Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Температура на охлаждащата течност Форестър 2008 бензин 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 8:14 pm
Мнения: 37
Skype: borislav-g
Автомобил: subaru forester 2.0 2008
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги:Имам Форестър 2008 150кс бензин .Както знаете този модел има само контролна лампа за температурата на охлаждащата течност , която като е студен мотора свети в синьо а като позагрее малко угасва и после светва в червено , ако е станала много висока температурата.Поради тази причина си монтирах допълнителен уред за температура и сега винаги знам каква е температурата на двигателя.Прави ми впечатление обаче, че мотора работи на висока температура според мен, тоест независимо от външната , топло или студено температурата се движи между 95-100 градуса. Нищо не ври и кипи, не светва лампата за температура , но все пак ми се струва , че не е нормално.Питах някой майстори и те казват че няма проблем , просто по новите коли работели на по висока температура заради екология и по нисък разход на гориво. Ако някой има информация за по въпроса ,ще съм благодарен да сподели мнение.

Съб Фев 24, 2018 12:03 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Какъв уред си купил и къде е монтиран датчика?

Съб Фев 24, 2018 9:32 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Наблюдавал съм такъв двигател през ОБД и това е температурата. Вентилаторите включват на 98 гр.

Съб Фев 24, 2018 3:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 3:34 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: slav_ckc
Автомобил: Forester 2018, 2.5, CVT
Телефон: 08889566нулашест
Рейтинг: 92
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Наблюдавал съм такъв двигател през ОБД и това е температурата. Вентилаторите включват на 98 гр.

Двигателят работи на 97 градуса, първа степен на вентилаторите се включва на 102 градуса, втора степен не ми се е включвала и не съм я засичал.

Нед Фев 25, 2018 2:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Какъв уред си купил и къде е монтиран датчика?


Може да има разлика в отчитането, затова провери колко показва и през ОБД.

Нед Фев 25, 2018 2:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 31, 2018 2:42 pm
Мнения: 39
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester 2.0 XS 2008
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
И аз точно това искам да проверя и затова поръчах китайски OBD 2 скенер: https://www.ebay.com/itm/132377278714?ul_noapp=true
Гледах табло на по-нов Forester и там си има термометър на таблото.
С коя програма работиш колега plaskom?

Нед Фев 25, 2018 4:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
PYankov написа:
...
С коя програма работиш колега plaskom?


С Torque...

Нед Фев 25, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 8:14 pm
Мнения: 37
Skype: borislav-g
Автомобил: subaru forester 2.0 2008
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз също ползвам това приложение Torque за телефона и като съм сравнявал показанието на допълнителният уред и данните от компа на колата , разликата е 1 градус.Тоест допълнителният уред отчита 1 градус по малко , но смятам , че е приемлива разлика.Въпросът е че двигателя работи на по висока работна температура и според някой други колеги , просто този модел били така.Сигурно е така , защото колата и зиме и лете си работи на тези температури и няма проблеми.

Нед Фев 25, 2018 10:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 11, 2009 12:35 am
Мнения: 31
Местоположение: София/Девин
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Max4 написа:
Здравейте колеги:Имам Форестър 2008 150кс бензин .Както знаете този модел има само контролна лампа за температурата на охлаждащата течност , която като е студен мотора свети в синьо а като позагрее малко угасва и после светва в червено , ако е станала много висока температурата.Поради тази причина си монтирах допълнителен уред за температура и сега винаги знам каква е температурата на двигателя.Прави ми впечатление обаче, че мотора работи на висока температура според мен, тоест независимо от външната , топло или студено температурата се движи между 95-100 градуса. Нищо не ври и кипи, не светва лампата за температура , но все пак ми се струва , че не е нормално.Питах някой майстори и те казват че няма проблем , просто по новите коли работели на по висока температура заради екология и по нисък разход на гориво. Ако някой има информация за по въпроса ,ще съм благодарен да сподели мнение.


И при мен е така, колега. Термостата започва да се отваря на 90 градуса и до 98 е напълно отворен.
Нормално ми държи 98 градуса на дълъг път. Ако има изкачване- стига до 100 градуса, а при спускане 94-95.
На 102 се включват двете перки и свалят до 98 градуса.
Лятото в жегите като я карам на магистрала - температурата не пада под 100 градуса, а когато спра на бензиностанция да зареждам и загася двигателя - веднага скача на 106-107 градуса.
Това ме накара да сложа EVANS, който работи до 180 градуса без да кипне и не се разширява при висока температура.
Измерванията са от програмата TORQUE Pro с блутут адаптер.

_________________
Subaru Forester MY09 2.0XS 5MT Dual Range, Vialle LPi
Run, Forest ......... Run!

Пон Фев 26, 2018 3:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор