адаптер.

_________________
Subaru Forester MY09 2.0XS 5MT Dual Range, Vialle LPi
Run, Forest ......... Run!

Пон Фев 26, 2018 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор